PDA

View Full Version : سوال: یک دستور SQL

mehdi_moosavi
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:04 عصر
سلام
فرض کنید یک جدول داریم که یک ستون نام و یک ستون زن یا مرد داره حالا یک دستور SQL لازمه که دو ستون برگرده یک ستون نام زنها و یک ستون نام مردها
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

SYNDROME
دوشنبه 28 خرداد 1386, 15:02 عصر
با سلام

سلام
فرض کنید یک جدول داریم که یک ستون نام و یک ستون زن یا مرد داره حالا یک دستور SQL لازمه که دو ستون برگرده یک ستون نام زنها و یک ستون نام مردها
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
اگر منظورتان دو رکورد است

Name Sex
مرد محمد
زن لاله

و جواب دستور شما.

MAn Women
لاله محمد

فکر نمی کنم بتوانید با دستورات به چنین جوابی برسید.
ولی می توانید یک جدول موقت ایجاد کرده که دو ستون Man و Women داشته باشد و سپس با Select معمولی زنها و مردها را جدا کرده و در ستونها بریزید.

mahsanet
دوشنبه 28 خرداد 1386, 16:11 عصر
سلام. من در sql server یک table ساختم و روی آن یک trigger ساختم که هر موقع جدول insert شد trigger باید پیغامی روی سیستم دیگری در برنامه ای مثل #c یا ++visual c یا perl یا delphi ویا...بدهد.
که در trigger باید یک procedure ساخت که در آن ip و port و پیغام باشد . خودم این برنامه را در perl اجرا کردم ، لطفا اگر کسی می تواند در برنامه ی دیگری بنویسد بگه.

whitehat
دوشنبه 28 خرداد 1386, 18:52 عصر
برای تفکیک زن و مرد در دو ستون یک راه حل است ، می توانید آنها را در دو ستون بیاورید اما در هر سطر فقط یک موجودیت می توانید داشته باشید(زن یا مرد و ستون دیگر آن Null می شود) اگر بگویید کوئری را برای چه مورد استفاده ای می خواهید بیشتر میشه راهنمایی کرد .به هر حال برای چیزی که گفتم از این کوئری استفاده کنید

ُSelect Null As Man,Name As Woman From YourTable Where Gender='Woman'
Union
Select Name As Man,Null As Woman From YourTable Where Gender='Man'

SYNDROME
دوشنبه 28 خرداد 1386, 21:18 عصر
با سلام

سلام. من در sql server یک table ساختم و روی آن یک trigger ساختم که هر موقع جدول insert شد trigger باید پیغامی روی سیستم دیگری در برنامه ای مثل #c یا ++visual c یا perl یا delphi ویا...بدهد.
که در trigger باید یک procedure ساخت که در آن ip و port و پیغام باشد . خودم این برنامه را در perl اجرا کردم ، لطفا اگر کسی می تواند در برنامه ی دیگری بنویسد بگه.
کاربر عزیز موضوع شما ربطی به این تاپیک ندارد.
سوال خود را در تاپیک جدید ایجاد کنید.

aidinwashere
سه شنبه 29 خرداد 1386, 03:43 صبح
WhiteHat عزیز, میشه در مورد Select NULL بیشتر توضیح بدید؟

whitehat
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:14 عصر
چیز خاصی نیست ، فقط برای Union کردن و تفکیک دو ستون چون مثلا برای مرد باید ستون خالی باشد ،به جای ستون های خالی Null رد می شود. این دستور در واقع یک Null را (مانند انتخاب یک اسکالر) انتخاب می کند.