PDA

View Full Version : ادیت کردن فایل DBF

Sharif Lotfi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 07:12 صبح
من راه ارتباط با بانک DBF رو میدونم و تونستم اون رو توی برنامم فراخوانی کنم و توی یه دیتا گرید نشون بدم . حالا میخوام تغیراتی که توی جدول دیتاگرید میدم رو توی فایل DBF ذخیره کنم یا به عبارت دیگه فایل DBF رو ادیت کنم . کسی راهی برای تشکیل یه فایل DBF جدید یا ادیت فایل موجود داره ؟

ghabil
یک شنبه 27 خرداد 1386, 14:00 عصر
با استفاده از درایور DBASE IV هم میتونی ادیت کنی ولی ساختنش رو مطمئن نیستم تست نکردم.

Sharif Lotfi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 07:01 صبح
میشه یه کم توضیح بدین چه جوری این کار رو بکنم ؟

mehdi.mousavi
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 13:08 عصر
من راه ارتباط با بانک DBF رو میدونم و تونستم اون رو توی برنامم فراخوانی کنم و توی یه دیتا گرید نشون بدم . حالا میخوام تغیراتی که توی جدول دیتاگرید میدم رو توی فایل DBF ذخیره کنم یا به عبارت دیگه فایل DBF رو ادیت کنم . کسی راهی برای تشکیل یه فایل DBF جدید یا ادیت فایل موجود داره ؟

راه درست این کار، استفاده از یه Custom Data Provider هستش. در واقع شما باید یه Data Provider برای DBF درست کنید تا بشه از DBF ها همونطوری که از SQLServer, Oracle and etc استفاده میشه، استفاده کنید. البته احتمالا این کار توسط دیگران قبلا در دنیا انجام شده و بصورت محصول در اختیار عموم هست.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 17:02 عصر

سلام
چند سال قبل من ساختار فایلهای DBF را در همین سایت قرار دادم و آقای شفیعی ( اگر اشتباه نکنم ) هم برنامه ای برای نمایش آن نوشتند الان برنامه دم دستم نیست در پستهای من و آقای شفیعی جستجو کن اگر پیداش نکردی تا برات پیداش کنم

FA2007
یک شنبه 31 تیر 1386, 13:37 عصر
سلام
می خواستم اگه تونستید فایل dbf رو ادیت کنید دراین مورد منو راهنمایی کنید.