PDA

View Full Version : بیایید ادیتورها را با هم مقایسه کنیم

na3er-faraji
شنبه 26 خرداد 1386, 08:43 صبح
با سلام. همانجور که میدونید تایپیک های مختلفی در رابطه با ادیتور ها زده شده است . لطفا بیایید این تایپک را جامع کنیم و هر کی هر ادیتوری سراغ داره بگه با آدرس سایتش و مجانی بودن یا نبودن اون . و اگه هم شد یک توضیحات کوچک در رابطه با اون ادیتور تا هر کدوم از دوستان ادیتور خواستند با مراجعه به این تایپیک بتونن به راحتی ادیتورهای مختلف رو با هم مقایسه کنند . اگر هم کسی باگی در هر ادیتور سراغ داره بگه تا بقیه دوستان قبل از استفاده ببینند اگه قابله حله برن سراغش و الکی وقت تلف نکنند . منتظر دوستان هستم . در ضمن اگر از نوشته یکی از کاربران خوشتون اومد از کلمه تشکر استفاده کنید و الکی تایپیک رو شلوغ نکنید . با تشکر

rtech
یک شنبه 27 خرداد 1386, 23:04 عصر
به نظر من بهترین ادیتور ( البته ادیتوری که خودم امتحان کردم ) TinyMCE هست که در این انجمن خیلی در موردش صحبت شده . واقعا از کار باهاش لذت میبرم . مخصوصا قابلیت RTL ش .

babi_wd
دوشنبه 28 خرداد 1386, 01:20 صبح
دوستان لطفا لینک رو هم برای استفاده قرار بدین

a_true_2004
دوشنبه 28 خرداد 1386, 02:51 صبح
من با چند ادیتور مختلف کار کردم. هر کدوم فقصی داشتن. اما به نظر من بهترین ادیتوری که تا الان دیدم که برای asp.net فوق العادس obout بوده تو خود این سایت (http://www.obout.com/editor_new/sample_full.aspx)نمونه ای از اون رو میبینید با امکاناتی که داره.
مزایایی که داره : اول از همه زیباییشه دوم سازگاری کامل با asp.net و همه امکانات لازم یک ادیتور خوب.
مهمترین عیبی که داره کندی لود شدن اونه.
البته این رو هم بگم که من هنوز اونو روی هیچ سایتی آپلود نکردم که ببینم مشکل License داره یا نه؟
آدرس دانلود با حجم 8.3MB :
http://www.obout.com/inc/suite_download/default.aspx
این ادیتور رو هم یکی از دوستان در بین یکی از این تاپیک ها فرستاده بود که زمانی که دیدم تاپیک مخصوص ادیتورها ایجاد شده این ادیتور رو در این قسمت مغرفی کردم.
با تشکر از این دوست مهربان که الان اسمش یادم نیست.

a_true_2004
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 03:07 صبح
منظورم از "فقصی" همون نقصی بود.بازم غلط تایپی داشتم ولی بی خیال...
مورد بعد اینکه ادیتوری که معرفی کردم از بین همه ادیتورهایی که تا بحال دیدم بهترین و سازگارترین ادیتور با ASP.Net بود.
کاملاً رایگان و بدون لایسنس
از نظر ظاهر که کولاک کرده
با امکان افزودن فونت و دکمه مورد نظر
و...
با دانلود فایل بالا چند component دیگه هم از این شرکت دریافت میکنید مثل Grid view و چند تای دیگه که جالب بودن.

CodeMasterX
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 05:13 صبح
من با تجربه کاری که دارم و مطالعات تئوری بهترین ادیتور ASP.NET رو VWD (Visual Web Developer) مایکروسافت می دونم.امکاناتش خوبه، ظاهر خوبی داره که با ظاهر ویژوال استودیو 2005 یکسان هست.سازگاری با ASP.NET رو بطور کامل فراهم میکنه (خوب مال خود مایکروسافته!) و از طرف دیگه کنترل ها و کلاسهای دات نت هم که به راحتی قابل استفاده هستند.دیگه فکر نکنم توضیح خاصی بخواد این IDEف میتونید تو سایت مایکروسافت اطلاعاتش رو ببینید، و در ضمن چیزی که استفاده از همچین ادیتوری رو میتونه ثابت کنه و برتری بده تجربه عملی ساخت WebApp ها هست.

ealireza
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 12:17 عصر
Just TinyMCE
من کامل فارسیش کردم
و یک Plugin برای Ajax Load نوشتم که خیلی عالی جواب میده

موفق باشید

jasadeghi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 22:20 عصر
سلام

به نظر من هر ادیتوری رو بهر جایی ساختند.

من از ادیتور tinymceEditor که چندین نمونه با کمترین ابزار برای مثلا گذاشتن کامنت و بیشترین ابزار برای نوشتن مقاله داره استفاده می کنم.
این ادیتور خیلی هم زیباست و به راحتی می تونید برای فارسی راست نویسش کنید. متاسفانه الان آدرس سایتش رو ندارم ولی به زودی برای دانلود آدرسش رو همینجا می گذارم.

و از ادیتور FCKEditor هم در زمان هایی که نیاز به آپلود کردن فایل و یا عکس در متن دارم استفاده می کنم.

Just TinyMCE
من کامل فارسیش کردم
و یک Plugin برای Ajax Load نوشتم که خیلی عالی جواب میده

اینکه یک Plugin برای Ajax Load نوشتید باید جالب شده باشه.
اگر فکر می کنید کارایی بالایی داره فکر می کنم بد نباشه در همین تاپیک برای استفاده دوستان هم قرارش بدید.

موفق باشید

ealireza
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 22:44 عصر
اینکه یک Plugin برای Ajax Load نوشتید باید جالب شده باشه.
این Plugin کاری که میکنه بعد از اجرا شدن ایونت مربوط فایل های ادیتور رو لود میکنه :)

یک مشکل بزرگ TinyMce داره اونم اینه که حتما باید همراه صفحه لود شه
که من با زحمت زیادی و با راهنمایی مدیر محترم پروژه تونستم این قسمت رو بهش اضافه کنم

rtech
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 22:24 عصر
من با چند ادیتور مختلف کار کردم. هر کدوم فقصی داشتن. اما به نظر من بهترین ادیتوری که تا الان دیدم که برای asp.net فوق العادس obout بوده تو خود این سایت (http://www.obout.com/editor_new/sample_full.aspx)نمونه ای از اون رو میبینید با امکاناتی که داره.
مزایایی که داره : اول از همه زیباییشه دوم سازگاری کامل با asp.net و همه امکانات لازم یک ادیتور خوب.
مهمترین عیبی که داره کندی لود شدن اونه.
البته این رو هم بگم که من هنوز اونو روی هیچ سایتی آپلود نکردم که ببینم مشکل License داره یا نه؟
آدرس دانلود با حجم 8.3MB :
http://www.obout.com/inc/suite_download/default.aspx
این ادیتور رو هم یکی از دوستان در بین یکی از این تاپیک ها فرستاده بود که زمانی که دیدم تاپیک مخصوص ادیتورها ایجاد شده این ادیتور رو در این قسمت مغرفی کردم.
با تشکر از این دوست مهربان که الان اسمش یادم نیست.

دوست عزیز این ادیتور پولیه و احتیاج به لایسنس داره

rtech
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 22:28 عصر
این هم آدرس TinyMCE که تمام اطلاعات مربوط به آخرین بروز رسانی و اون Plug-in که دوستمون فرمودند ، ساخت یک زبان دلخواه برای ادیتور و .... رو میتونید توش پیدا کنید :

http://tinymce.moxiecode.com/download.php

همچنین این ادیتور قابلیت فشرده سازی داره که به لودش خیلی کمک میکنه ( که البته توضیحات کامل و آموزش رو در سایت فوق میتونید پیدا کنید .

EHSH
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 23:58 عصر
با سلام خدمت همه دوستان !
من شخصآ با ادیتور های زیادی کار کردم و از تو همش FCKEditor به خاطر سازگاری با زبان فارسی و ماژول های خوبش از بقیه بهتر بوده (بخصوص که این Justify روی متن فارسی خوب عمل میکنه ) ولی یه کم برای سرعت کاربران ما مناسب نیست . البته Telerik r.a.d editor هم خوبه ولی مشکل License داره ...

اگر دوستان با میل سرور ان دای مون (Ndaemon یکی از بهترین میل سرور ها هستش) کار کرده باشن ویرایشگر HTML خوبی داره ، من سورس اون را هم دارم ، اگر یکی ار دوستان پیش قدم بشه و یه پلا گین فارسی روش بگذاره ، ادیتور محشری میشه ، برای طراحان وب سایت

a_true_2004
جمعه 01 تیر 1386, 02:37 صبح
دوست عزیز این ادیتور پولیه و احتیاج به لایسنس داره
فکر کنم اشتباه می کنی چون الان حدود 4-5 روزی میشه آپلودش کردم و هنوز بدون مشکلی داره کار میکنه

SalarSoft
جمعه 01 تیر 1386, 11:42 صبح
شاید بهترین گزینه ها این ها باشن.
TinyMCE به عنوان یک ادیتور خوب که امکان به کارگیری برای BBCode رو هم داره.
FCKEditor به خاطر راحتی کاربرد در NET.

Nightbat
پنج شنبه 28 تیر 1386, 14:37 عصر
فکر کنم اشتباه می کنی چون الان حدود 4-5 روزی میشه آپلودش کردم و هنوز بدون مشکلی داره کار میکنه

اگه یه موقع به مشکل خورد به ما هم بگو بدونیم :چشمک:

egoldashraf
پنج شنبه 28 تیر 1386, 21:27 عصر
oboutSuite احتیاج به لایسنس داره و پولیه .

rtech
شنبه 30 تیر 1386, 20:57 عصر
دوست عزیز این کنترل سی روزه هست اگر به آدرس زیر نگاه کنید میبینید که این کنترل از 99 دلار قیمتش شروع میشه و نوع پیشرفته اون حدود 289 دلار قیمت داره . من هم ابتدا فکر میکردم یک کنترل توپ و رایگان پیدا کردم اما بعد از یک ماه که از آپلودش میگذشت دیگه بالا نیومد ! :

http://www.obout.com/inc/purchase.aspx