PDA

View Full Version : ایجاد logfile در ریشه log هاست

marzban
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 19:43 عصر
باسلام
من 200MB فضا از یکی از بهترین هاستهای ایران فضا گرفتم که بابت این 200MB حدود 160 هزار هم پرداخت کردم ولی مشکل من با این هاست در اینه که وقتی با دقت بررسی کردم دیدم در مدت اشتراک 1سال و نیم حدود 110MB از فضای سایتم رو logfile ها گرفتن.
این logfile ها به چه درد سرور میخوره؟
من چند تا از اونها را پاک کردم.حتی حجم بعضی از فایل هاش هم به شاید 1mb برسه.
لطفا در مورد این مشکل راهنمایی کنید.
با تشکر مرزبان

Behrouz_Rad
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 20:41 عصر
Log File ها، فایل های متنی ساده ای هستند که برای Tracking کاربران استفاده میشن و شامل اطلاعاتی همچون تاریخ و زمان Request، شماره ی IP کاربر، منبعی که کاربر به آن دست پیدا کرده، Query String ها، خطاهای داخلی Web Server که هنگام انجام درخواست به وقوع پیوسته، Agent کاربر و آدرسی که از آن وارد سایت شده هستند.

به طور کلی دو فرمت کلی برای log file ها وجود داره.
1) استاندارد W3C
2) استاندارد IIS مایکروسافت
که البته این 2 استاندارد تفاوت چندانی با هم ندارند!

IIS به طور پیش فرض، به ازای هر روز یک فایل Log برای سایت ایجاد می کنه که البته این بازه ی زمانی قابل تعیینه.

البته اکثر هاست ها از برنامه های ویژه ای برای Tracking کاربر استفاده می کنند و بدین طریق، مالک سایت آمار جامع و کاملی از سایتش رو می تونه از طریق کنترل پنل سایتش ببینه.
این برنامه ها از استاندارد W3C برای فرمت دهی Log File ها استفاده می کنند.

اگر فرمت نامگذاری این Log File ها به گونه ای است که میتونی تشخیص بدی فلان فایل log مربوط به کدام تاریخ هست، می تونی تعدادی از Log File های قدیمی رو حذف کنی...
به عنوان مثال، نام یک Log File میتونه به شکل 070614 باشه که نمایانگر 14 ژوئن سال 2007 است.

موفق باشید.

marzban
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 20:56 عصر
اتفاقا نام فایلها به همان صورتی هست که گفتید.
پس می توان بخش از فایلهای قدیمی را پاک کرد!
خیلی ممنون