PDA

View Full Version : dpi در کریستال ریپورت

rezadavodi
شنبه 26 خرداد 1386, 13:26 عصر
dpi در کریستال ریپورت بصورت دیفالت 96 هست. حالا اگه یه عکس با dpi بالاتر توی گزارش بذاریم اندازه اش بزرگتر از اندازه واقعی نشون میده. چطور میشه dpi رو عوض کرد؟ آیا راهی برای نمایش درست همانطور که گفتم وجود داره؟
همانطور که میدونید وقتی dpi یه عکس 300 باشه و بخواد بصورت 96 نمایش داده بشه اونوقت طول و عرض عکس در (96/300) ضرب میشه..

sm
شنبه 26 خرداد 1386, 15:31 عصر
از قسمت Option خود کریستال طبق عکس زیر عمل کننین ببینین مشکل حل میشه ؟

موفق باشید

rezadavodi
شنبه 09 تیر 1386, 10:03 صبح
دوست عزیز حل نشد.
منتها من شنیدم که توی کریستال یه بخشی هست برای تغییر این dpi شما اطلاعی دارید؟
من تقریبا 2-3 روز تمام نت رو زیر و رو کردم حتی توی سایت businessobjects هم چیزی نبود ؟؟!!!

sm
شنبه 09 تیر 1386, 11:08 صبح
توی 10 که همچین چیزی رو من ندیدم . شاید توی نسخه های بالاتر باشه
اما من شنیدم که اگه عکسها رو بریزیم توی بانک و بعد بیاریمشون توی گزارش اندازه واقعی دارن!
کلا مشکل شما چیه؟

موفق باشید

rezadavodi
شنبه 09 تیر 1386, 18:48 عصر
دوستان مشکل حل شد با تشکر از دوست خوبم sm
اگه بدرد دوستان میخوره بگید براتون بذارم.
زکات علم نشر اونه نه اینکه فوت رو نگه داری و بابتش پو.....

sm
یک شنبه 10 تیر 1386, 06:48 صبح
خوب خدا رو شکر... ممنون از لطف شما
اگه زحمت بکشین و راه حل رو هم بزارین تا بقیه دوستان هم استفاده کنن.

موفق باشید

rezadavodi
یک شنبه 10 تیر 1386, 12:55 عصر
مشکل من دو بخش داشت یکی مربوط به کریستال ریپورت و دیگری مربوط به کار کردن با شی image
اما مشکل اول: dpi در کریستال ویوور بصورت پیش فرض 96 هست. و هیچ رفرنسی هم راجع به تغییر اون وجود نداشت و اینی که میخوام بگم نزدیک به 3-4 روز تمام (روزی 7-8 ساعت تقریبا) گشتم تا پیدا کردم.
توصیه اکید می کنم کسانی که آشنایی با تغییرات رجیستری ندارن این روش رو انجام ندن چون اگر اشتباه کنن دیگه ویندوز بالا نمیاد و دوباره باید نصب بشه !!!!

برای تغییر این پیش فرض رجیستری سیستم باید تغییر کنه !!
فایل زیر این تغییرات رو توی رجیستری در بخش HKEY_CURRENT_USER میده

ضمنا اینم بگم که برای وب هم این کارو میشه کرد یعنی این dpi پیش فرض رو برای وب سایتی که از کریستال استفاده می کنه هم میشه استفاده کرد منتها باید این موارد توی بخش HKEY_LOCAL_MACHINE اضافه بشه.

نکته مهم و کاربردی این کار اینه که در صورتی که از پرینترها سوزنی استفاده می کنید با همین روش میتونید این پیش فرض رو کم کنید با این کار سرعت پرینتها بصورت قابل ملاحظه ای بالا میره !!!