PDA

View Full Version : رفع اشکال برنامه

مهدی رحیم زاده
شنبه 26 خرداد 1386, 07:09 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم که کار ویرایش ، ذخیره سازی و حذف داده های از فایل رو انجام مید ...
مبنای کار اینه که داده ها رو از یک فایل می خونم ویرایش یا حذف می کنم و داخل یک فایل دیگه میریزم ، بعد دوباره داده ها رو توی فایل اول برمیگردونم ...
برنامه رو وقتی که تنها با یکی از توابع مثلا با ویرایش اجرا می کنم ، درست اجرا میشه ولی وتی که همه رو توی یک منو صدا زدم هیچ کدوم اجرا نمیشن و موقع فراخوانی از برنامه خارج میشه ...
نمی دونم چرا ...
برنامه رو میزارم اینجا اگر میتونید ببینید و بگید که چکارش کنم درست بشه ...
ممنون

مهدی رحیم زاده
شنبه 26 خرداد 1386, 07:11 صبح
فایلو یادم رفت بزارم ...
اینم فایل :

kiani.mehdi
شنبه 26 خرداد 1386, 11:00 صبح
برای گرفتن ورودی ها در سی پلاس بهتره ار char استفاده کنید نه از int
برای اینکه برنامه user friendly تر بشه وقتی که از منو استفاده میکنید باید اونو تو یه حلقه بینهایت بذاری و چک کنی برای خروج از برنامه

برنامه ای که تغییرات را توش دادم میذارم
با برنامه خودت مقایسه کن تا اشکالاتت را متوجه بشی

موفق باشید
مهدی کیانی

saeid5977
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:30 عصر
سلام
من یه برنامه نوشتم که کار ویرایش ، ذخیره سازی و حذف داده های از فایل رو انجام مید ...
مبنای کار اینه که داده ها رو از یک فایل می خونم ویرایش یا حذف می کنم و داخل یک فایل دیگه میریزم ، بعد دوباره داده ها رو توی فایل اول برمیگردونم ...
برنامه رو وقتی که تنها با یکی از توابع مثلا با ویرایش اجرا می کنم ، درست اجرا میشه ولی وتی که همه رو توی یک منو صدا زدم هیچ کدوم اجرا نمیشن و موقع فراخوانی از برنامه خارج میشه ...
نمی دونم چرا ...
برنامه رو میزارم اینجا اگر میتونید ببینید و بگید که چکارش کنم درست بشه ...
ممنون
اینو دیده بودی؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=67530

kiani.mehdi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 22:03 عصر
اینو دیده بودی؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=67530

ببخشید ولی برنامه فوق الاده مزخرفیه
به این دلیل که یکی از اصول اولیه برنامه نویسی که user Friendly بودن برنامه می باشد اصلا رعایت نشده
اصلا مشخص نیست که تا کی باید user name وارد کنی
برنامه نویسی که فقط نشستن و کد نوشتن که نیست
خودت برنامه را تست کردی؟

راستی آقای رحیم زاده فقط مشکلتون را گفتید ؟ یا دنیال جوابش هم بودین؟
آخرین ورودتون به سایت 1 شنبه 27 خرداد بوده ولی اصلا به تاپیکی که خودتون ساختید سر نزدید؟ یا شاید سر زدینو مشکلتون حل شده و خبر ندادین

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 28 خرداد 1386, 07:41 صبح
دوست عزیز
مشکل من تقریبا حل شده ....
فقط من وقتی که برنامه رو اجرا می کنم هر بار یک منو رو اجرا می کنم ، برای درست اجرا شدن منوی بعدی باید از برنامه خارج شم ...
یعنی مثلا وقتی که یکی از رکورد ها رو حذف میکنم و نمایش اطلاعات رو میزنم ، هیچی نمایش داده نمیشه . ولی وقتی دوباره برنامه رو اجرا میکنم و نمایش داده رو میزنم ، داده ها درست نمایش داده میشن ...
آقای کیانی عزیز !!!
در ضمن من مرتب به تاپیک هایی که ایجاد می کنم سر میزنم ...
روزی چند بار ...
اما خودم هم بیکار نمیشینم و دنبال جواب هستم ، از راهنمایی ها استفاده میکنم و وقتی که دیگه میبینم نمیتونم کاری انجام بدم ، یه پست میزارم و راهنمایی می خوام و موضوع دوم اینکه این فقط یه پروژه برای یکی از دوستامه به همین دلیل من زیاد روش وقت نمیزارم ، چون هنوز چند روز دیگه هم برای تحویل وقت داره ...
ولی در کل هم از این که با حوصله جواب یک آدم مبتدی مثل من رو میدین و هم از توجه تون خیلی ممنونم ....
------------------------------------
مهدی رحیم زاده

saeid5977
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 22:54 عصر
ببخشید ولی برنامه فوق الاده مزخرفیه
به این دلیل که یکی از اصول اولیه برنامه نویسی که user Friendly بودن برنامه می باشد اصلا رعایت نشده
اصلا مشخص نیست که تا کی باید user name وارد کنی
برنامه نویسی که فقط نشستن و کد نوشتن که نیست
خودت برنامه را تست کردی؟

راستی آقای رحیم زاده فقط مشکلتون را گفتید ؟ یا دنیال جوابش هم بودین؟
آخرین ورودتون به سایت 1 شنبه 27 خرداد بوده ولی اصلا به تاپیکی که خودتون ساختید سر نزدید؟ یا شاید سر زدینو مشکلتون حل شده و خبر ندادین

من این برنامه رو چند سال پیش اونم در عرض دو شب برای پروژه درسی یکی از دوستانم نوشتم. و اصلاً قرار نبوده و نیست کسی باهاش کار کنه. اما اینقدر گویا نوشته شده که با یه نگاه کاملاً میشه فهمید تو برنامه چه خبره.

در ضمن فوق العاده است نه فوق الاده!