PDA

View Full Version : مشورت در خصوص DBISAM

ravanfar
دوشنبه 24 فروردین 1383, 15:25 عصر
سلام عرض شد
از کسانی که در زمینه تهیه بانک اطلاعات با DBISAM engine کارکرده اند یک سئوال دارم:
من میخواهم یک بانک اطلاعات که دو فیلد آن از جنس Blob یعنی Jpeg و PDF هستند تهیه کنم
تعداد رکوردهای من حداکثر 3000 عدد خواهد بود و در ابتدا به صورت Local و در مرحله بعد
تحت شبکه میشود.
لذا قبل از شروع از شما بزرگواران که در زمینه تهیه بانک با DBISAM کار کرده اید نظر خواهی میکنم ضمنا آیا گزینه بهتری سراغ دارید ؟
با تشکر از وقتی که به خواندن و احیاناً دادن پاسخ اختصاص میدهید.
روانفر

مهدی کرامتی
دوشنبه 24 فروردین 1383, 16:46 عصر
من متوجه نشدم. سوالتان دقیقا چیست، در چه موردی نظر میخواهید؟

Hidarneh
سه شنبه 25 فروردین 1383, 02:12 صبح
همون بالایی . ولی برای اطلاع باید بگم من الان یه بانک اطلاعاتی با همین dbisam دارم که فقط یه جدولش که تصاویر افراد توشه حدود 16000 رکورد داره . ( جداول بالای 250000 رکورد هم طبیعتا هست ) و همینطور در حال کار بر روی شبکه است .

ravanfar
سه شنبه 25 فروردین 1383, 10:35 صبح
با سلام
جناب آقای دلفی آسیستان عزیز ( مدیر محترم سایت) ضمن قدردانی از توجه شما و همچنین تشکر از آقای Hidarneh
آیا بانکی که با DBISAM طراحی شده امکان دارد با توجه به اینکه از فیلد های JPEG یا PDF استفاده میشود مانند فایلهای
بانک ACCESS که با کمی از حجم کلی DATA حجم فایلها بعد از Campact و Repair شدن به 600 Mb :shock: رسیده و کل عملیات به سختی و در نهایت کندی و حتی هنگ شدن انجام میشه دچار مشکل بانک Access بشه ؟

Hidarneh
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 02:02 صبح
تنها مشگل dbisam روی query و بخصوص روی دستور join هستش . البته من هنوز فرصت نکردنم نسخه 4 رو تست کنم . در راهنمای نسخه 4 گفته این مشگل رو حل کرده .

یاسر احسانی
شنبه 29 فروردین 1383, 13:16 عصر
آخر از آقا مدیر بخریم یا نه ؟ :? این و بگو .
گذشته از شوخی ، من با SQL Server کار می کنم . آیا شما پیشنهاد می کنید که DBISAM بهتره ؟

:?:

دلفی یعنی همه چیز ./

Hidarneh
شنبه 29 فروردین 1383, 18:06 عصر
من از sqlserver به dbisam سوپیچ کردم ( روی همین برنامه ) چون با dbexpress و sqlserver 2000 روی یه جدول که یه فیلد عددی و سه تا فیلد memo داشت 3 دقیقه طول می کشید تا ذخیره کنه . ! . و دلیلش رو هم نفهمیدم ( چون زیاد هم دنبالش نرفتم ) . در کل اگر با یه محیطی ( هر چی مثل زبون برنامه نویسی و ... ) راحتی و جواب کارتو می ده و مشگلی هم باهاش نداری ( یعنی کم به مشگل برمی خوری ) عوضش نکن چون :
از قدیم گفتن سری که درد نمی کنه رو دستمال نمی بندند .

ravanfar
یک شنبه 30 فروردین 1383, 08:23 صبح
یک سئوالی
آیا با وارد کردن حجم کمی دیتا مثل بانک Access با انفجار حجم فایل بانک مواجه میشم ( من کلیه Blob ها را لینک کرده و دیتابیس را کامپکت هم میکنم ولی مشکلم حل نمیشه 100 رکورد با حجم 700مگابایت :shock: )
ممنون از کمکتان

Hidarneh
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 02:16 صبح
خوب اگه برای هر رکوردت بخوای یه عکس با حجم 7 مگ !!! اضافه کنی بعله . ولی اضافه طول الکی خیر.( آقای کرامتی پورسانت یادت نره )

fahimi
پنج شنبه 23 مهر 1383, 06:21 صبح
با سلام
جناب Hidarneh با چه روشی jpg را در dbisam ذخیره و بازیابی میکنی

_alish_
شنبه 25 مهر 1383, 06:57 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
اگر لطف کنید و یک مقایسه ای بین Paradax , Access , بخصوص SQLServer و DBisam بکنید ممنون میشم بگید آیا Dbisam یک Desktop Database است یا نه؟

MiRHaDi
دوشنبه 27 مهر 1383, 21:04 عصر
سلام
اگر فایلها را در خود DataBase نذارید و لینکش رو بذارید دیگه مشکل سرعت ندارید البته گاهی حتما میخواید تو دیتا بیس باشه !‌ ولی این روش گاهی کاربرد داره
بای