PDA

View Full Version : پس این کنترل RealPlayer من کجا رفته؟

javad2000
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:55 عصر
سلام
من توی VB2005 یه کنترل دیده بودم به نام RealPlayer که میشد باهاش فایل های صوتی (و شاید هم تصویری) رو پخش کرد. اما الآن هر چی می گردم پیداش نمی کنم. کجا رفته؟

من روی Toolbox راست کلیک کردم و ChooseItems رو انتخاب کردم نه توی فهرست dotnet framework و نه توی فهرست COM چیزی به نام RealPlayer نبود. یعنی کجا رفته؟

توی منوی Project> Add References هم گشتم. اما چیزی به نام RealPlayer پیدا نشد.

با تشکر

Alireza_Salehi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 18:19 عصر
این Activex جزو دات نت نیست ، بنابراین اگر RealPlayer در سیستمتان نصب نباشد مطمئنا پیدا نخواهد شد!

اگر Real Player روی سیستم نصب باشد در قسمت COM پیدا می شود.

javad2000
جمعه 01 تیر 1386, 00:45 صبح
این Activex جزو دات نت نیست ، بنابراین اگر RealPlayer در سیستمتان نصب نباشد مطمئنا پیدا نخواهد شد!

اگر Real Player روی سیستم نصب باشد در قسمت COM پیدا می شود.
سلام
خیلی متشکرم.
ببخشید اگه RealPlayer روی سیستم نصب باشه و اون ActiveX رو توی برنامه ام استفاده کنم، آیا بعداً اون برنامه روی سیستمی که RP نصب نیست یا مثلاً ورژن قدیمی تری از RP‌ نصب هست قابل اجرا خواهد بود یا نه؟

با سپاس

javad2000
جمعه 01 تیر 1386, 10:43 صبح
کسی نمی دونه؟

malizadeh
جمعه 01 تیر 1386, 11:31 صبح
قابل اجرا نخواهد بود و باید Dll های RP رو همراه برنامت به سیستم مقصد ببری !

javad2000
جمعه 01 تیر 1386, 17:43 عصر
قابل اجرا نخواهد بود و باید Dll های RP رو همراه برنامت به سیستم مقصد ببری !
سلام
خیلی ممنون. کدوم dll ها رو باید کپی کنم؟ از کجا بفهمم؟

با تشکر

javad2000
شنبه 02 تیر 1386, 00:33 صبح
سلام
کسی جواب نمیده؟ از کجا بفهمم کدوم dll ها رو باید به برنامه اضافه کنم؟
با تشکر

Alireza_Salehi
شنبه 02 تیر 1386, 08:22 صبح
وقتی این Activex را به ToolBox اضافه کنید در قسمت Refrences دو تا dll به برنامه اضافه میشه ، همون دو تا رو با برنامه انتقال بدید.

AxInterop.RealAudioObjects.dll
Interop.RealAudioObjects.dll

در واقع اگر یک بار برنامه رو اجرا کنید در پوشه Debug برنامتون این دوتا فایل به صورت خودکار کپی میشن.

marzeeh_66_3
شنبه 02 تیر 1386, 20:18 عصر
ممنون از توجه تون ، توضیح کامل برنامه: برای بازی جورچین باید طوری random بگذاریم که اگر دکمهnew جهت بازی مجدد را زدیم جای پیگچر باکس ها عوض شود و درجای قبلی نباشد و با هر بار بازی جدید جای پیکچر باکس ها عوض شود و پیکچر باکس ها که به صورت شکل است ،طوری است که باکلیک روی یکی از آنها حالت انتخاب میگیرد وباید یکی دیگر از پیکچر باکس ها که شکل هم جور آن است انتخاب کنیم تا به شکل های هم جور امتیاز داده شود

javad2000
شنبه 02 تیر 1386, 23:45 عصر
ممنون از توجه تون ، توضیح کامل برنامه: برای بازی جورچین باید طوری random بگذاریم که اگر دکمهnew جهت بازی مجدد را زدیم جای پیگچر باکس ها عوض شود و درجای قبلی نباشد و با هر بار بازی جدید جای پیکچر باکس ها عوض شود و پیکچر باکس ها که به صورت شکل است ،طوری است که باکلیک روی یکی از آنها حالت انتخاب میگیرد وباید یکی دیگر از پیکچر باکس ها که شکل هم جور آن است انتخاب کنیم تا به شکل های هم جور امتیاز داده شود
سلام
این پست مربوط به این تاپیک بود؟

javad2000
چهارشنبه 06 تیر 1386, 01:14 صبح
وقتی این Activex را به ToolBox اضافه کنید در قسمت Refrences دو تا dll به برنامه اضافه میشه ، همون دو تا رو با برنامه انتقال بدید.

AxInterop.RealAudioObjects.dll
Interop.RealAudioObjects.dll

در واقع اگر یک بار برنامه رو اجرا کنید در پوشه Debug برنامتون این دوتا فایل به صورت خودکار کپی میشن.
سلام
دست شما درد نکنه. اون دو تا فایل رو پیدا کردم. حالا یه سوال دیگه دارم:
میخوام از RP در ساخت یک UserControl استفاده کنم. آیا راهی هست که اون دو تا فایل dll رو به UC اضافه کنم طوری که هر وقت اون UC‌ رو به پروژه ای Add می کنم اون دو تا فایل هم به طور خودکار به پروژه ضمیمه شوند؟

با تشکر

javad2000
چهارشنبه 06 تیر 1386, 13:08 عصر
سلام
میخوام از RP در ساخت یک UserControl استفاده کنم. آیا راهی هست که اون دو تا فایل dll رو به UC اضافه کنم طوری که هر وقت اون UC‌ رو به پروژه ای Add می کنم اون دو تا فایل هم به طور خودکار به پروژه ضمیمه شوند؟

با تشکر
سلام
جواب Plz.

javad2000
پنج شنبه 07 تیر 1386, 00:31 صبح
سلام

با تشکر
سلام
بابا اگه راهی نداره اقلاً بگید نداره که تکلیفم روشن شه!
Thank you