PDA

View Full Version : بستن و باز کردن خروجی کارت گرافیکی

بمب منطقی
سه شنبه 25 فروردین 1383, 00:25 صبح
با کدوم وقفه میشه خروجی رو که ولتاژ رو از کارت گرافیکی به مانیتور میرسونه بست.
خیلی ممنون :D

بمب منطقی
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 18:52 عصر
کسی نبود :roll:

seyedof
شنبه 29 فروردین 1383, 18:47 عصر
سلام :)
آقا من میترسم بازم چیزی بنویسم به قول بچه ها کل کل بیفته باز به سبیج قبای بعضی از ما بهتران بر بخوره و نتیجه ۶ ساعت تایپ مارو پاک کنند و... اما بیخیال مهم نیست ما که از سالها پیش توی بی بی اس ها عضو انجمن برنامه نویسان بودیم که کمک کردیم و کمک گرفتیم حالا وجدان اجازه نمیده ساکت بمونیم.

توی رجیسترهای کارت گرافیک یه رجیستری بود که کارش روشن و خاموش کردن vga output بود برای تغییر مقدارش باید توی پورت مربوطه مقادیری رو بنویسید. متاسفانه چون اینکارو خیلی وقت پیش وقتی داس بود انجام دادم الان دقیقا شماره پورت و مقدار مناسب رو به خاطر ندارم.
راستی برای اینکار شما باید یک درایور پورت رو نصب کنید البته اگر روی ویندوز ۲۰۰۰ یا اکس پی کار میکنید. هرچند توی ویندوز ۹۸ و ماقبل هم نوشتن مستقیم روی پورتها توصیه نمیشود.

ممنون
سیداف

بمب منطقی
دوشنبه 31 فروردین 1383, 16:04 عصر
آقا من میترسم بازم چیزی بنویسم به قول بچه ها کل کل بیفته باز به سبیج قبای بعضی از ما بهتران بر بخوره
مگه قراره دعوا راه بندازی :D
خوب شما اینجا فقط یک سری اطلاعات کلی رو بیان کردین.نه شماره پورتی نه مقداری نه چیزی. آخه مهمش همون شماره پورت و مقادیره دیگه :flower: :roll:

seyedof
دوشنبه 31 فروردین 1383, 19:44 عصر
سلام
بله ولی به هر حال همینش هم یه جور کمکه حداقل یک نقطه شروعه :) فکر کنم اگر توی گوگل سرچ کنید چیز بدرد بخوری گیرتون بیاد. یه کتاب PC Intern یا کتاب PC Underground هم بود که توش اینجور رجیسترهای کارت گرافیک رو توضیح داده بود. مطمءنا توی اوونها نوشته.
ممنون
سیداف

بمب منطقی
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 01:30 صبح
بازم ازتون ممنونم :flower: (هر چند که سوالم کامل جواب داده نشد :flower: )

seyedof
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 12:44 عصر
سلام
شرمنده ام این دفعه اینطوری شد ولی کلا هم من با اینکه راه حل یک چیز رو از سیر تا پیاز اینجا بنویسیم مخالفم. فقط راهنمایی. عده زیادی اینجا تمرینهای دانشجویی یا پروژه های آخر ترمشون رو مطرح میکنند و عده ای هم جوابشون را به صورت هلو برو تو گلو میدهند که به نظر بنده هر دو گروه اشتباه میکنند. کسی که رفته دانشگاه اگر لیاقت اوون صندلی رو داشته باشه و اینکه دو روز دیگه بشه مهندس کامپیوتر و بیاد بیرون پس باید از پس تمرینها و پروژه هاش که از خود درس و امتحان مهمتر هستند بر بیاد. اگر اینطور نیست پس لایق نیست. نتیجه اش همینه که هر سال به صورت فله ای مهندس کامپیوتر از دانشگاه میاد بیرون ولی واقعا میگم در حد مبتدی هم چیزی بلد نیستن و آدم خجالت میکشه اصلا جایی معرفیشون کنه. خیلی هاشون تا آخر لیسانس حتی یک خط برنامه هم ننوشته اند!!!
جالبه بیرون که اینهمه آدم هستن پول میگیرن پروژه دانشجویی انجام میدن اما این کاربرا زیادی زرنگ تشریف دارن نمیخوان دست مبارک رو به جیب هم ببرن و سرکیسه رو شل کنند میخوان همینجا قضیه مفتی تموم بشه !! مخصوصا اگر سوال کننده خانم باشه که دیگه نگو سیل جوابهای پر محبته که کرور کرور از طرف جوانان مخلص مملکت به سوی سوال کننده سرازیر میشه :)

به همین علت کسایی که میان مطرح میکنن آقا برنامه فلان محاسبه رو میخوام فقط باید یک راهنمایی در حد خط دادن دریافت کنند و در حد یک نقطه شروع. دیگه بقیه رو خودش بره زحمت بکشه و فکر کنه و جواب رو پیدا کنه راه درستش اینه وگرنه با کپی کردن کد توی اینجا یه خیانت به صنعت نرم افزار کشور کردیم. آقا دیگه وقتی الگوریتم یه چیز مشخص باشه که دیگه عمه من هم میتونه پیاده اش کنه! این افراد دو روز دیگه میرن بیرون و مایه آبرو ریزی امثال ما هستند. مثال تا بخواهید ۱۰۰ تا دارم. پروژه هایی که همه پر از ایراده از جمله سیستم ملی کارت و نرم افزارهای بانکی که توسط شرکت ! خدمات انفورماتیک طراحی و پیاده سازی میشه زاییده همین تیپ مهندسهاست که بنده اگر سوتی هاشون رو اینجا بنویسم (حتی مدیر برنامه نویسیشون رو) شما ها مطمءنا باورتون هم نمیشه. یا پروژه هایی که آدم وقتی میبینه کار همش یک هفته است اما یه نفر یا یه تیم یکی دو ساله که داره روش کار میکنه و بیشتر راه رو هم غلط رفته و حالا که آخرای پروژه است خورده تو دیوار :) اینکه آدم بدونه چه کاری چه تخصصی میخواد هم خودش یک نوع تخصصه. آقا باید بتونه تشخیص بده که فلان پروژه برنامه نویس فلان چیز رو میخواد نه که یه دیتابیس نویس بیاد کد شبکه بنویسه یا... از اولش بگو من اینکاره نیستم و راحت کن خودت رو. خیلی وقتا نه گفتن شهامت بیشتری میخواد تا اینکه زیر بار مسولیت یک آره گفتن بریم. نتیجه اش همین میشه که بیشتر پروژه های نرم افزاری توی ایران به خنسی میخوره و....

آقا بازم شرمنده میبینی که من دلم پره به همین خاطر میگفتم الان همه از دستم شاکی میشن. در ضمن بگم که منظور من اصلا شما نبودین فقط چون بحث کشیده شد اینها رو توضیح دادم.
ممنون
سیداف

بمب منطقی
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 19:27 عصر
اول از هم اینکه. آره ؟--->
آقا من میترسم بازم چیزی بنویسم :|
بعدشم اینکه من با بقیه کاری ندارم که هدفشون از تحصیل چیه. یعنی فقط مدرک میخوان یا واقعا میخوان چیزی یاد بگیرن.

شرمنده ام این دفعه اینطوری شد ولی کلا هم من با اینکه راه حل یک چیز رو از سیر تا پیاز اینجا بنویسیم مخالفم. فقط راهنمایی
جسارته ها راستشو بخواین این چیزایی که شما گفتین رو هر کسی که از برنامه نویسی سر در میاره(نمیگم من) بلده.
منم با شما هم عقیده هستم که دانشگاه جز مدرک چیزی دیگه به آدم نمیده. تو دانشگاه فقط راه و روش رو به آدم نشون میدن. بقیش با خودته(البته این بیشتر برای رشته کامپیوتر صدق میکنه تا بقیه). منم این سوالی رو که اینجا مطرح کردم پروژه آخر ترمم نیست. خیلی وقته که یه موضوعی ذهن منو مشغول کرده. و برای حلش تا اینجا رو فهمیدم که احتیاج به نوشتن رو پورت رو داره.

دیگه بقیه رو خودش بره زحمت بکشه و فکر کنه و جواب رو پیدا کنه
ببینم شما وقتی به دنیا اومدین مهندس کامپیوتر به دنیا اومدین. مگه اینطور نیست که سعی و تلاش کردین و از این و اون و از کتابهای مختلف در زمینه کامپیوتر (که اونا رو هم کسایی اومدن و نوشتن. خودشون که خود به خود در نیومدن(ایشالاه که قانون علیت رو قبول دارین :D )) مطالب و مورد نیازتون رو پیدا کردین. درسته. خوب بقیه هم دارن اینجا همون کار رو میکنن. یعنی با پرسش و پاسخ مشکلات هم دیگه رو حل میکنن.

من با اینکه راه حل یک چیز رو از سیر تا پیاز اینجا بنویسیم مخالفم. فقط راهنمایی
شما اینجا در کل کمتر تاپیکی رو پیدا میکنین که کسی بیاد بگه من فلان برنامه رو میخوام بنویسم و از بقیه به قول شما سیر تا پیاز برنامش رو بخواد. اگر کسی بیاد بپرسه(حتی اگه خانوم باشن) کمتر کسی پیدا میشه که بیاد و جواب بده.اصلا کمتر کسی این چنین سوالهایی رو میپرسه. تازه اگرم بپرسه دوستان یه برنامه از قبل آماده رو در اختیارش قرار میدن. بقیه با خودشه. این کار از نظر منم درست نیست که آدم جواب نده. مگه چیزی از آدم کم میشه.حالا شما دوست ندارین جواب بدین خوب کسی زور نکرده.(اون شماره پورت و هم نخواستیم. :D )به نظر شما یک خط, فقط یک خط برنامه که شامل شماره پورت و مقدار اون میشه سیر تا پیازه.
امضاء یکی از دوستان زحمت کش این سایت(فکر کنم دوست عزیز آقای" کم حوصله" باشن) این بود."مهم نیست که ما چقدر قدرت داریم. مهم اینه که با قدرتمون میتونیم به چند نفر کمک کنیم"(تا اونجایی که یادمه).
منم تو این سایت هر جا هر تاپیکی رو دیدم که جواب سوالش رو میدونم بدون کم و کاستی جواب سوال رو دادم.نمیگم من , همه دوستانی که تو این سایت زحمت میکشن از جون و دل مایه میزارن و هیچ توقعی هم ندارن.همینه و بس :)
والسلام.

seyedof
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 00:17 صبح
سلام

منم با شما هم عقیده هستم که دانشگاه جز مدرک چیزی دیگه به آدم نمیده. تو دانشگاه فقط راه و روش رو به آدم نشون میدن. بقیش با خودته(البته این بیشتر برای رشته کامپیوتر صدق میکنه تا بقیه). منم این سوالی رو که اینجا مطرح کردم پروژه آخر ترمم نیست. خیلی وقته که یه موضوعی ذهن منو مشغول کرده. و برای حلش تا اینجا رو فهمیدم که احتیاج به نوشتن رو پورت رو داره.

آقا به خدا قسم!‌ منظور من شما نبودید هر چی میگم بازم شما فکر کردید به شما گفتم. بنده هم میدونم که یه شماره پورت و... چیزی نیست اما باور کنید بنده که بیسوادم اما خیلی ها هستند که همین رو هم نمیدونند. خوشبختانه شما جزو اوون دسته نیستید.

ببینم شما وقتی به دنیا اومدین مهندس کامپیوتر به دنیا اومدین. مگه اینطور نیست که سعی و تلاش کردین و از این و اون و از کتابهای مختلف در زمینه کامپیوتر (که اونا رو هم کسایی اومدن و نوشتن. خودشون که خود به خود در نیومدن(ایشالاه که قانون علیت رو قبول دارین )) مطالب و مورد نیازتون رو پیدا کردین. درسته. خوب بقیه هم دارن اینجا همون کار رو میکنن. یعنی با پرسش و پاسخ مشکلات هم دیگه رو حل میکنن. نقل قول:

شما اینجا در کل کمتر تاپیکی رو پیدا میکنین که کسی بیاد بگه من فلان برنامه رو میخوام بنویسم و از بقیه به قول شما سیر تا پیاز برنامش رو بخواد. اگر کسی بیاد بپرسه(حتی اگه خانوم باشن) کمتر کسی پیدا میشه که بیاد و جواب بده.اصلا کمتر کسی این چنین سوالهایی رو میپرسه. تازه اگرم بپرسه دوستان یه برنامه از قبل آماده رو در اختیارش قرار میدن. بقیه با خودشه. این کار از نظر منم درست نیست که آدم جواب نده. مگه چیزی از آدم کم میشه.حالا شما دوست ندارین جواب بدین خوب کسی زور نکرده.(اون شماره پورت و هم نخواستیم. )به نظر شما یک خط, فقط یک خط برنامه که شامل شماره پورت و مقدار اون میشه سیر تا پیازه.
امضاء یکی از دوستان زحمت کش این سایت(فکر کنم دوست عزیز آقای" کم حوصله" باشن) این بود."مهم نیست که ما چقدر قدرت داریم. مهم اینه که با قدرتمون میتونیم به چند نفر کمک کنیم"(تا اونجایی که یادمه).

پرسش و راهنمایی با اینکه لقمه جویده رو بگذاریم توی دهن کسی فرق داره. در ضمن چرا من تعداد زیادی تاپیک رو دیدم که چنین درخواستی رو داشتن:)‌ آقا پروژه آخر ترم که نوشتن ویندوز نیست مثلا میگن واسه درس ساختمان داده فلان چیز رو بنویسید که طرف هم میاد عین اوون رو کپی میکنه اینجا ! من هم نمیگم که آدم جواب نده ، زکات علم نشر آن است اما چگونه جواب دادنه که مهمه.... باز هم تکرار میکنم منظورم شما نیستید اوون شماره پورت! هم اصلا چیز با ارزشی نیست که مثلا نخوام بگم دلیلش فقط اینه که یادم نیست و اگر هم بخوام پیداش کنم باید برم از روی سی دی سورسهای عهد عتیقم را پیدا کنم که اصلا نمیدونم توی کدوم سی دی رایتشون کردم :)

منم تو این سایت هر جا هر تاپیکی رو دیدم که جواب سوالش رو میدونم بدون کم و کاستی جواب سوال رو دادم.نمیگم من , همه دوستانی که تو این سایت زحمت میکشن از جون و دل مایه میزارن و هیچ توقعی هم ندارن.همینه و بس والسلام.

دوست من مطمین باشید که در مورد بنده هم همینطوره فقط خواستم یه حرفی که مدتها میخواستم بگم رو گفته باشم همین و بس. شما مطمین باشید که طرف سخن من شما نبودید.

ممنون
سیداف

بمب منطقی
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 02:17 صبح
آقا به خدا قسم!‌ منظور من شما نبودید هر چی میگم بازم شما فکر کردید به شما گفتم. بنده هم میدونم که یه شماره پورت و... چیزی نیست اما باور کنید بنده که بیسوادم اما خیلی ها هستند که همین رو هم نمیدونند. خوشبختانه شما جزو اوون دسته نیستید.
بالاخره یه چیزی باید باعث شده باشه که شما این موضوع رو به میون بکشین. بیخودی بیخودی که نمیشه آدم موضوع رو عوض کنه(همون قانون علیت خودمون :) )

پرسش و راهنمایی با اینکه لقمه جویده رو بگذاریم توی دهن کسی فرق داره. در ضمن چرا من تعداد زیادی تاپیک رو دیدم که چنین درخواستی رو داشتن‌ آقا پروژه آخر ترم که نوشتن ویندوز نیست مثلا میگن واسه درس ساختمان داده فلان چیز رو بنویسید که طرف هم میاد عین اوون رو کپی میکنه اینجا ! من هم نمیگم که آدم جواب نده ، زکات علم نشر آن است اما چگونه جواب دادنه که مهمه.... باز هم تکرار میکنم منظورم شما نیستید اوون شماره پورت! هم اصلا چیز با ارزشی نیست که مثلا نخوام بگم دلیلش فقط اینه که یادم نیست و اگر هم بخوام پیداش کنم باید برم از روی سی دی سورسهای عهد عتیقم را پیدا کنم که اصلا نمیدونم توی کدوم سی دی رایتشون کردم
خوب این درسته که میگن به یه نفر بهتره تور ماهی گیری بدی تا ماهی. ولی مگه حالا یه نفر ماهی بده چیزی از من و شما و امثالهم کم میشه. شاید اصلا یکی ماهی بخواد تا نیاز اون روزش رو بر طرف کنه. شاید وقت نداره ماهی گیری یاد بگیره و باید سریع شکمش رو سیر کنه وگرنه اون شب و گرسنه میمونه. بعد فردا یاد میگیره. متوجه میشین که چی میگم.

دوست من مطمین باشید که در مورد بنده هم همینطوره فقط خواستم یه حرفی که مدتها میخواستم بگم رو گفته باشم همین و بس. شما مطمین باشید که طرف سخن من شما نبودید.
همونی که قبلا هم گفتم. قانون علیت :D