PDA

View Full Version : سیستمی برای ایندکس گذاری رو یک عکس (نقشه) ؟

behrooz
یک شنبه 27 خرداد 1386, 09:52 صبح
با سلام
من میخوام روستاهای یکی از استانها رو روی یک نقشه ایندکس کنم چون تعداد روستا ها حدودا 1200 تا روستا است نمی تونم برای هر روستا دونه دونه عکس ایجاد کنم ولی من یه نقشه کامل با طول و عرض جغرا فیایی روستا هارو دارم.
لطفا دوستانی که در این زمینه تجربه دارن بنده رو راهنمایی کنند.
متشکرم.

oxygenws
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:39 عصر
این مورد باید داینامیک باشه یا استاتیک؟!!

behrooz
دوشنبه 28 خرداد 1386, 15:19 عصر
با تشکر از جوابتون
فرقی نمیکنه ولی به طور قطع سیستم داینامیک انعطاف بیشتری داره.

oxygenws
دوشنبه 28 خرداد 1386, 15:28 عصر
فرقی نمیکنه ولی به طور قطع سیستم داینامیک انعطاف بیشتری داره.
این طرف قضیه حیلی فرق می کنه...
در حالت داینامیک بهتره بری تو مایه های سیستم های GPS و در حالت استاتیک چیزی نداره و البته به این بخش مربوط نمی شه!!

tabib_m
دوشنبه 28 خرداد 1386, 19:14 عصر
در حالت داینامیک بهتره بری تو مایه های سیستم های GPS

فکر نمیکنم منظورش تا این حد داینامیک باشه.
فکر کنم مثلا با ثبت مختصات نقاط محیط هر روستا در دیتابیس ، بشه محیط روستا رو مشخص کرد.
و بعد از اون هم دیگه کافیه با این نقطه ها ور رفت و یک تکه عکس کوچیک از روستا به دست اورد.

موفق باشید.

oxygenws
سه شنبه 29 خرداد 1386, 01:00 صبح
و بعد از اون هم دیگه کافیه با این نقطه ها ور رفت و یک تکه عکس کوچیک از روستا به دست اورد.
نه بابا، از imagemap توی html استفاده کنه!! تیکه کردن عکس به درد نمی خوره!!

amirhosein
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 11:35 صبح
من با جواب طبیب موافقترم البته خود بهروز خان باید بیاد و دقیقا کارشو بگه

cybercoder
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 11:49 صبح
خوب به صورت استاتیک عمل کنی فکر کنم آسون تر باشه یک بار بیا و با زبانی مثل دلفی طول و عرض ها رو بده و محیط ها رو بدست بیار و عکس رو تکه تکه کن بعد اسم فایل و توضیحش رو بذار تو یه Table بعد همش و تو Web استفاده کن.پیچیدگی کار کمترم میشه البته اگه هدف مهمه این سریع تره دیگه.

موفق باشید.

behrooz
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 18:55 عصر
با تشکر از جواب دوستان،کاری که من میخوام بکنم اینکه با استفاه از javascript یا فلش یه نقطه در مرکز ایجاد کنم و با انتخاب هر روستا عکس رو حرکت بدم و روستای مود نظر بیاد زیر نقطه قرمز ولی چون محدودیت زمانی دارم میخواستم بدونم آیا سورس آماده ای که این کارو بکنه هست و یا دوستان کدی دارن که همچین کاری بکنه؟

musiox
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 22:54 عصر
این کاری که می خوای انجام بدی می دونی که یه کم [ خیلی ] زمان بره . می خوای عکست حرکت کنه ؟ [ این نظره منه ] یه عکس کامل که همه روستا ها توش باشن رو داشته باش ( تیکه تیکه نشده باشه ) باید مختصات ها رو تو دیتا بیس ذخیره کنی ( که بر اساس همون x , y هستن ) . بعد روستا ها رو تویه یه کمبو باکس یا ... در اختیار کاربر بزاری . کاربر با انتخاب اون یا صفحه رو رفرش می کنه یا اینکه آدرس عکستو عوض می کنه . به هر حال عکست باید با php ایجاد بشه . توی تابع های عکس من یه چیزایی دیدم که بخشی از عکسو می تونی کپی کنی . با استفاده از این تابع ها میای یه مربع از عکس جدا می کنی که وسطش اون روستات قرار داره .

bool imagecopy ( resource dst_im, resource src_im, int dst_x, int dst_y, int src_x, int src_y, int src_w, int src_h )

مثلا این یه تابعه واسه این کار .
نمی دونم که این به کارت میاد یا نه . ولی فکر نکنم که زیادم زمان بر باشه .

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:46 صبح
using use map tag in html