PDA

View Full Version : انتقال داده از فرم باند به جدول دیگر

صبا9841
جمعه 25 خرداد 1386, 16:46 عصر
سلام.
در فایل ضمیمه داده های انتخابی تکس all را از frmC که به Table2 باند است را میخوام بهTable1 منقل کنم. لطفا راهنمایی بفرمائید.متشکرم

majid325
جمعه 25 خرداد 1386, 20:33 عصر
دوست عزیز الان به winRar دسترسی ندارم تا نمونه ای که گزاشتی رو ببینم ولی طبق برداشتی که از سئوالت داشتم میتونی در رویداد مورد نظرت با کوئری insert into مقدار txt رو به هر فیلدی در هر جدولی پاس کنی.(حالا اگه منظورتون رو خوب نگرفتم شرمنده)

davood-ahmadi
شنبه 26 خرداد 1386, 16:03 عصر
خانم / آقای صبا . شما در رفرنس برنامه خود گزینه ای که در عکس مشخص شده را در برنامه خود پیدا کنید و تأیید کنید. روش شما هم درست است ولی احتمال خطا داشته باشید. یک روش دیگر هم که دوست عزیزمون اشاره کردند این است که از دستور Docmd.run SQL استفاده کنید . اگر خواستید نمونه بگذارم.

صبا9841
شنبه 26 خرداد 1386, 18:18 عصر
ضمن تشکر از راهنمایی دوستان
جناب majid325 قبلاً اینکار را انجام دادم ولی نتیجه نداد.
جناب احمدی رفرنس DAO در این نمونه فراموش شد ولی برنامه اصلی تائید شده است. کدهای موجود در frmC این نمونه بنظرم با استفاده از یکی نمونه های قبلی جنابعالی استفاده کردم اما آنچه که مد نظر است و نتیجه نمیدهد مجدداً عرض میکنم.
میخواهم تکس all که در frmC قرار دارد و با table2 باند است را برای ID متناظر در table1 انتخاب و ارسال کنم فیلد تکس all در table2 از نوع memo است که توضیحی برای فیلد انتخابی در table1 میباشد.
اگر نمونه دیگری مد نظرتان است ممنون میشم لطف کنید.آقای صبا

davood-ahmadi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 08:16 صبح
جناب آقای صبا . فایل نمونه ای که داده بودید را در قسمت کلید مربوطه کد شما را تغییر دادم.

صبا9841
دوشنبه 28 خرداد 1386, 09:53 صبح
جناب آقای احمدی باسلام و تشکر از راهنمایی که زحمت کشیدید.
موضوعی در هنگام مراجعه به برنامه ام متوجه شدم و باعث تغییراتی در نمونه اصلاحی جنابعالی شد ( شرح در فایل book1 است)
یک نکته اینکه اطلاعات موجود table2.allnam بعنوان دادهای ثابت بانک است در صورت نیاز به تغییر یا اصلاح بوسیله frmC برای هر table1.ID انتخاب شده و update میشود اما همانطور ملاحظه میفرمایید table2.allnam هم تغییرات را میپذیرد و وظیفه بانک بودنش را از دست میدهد.
به نظر شما برای اینکه داده های table2.allnam بعد از انتخاب در frmC بدون تغییر به table2.allnam برگردد چه کار باید کنم؟ ممنونم

davood-ahmadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:42 صبح
دقیقاً متوجه منظور شما نشدم چون ببخشید من کمی برام گنگ بود. ولی تا اونجایی که متوجه شدم این بود که شما می خواهید اطلاعاتی را از طریق فرم Frmc به Table1 ارسال کنید و لی اطلاعاتی هم ثبت نشود. اینکه چرا از اون فرم ارسال می کنید نمی دونم؟ خوب یک فرم برای اینکار درست کنید. که مرتبط با همان جدول باشد و تغییرات در داخل آن ثبت شود.

صبا9841
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 17:56 عصر
دوست عزیز مشکل من با راهنمایی که فرمودیدحل شد فقط برای بیشتر دانستن میخوام بدونم مثلاً: اگر از داده های table2 برای تکمیل اطلاعات در table1 استفاده کنم و تغییرات مورد نیاز را روی داده های توی table1 ایجاد کنم آیا روشی هست که همزمان با انتقال به table1 اصلاحات هم انجام بگیرد . متشکرم