PDA

View Full Version : گزارش گیری از رکورد های فیلتر شده

vbiman
شنبه 26 خرداد 1386, 23:09 عصر
با سلام
اگر بخواهم در موقعی که گزارش می گیرم فقط از رکورد هایی که فیلتر شده اند گزارش تهییه شود باید چه کاری انجام دهم؟؟ :متفکر:

CodeMasterX
یک شنبه 27 خرداد 1386, 00:39 صبح
منظورتون چیه ؟ اصلا خود گزارشگیری از رکوردهای دیتابیس یعنی فیلترینگ.
مثلا شما میگین دانشجویی هایی که معدلشون بالای 14 هست، دیگه داده های فیلتر شده یعنی چی ؟

vbiman
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:07 عصر
یعنی من از رکوردهایی که دارم فقط مثلا اون هایی که اسمشان علی هست از آن ها فقط گزارش تهییه شود و دیگر رکورد ها در گزارش نمایش داده نشود.

vbiman
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:11 عصر
یعنی من از رکورد هایی گزارش تهیه بشه که مثلا اسمشان فقط علی هست و دیگر رکورد هایی اسمشان علی در گزارشی که به نمایش در می آید نشان داده نشود فکر کنم امیدوارم منظورم را واضح گفته باشم.

vbiman
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:15 عصر
یعنی من از رکورد هایی گزارش تهیه بشه که مثلا اسمشان فقط علی هست و دیگر رکورد هایی اسمشان علی در گزارشی که به نمایش در می آید نشان داده نشود فکر کنم امیدوارم منظورم را واضح گفته باشم.:گریه:

vbiman
دوشنبه 28 خرداد 1386, 22:36 عصر
کسی نیست جواب من را بده جواب...حداقل یک سایت دیگه که بتونه به من کمک کنه معرفی کنید!

CodeMasterX
سه شنبه 29 خرداد 1386, 08:29 صبح
نه شما منظورتون رو واضح نگفتید.جمله رو خودتون یه بار بخونید.
بالاخره یعنی چی ؟ میخواین رکوردهایی که نامشون علی هست رو نمایش بدین یا رکوردهایی که اسمشون علی نیست رو نمایش بدین ؟

برای هر دو حالت دستورات ساده SQL جوابگو هستند.

majjjj
سه شنبه 29 خرداد 1386, 11:36 صبح
نه شما منظورتون رو واضح نگفتید.جمله رو خودتون یه بار بخونید.
بالاخره یعنی چی ؟ میخواین رکوردهایی که نامشون علی هست رو نمایش بدین یا رکوردهایی که اسمشون علی نیست رو نمایش بدین ؟

برای هر دو حالت دستورات ساده SQL جوابگو هستند.
سلام
اگه میشه یک مثال ساده بزنید

CodeMasterX
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 02:15 صبح
آقا نیما سوالشون واضح نیست.خود گزارشگیری اصلا یعنی نشون دادن رکوردهای فیلتر شده.
مثلا میخوایم تمام رکوردهایی که نام اولشون علی هست رو نمایش بدیم :

SELECT * FROM TableName WHERE FirstName='Ali' ORDER BY CustomerID ASC

?

mpmsoft
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:44 صبح
دوست عزیز اول مشخص کن رو چی می خوای اطلاعاتو نمایش بدی
زمانی که می خوای تیبلو باز کن شرط جستجو براش بذار یا می تونی یک بار کل رکوردهارو باز کنی و بعد با استفاده از متد Filter ADO عملیات فیلتر کردنو انجام بدی

rs.open "SELECT * FROM Tblname WHERE name like '%Ali%'",conn,1,3

Set Datagrid1.DataSource=Rs

برای فیلتر کردن

Rs.Filter =""
Rs.Filter="name like'%ali%'"

majjjj
شنبه 02 تیر 1386, 14:15 عصر
آقا نیما سوالشون واضح نیست.خود گزارشگیری اصلا یعنی نشون دادن رکوردهای فیلتر شده.
مثلا میخوایم تمام رکوردهایی که نام اولشون علی هست رو نمایش بدیم :

SELECT * FROM TableName WHERE FirstName='Ali' ORDER BY CustomerID ASC

?
من فکر کنم منظور ایشان کزارش گیری روی کاغذ باشه مثلا با کریستال ریپورت

mohsenrahx
جمعه 16 شهریور 1386, 22:12 عصر
مشکل اینجاست که من بانک رو فیلتر کردم ولی کریستال کل فیلد ها رو نمایش میده نمی خوام اینگونه باشه. یکجور دیگه می گم --- من بانک رو با دستور زیر فیلتر کردم

Adodc1.Recordset.Filter = "tarikh>='" & Text1.Text & "' and tarikh<='" & Text2.Text & "'"

اما کریستال همه فیلد ها رو نمایش میده چیکار باید کرد

امید وارم درست مطرح کرده باشم