PDA

View Full Version : کپی از فایل اکسس

انگوران
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 15:36 عصر
دوستان سلام ـ با چه کدی میشه از فایل اکسس موجود روی درایو دیگه کپی تهیه کرد ( backup )البته در رابطه با export اشیاء اکسس مشکلی نیست .

majid325
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 15:47 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53141&page=5
آقای فضائلی در پست 50 یک نمونه برای backup از mdb قرار دادند ، حالا نمیدونم تا چه حدی به کارتون میاد....

انگوران
شنبه 26 خرداد 1386, 08:12 صبح
دوست عزیز ممنونم . دنبال یه راه ساده تر هستم . ماکرو ، runcommand ، set object و ...

moustafa
شنبه 26 خرداد 1386, 09:47 صبح
با دستور filecopy
تو راهنمای اکسس یا وی بی نگاه کن

انگوران
یک شنبه 27 خرداد 1386, 06:42 صبح
متاسفانه موفق نشدم . منتظر لطف دوستان می مونم .

davood-ahmadi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 08:40 صبح
من یک نمونه گذاشتم. فکر کنم که بتوانید براحتی از این استفاده کنید. البته شاید راههای بهتری هم باشد ولی بنظر من این راه ساده تر از همه است و امکانات خوبی مثل چک کردن درایوهای موجود در کامپیوتر ، چک کردن اینکه آیا فایل و یا فولدری در محل خاصی وجود دارد و یا خیر و امکانات دیگر.

انگوران
یک شنبه 27 خرداد 1386, 10:40 صبح
ممنونم دوست عزیز اگه با این روش جواب بگیرم خیلی عالیه فعلاً در قسمت copyfile ارور میده اگه لطف کنین آدرسش رو تو همون قسمت کد نویسی بنویسین ممنون میشم .

moustafa
یک شنبه 27 خرداد 1386, 11:21 صبح
تو رفرنس
microsoft scripting runtime
چک بزن
مشابه اون من قبلا گذاشته بودم با کامند دیالگو باکس مسیر رو تعین همینطور وابسته به فرم استارت اپ بود که در زمانهای متوالی بک اپ می گرفت
ببینم می تونم پیداش کنم

انگوران
یک شنبه 27 خرداد 1386, 12:13 عصر
رفرنس غیرفعاله . علتش چیه ؟

moustafa
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:31 عصر
فرم رو اجرا نکن با
Alt+f11 مستقیما برو رو کدها رفرنس رو چک بزن

انگوران
یک شنبه 27 خرداد 1386, 14:08 عصر
ولی کماکان رو خط زیر ارور میده
fcopy.CopyFile path1, path2, True

مهدی قربانی
یک شنبه 27 خرداد 1386, 15:54 عصر
سلام
چه اروری دریافت می کنی ، اگر مراحل قبلی رو درست طی کرده باشی احتمالاً ارور به path مقصد ربط پیدا می کنه

انگوران
یک شنبه 27 خرداد 1386, 16:52 عصر
قبل از اینکه از ارور عکس بگیرم و اینجا بذارم یکبار تیک microsoft scripting runtime از رفرنس برداشتم و خواستم دوباره تیک رو بذارم که با خطای error in loading dll مواجه شدم لطفاً در این مورد هم راهنمائی بفرمائید . ولی خطای قبلی فکر می کنم ...noy found path2 و یا not found object... بود .

moustafa
یک شنبه 27 خرداد 1386, 18:21 عصر
شما تو مقصد داری مشکل مثلا درایو e نداری در ضمن برای قایلت باید پسوند mdb قراربدی

davood-ahmadi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 19:56 عصر
دوست عزیز Path2 را خودتون می توانید به دلخواه جایی که بانک پشتیبان را ارسال می کنید، عوض کنید . آیتم Microsoft Script Runtime در قسمت رفرنس کدنویسی نیز باید تأیید شده باشد و فرم را ذخیره کنید و سپس کلید تهیه پشتیبان استفاده کنید. در ضمن رفرنس خود را چک کنید و اگر گزینه Misc در اول آیتم های تأیید شده دیدید آن آیتم را غیر فعال کنید.

انگوران
سه شنبه 29 خرداد 1386, 09:23 صبح
شما تو مقصد داری مشکل مثلا درایو e نداری در ضمن برای قایلت باید پسوند mdb قراربدی
دوست عزیز ضمن تشکر مشکل از درایو نبود برای فایلم پسوند mdb گذاشتم و تو یه سیستم دیگه تستش کردم و جواب داد اما کماکان تو سیستم خودم برای اینکه تیک رفرنسی که گفتم رو بذارم با خطا مواجه میشم .

moustafa
سه شنبه 29 خرداد 1386, 09:27 صبح
نگفتی مستقیما وارد ماجولها میشی یا نه ؟!
مطئمن مشکل از آفیس یا سیستم نیست ! حدقل افیس رو حذف ودوباره نصب کن

انگوران
سه شنبه 29 خرداد 1386, 10:19 صبح
با همون روشی که خودتون فرمودین ( alt+f11 ) وارد میشم .

moustafa
سه شنبه 29 خرداد 1386, 12:01 عصر
آفیس رو چی عوض کردی ؟

انگوران
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:20 عصر
فعلاً بی خیال مشکل فوق . لطف کنین و کدهای مربوطه رو با این فرض بنویسید که می خوام زمانی که فرم بسته میشه از برنامه جاری در درایو E و در فولدر backup به اسم backupdb کپی گرفته بشه اگه فایل بدون پسوند mdb باشه که خیلی بهتره .

moustafa
سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:58 عصر
خوب اگه اون مشکل حل نشه که کدها عمل نمی کنند
مگراینکه از توابع Api با دستور file copy
http://www.developercenter.ir/Forum/...ead.php?t=1584

بر ای کدها هم که نمونه برنامه آقای احمدی گذاشتند ،مشکلش چیه ؟

انگوران
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 06:46 صبح
شاید با تعویض office مشکلم حل بشه . لینکی هم که گذاشتین قابل دستیابی نیست . در ضمن برنامه ای که آقای احمدی گذاشتن خیلی عالی بود فقط بجای اینکه مسیر مقصد رو از تکست باکس روی فرم بخونه می خوام داخل محیط کد نویسی انجام بشه البته در حالت عادی با کد زیر مشکل ندارم ولی می خوام با یه نام دیگه در زیر پوشه ای داخل درایو E کپی بشه.

Private Sub Command0_Click()
Dim fcopy As New FileSystemObject
fcopy.copyfile CurrentProject.FullName, "e:\", True
End Sub

davood-ahmadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 08:30 صبح
خوب مشکلی نداره که شما می توانید همان آدرس را کاملتر کنید و نام کپی فایل را در کنار \:e مشخص کنید
مانند:
"e:\backupDB.mdb"
و یا از متغیر ها و یا فانکشنها مثلاً فانکشن تاریخ استفاده کنید و نام فایل خود را با تاریخ مشخص کنید.

انگوران
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 07:05 صبح
ضمن تشکر ازآقای احمدی و آقا مصطفی که با ما همراه بودند مشکل بنده این بود که بعد از درایو E کدوم لایه مربوط به فولدر و کدوم لایه مربوط به نام فایل می باشد که مشکل به شکل زیر مرتفع گردید
لایه بعد از درایو نام فولدر و آخرین لایه نام فایل می باشد .