PDA

View Full Version : خراب شدن فایل پاراداکس

شفیعی
سه شنبه 29 خرداد 1386, 20:37 عصر
سلام
یک برنامه بانک اطلاعاتی با استفاده از فایلهای پاراداکس نوشته ام هرچند ماه یک بار فایلهای پاراداکس آن مشکل پیدا می کند جدیدا این فایلها خراب شده اند و به هیچوجه جواب نمی دهند حتی در دلفی نیز فایلها را که باز می کنم پیغام زیر را می دهد برای حل مشکل باید چکار کرد

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 07:35 صبح
سلام
به نظر من بانکهای پاراداکس اصلا" قابل اطمینان نیستند اگه میتونی از بانکهای دیگه مثل Access یا sql server استفاده کنید.
------------------------------
موفق باشید

nasr
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 07:56 صبح
سلام
یک برنامه بانک اطلاعاتی با استفاده از فایلهای پاراداکس نوشته ام هرچند ماه یک بار فایلهای پاراداکس آن مشکل پیدا می کند جدیدا این فایلها خراب شده اند و به هیچوجه جواب نمی دهند حتی در دلفی نیز فایلها را که باز می کنم پیغام زیر را می دهد برای حل مشکل باید چکار کرد

سلام
من هم همین مشکل را دارم. و هر جند وقت بانک اطلاعاتی خراب میشه

تا الان با این برنامه مشکلش را حل کرده ام و واقعا که تا حالا مشکل حل شده

به کاربری هم که با این برنامه کار میکنه آموزش دادم و دیگه خودش بدون نیاز من حلش می کنه

امیدوارم به درد شما هم بخوره

A.Nemati
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:16 صبح
با تشکر از فایلی که ضمیمه کردی ولی انگار که لینک درست نیست.

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:23 صبح
سلام
من هم همین مشکل را دارم. و هر جند وقت بانک اطلاعاتی خراب میشه
تا الان با این برنامه مشکلش را حل کرده ام و واقعا که تا حالا مشکل حل شده
به کاربری هم که با این برنامه کار میکنه آموزش دادم و دیگه خودش بدون نیاز من حلش می کنه
امیدوارم به درد شما هم بخوره

برنامه هایی که شما به مشتری می دید باید تا حد امکان فاقد مشکل باشه نه اینکه با یه روش دیگه مشتری مشکل برنامه شما رو حل کنه
--------------
موفق باشید

masood.net
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 17:12 عصر
این مشکلی که معمولا در فاکس پرو هم وجود داشت ، هدر فایلها به هم میریزه ، طوری که اصلا فایلها از طریق برنامه های مختلف به عنوان یک جدول دیگه قابل شناسایی نیستند ؟
فکر کنم ، از طریق filerepair ، ان یو قدیمی تحت داس مشکلت حل میشه
اگه حل نشد به دنبال برنامه paradoxrepair رو اینترنت بگرد ، حجم فایلش خیلی کمه

Hamid.Kad
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 17:41 عصر
منم زیاد به این مشکل برخوردم ولی همیشه به روش زیر مشکلم حل میشه
تمام فایلهای ایندکس رو پاک میکنم(تمام فایلها به غیر از پسوند db . بعد دوباره از اول روی فیلدهایی که لازم باشه ایندکس می سازم)

nasr
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 07:28 صبح
آیا این برنامه ای که من ضمیمه کردم را تست کردید؟؟؟؟؟؟؟

شفیعی
یک شنبه 10 تیر 1386, 21:25 عصر
سلام
دوست عزیز خیلی ممنون مشکل تا حدودی حل شد ولی با زهم برنامه مشکل دارد اگر به عکس زیر نگاه کنید دوتا بانک داریم که اطلاعات پرسنلی را در یک جدول نگه داری میکنیم و اطلاعات مربوط به زمینهای دریافت شده از تعاونی مسکن را در دیگری نگهداری میکنیم هر بانک داری یک فیلد کلیدی می باشند که توسط این فیلد این دو جدول به هم وصل می شوند مشکل اینجاست که برنامه روی بعضی از اشخاص قفل می کند برای حل مشکل باید چکار کرد اگر بخواهیم از پاراداکس بخیال شویم شما توصیه می کنید از چه بانکی استفاده کنیم و چه روشی را برای تبدیل اطلاعات که عموما فارسی هستند (مشخصات 1090 پرسنل وارد شده است )پیشنهاد می کنید

shobair
دوشنبه 11 تیر 1386, 08:54 صبح
منم زیاد به این مشکل برخوردم ولی همیشه به روش زیر مشکلم حل میشه
تمام فایلهای ایندکس رو پاک میکنم(تمام فایلها به غیر از پسوند db . بعد دوباره از اول روی فیلدهایی که لازم باشه ایندکس می سازم)

سلام
همیشه مشکل اینطوری حل نمیشه. گاهی اوقات با خطای File Corrupt روبرو میشیم و حتی برنامه ی Database Desktop هم نمیتونه فایل رو باز کنه. در اون شرایط باید فایل رو بصورت باینری باز کرد، هدرش رو با یک جدول مشابه سالم عوض کرد، و یکبار دیگه ایندکس ها رو سرو سامان داد.

شبیر

issa_nagheri
دوشنبه 11 تیر 1386, 16:44 عصر
من به خطای Corrupt زیاد برخورد کردم در جدولهای Paradox. جالب بود که این مورد بیشتر در زمانی واسم پیش می اومد که از فیلتر استفاده می کردم!

شفیعی
دوشنبه 11 تیر 1386, 17:24 عصر
سلام
دوست برای حل مشکل باید چکار کرد
ساختار فایلهای پاراداکس چه جوری
با چه نرم افزار می توان فایلهای DB را به DBF تبدیل کرد

issa_nagheri
دوشنبه 11 تیر 1386, 17:44 عصر
به نظر من بهترین راه همینه که بجای DB از DBF استفاده کنی. دقیقا کاری خودم هم کردم. اما احتیاج به نرم افزار خاصی نداره.
با یک برنامه ساده دلفی خودت این کار را بکن.

شفیعی
سه شنبه 12 تیر 1386, 22:22 عصر
سلام
دوست عزیز اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید
یا اگر نمونه برنامه دارید اینجا بگذارید خیلی ممنون

en.kamali.ir
چهارشنبه 25 دی 1387, 18:14 عصر
آیا این برنامه ای که من ضمیمه کردم را تست کردید؟؟؟؟؟؟؟
بله برنامه شما برای کار من جواب داد .
بهترین هدیه رو به من دادید

smhzkk61
چهارشنبه 25 دی 1387, 21:53 عصر
آيا راهي براي گرفتن Backup از فايل پارادكس جهت افزايش امنيت وجود داره؟