PDA

View Full Version : Access یا Windows Application ؟ مسئله این است!

mazoolagh
سه شنبه 29 خرداد 1386, 21:44 عصر
من همیشه access رو به هر winapp دیگه ترجیح میدم. راحتی کار و کنترلهای اختصاصی که در هیچ راه حل دیگه ای دیده نمیشن مهمترین دلایل انتخاب من هست.
میخواستم نظر شما رو هم در این مورد بدونم و همینطور دلایل تون رو.

davood-ahmadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 10:06 صبح
موارد استفاده اکسس:
1- یاد گرفتنش آسونتره
2- با اینکه خودش بانک اطلاعاتی ولی تقریباً می شه گفت application هم هست
3- اکسس برای کارهایی که می خواهیم سریع انجام بدیم و جواب بگیریم خوبه.
4- نسبت به application کار با اطلاعات و یا همان داده ها خیلی راحت است

موارد استفاده application :
1- برای پروژه های بزرگ مثلاٌ یک سازمان بهتره.
2- اگر بخواهیم یک پروزه تحت شبکه بنویسیم که کاربران زیادی داشته باشد.
3- اگر بخواهیم از اکثر امکانات ویندوز و سرویس دهنده ها استفاده کنیم بهتره.
4- اگر بخواهیم نرم افزارهایی اجرایی درست کنیم مثل نرم افزارهای معمول که الان دارن کار می کنند مانند Winamp و Jet Audio
فعلاً همین موارد به ذهنم رسید.

moustafa
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 12:58 عصر
آقای احمدی برای سه مورد اولتون آقای صارمی با اکسس پروچکت (اس کیوال سرور+اکسس )برنامه ای رو پیاده کردند که هرسه اونا رو تامین می کنه
با مورد چهارم موافقم

davood-ahmadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 16:46 عصر
آخه متأسفانه سازمانها و شرکتها معمولاً اکسس را بعنوان یک زبان برنامه نویسی نمی دونند. و اگر شما بخواهید برنامه ای بنویسید باید با یکی از زبانهای برنامه نویسی متداول باشد. البته جناب آقای صارمی که استاد و سرور ما هستند.:قلب:
البته من خودم اکسس عرق اکسس دارم. ولی خوب بعضی از واقعیتها را باید قبول کرد. ولی خوب اگر بخواهید آنرا در سازمان خودتان استفاده کنید و یا برنامه ای برای خودتان بنویسید، بهترین گزینه است. در ضمن با Application ها راحت تر می توان در شبکه استفاده کرد و برنامه های تحت شبکه نوشت. البته باید ببینیم نظر اساتید دیگر مثل جناب آقای صارمی چیست؟
البته این نظر بنده حقیر بود با اطلاعات کم و فقیرانه.

mazoolagh
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 21:34 عصر
موارد استفاده اکسس:
1- یاد گرفتنش آسونتره
2- با اینکه خودش بانک اطلاعاتی ولی تقریباً می شه گفت application هم هست
3- اکسس برای کارهایی که می خواهیم سریع انجام بدیم و جواب بگیریم خوبه.
4- نسبت به application کار با اطلاعات و یا همان داده ها خیلی راحت است

موارد استفاده application :
1- برای پروژه های بزرگ مثلاٌ یک سازمان بهتره.
2- اگر بخواهیم یک پروزه تحت شبکه بنویسیم که کاربران زیادی داشته باشد.
3- اگر بخواهیم از اکثر امکانات ویندوز و سرویس دهنده ها استفاده کنیم بهتره.
4- اگر بخواهیم نرم افزارهایی اجرایی درست کنیم مثل نرم افزارهای معمول که الان دارن کار می کنند مانند Winamp و Jet Audio
فعلاً همین موارد به ذهنم رسید.

آقای احمدی برای سه مورد اولتون آقای صارمی با اکسس پروچکت (اس کیوال سرور+اکسس )برنامه ای رو پیاده کردند که هرسه اونا رو تامین می کنه
با مورد چهارم موافقم

این تفکیک دیتا از کد (و فرمها + گزارشها + ...) و انتقال اون به sql میشه گفت تمامی ضعفهای access رو - که در حجم زیاد دیتا و تعداد بالای کاربر خودش رو نشون میده - کاملا" مرتفع میکنه در حالی که مزایایی رو که شمرده شد نگه میداره.

از زمانهای خیلی قدیم (access 2 تحت ویندوز 3) مایکروسافت ادعا میکرد شما هیچوقت نمیتونین کدی بنویسین که بهتر از access باشه - البته مسلما" بشرطی که دیتابیس بصورت mdb باشه.

همین کنترل کمبو چند ستونه رو اگر بخواهیم با کد شبیه سازی کنیم (یا خودمون بسازیم) چقدر کار میبره؟ مواردی مثل continous form که دیگه جای خود داره.

moustafa
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 16:24 عصر
همانطور که دوستمون آقای احمدی گفتندaccess برای کار در سازمان و یا ارگان خود آدم جهت راحتی وسرعت پیشرفت کار خوبه و شرکتهای دیگه از اون استقبال نمی کنند ولیApplication برنامه های چند منظوره هستند (نوشتن برنامه موبایل ،سیستمی ،طراحی سایت ، بازی ،......) و بر کسی که می خواد حرفه ای کار کنه بسیار بهتر و ارحج تر از اکسس است

moustafa
جمعه 01 تیر 1386, 00:17 صبح
من منتظرم نظریه دیگر دوستان هستم

sarami
جمعه 01 تیر 1386, 01:34 صبح
حیفه بحث های اینچنینی بشه و آدم ساکت بمونه.:بامزه:
به نظر حقیر دوستانی که با اکسس کار میکنند وقتشون رو صرف افزایش مهارتشون کنن خیلی بهتره تا این چیزه ارزشمند رو صرف تجزیه و تحلیل توانایی های ابزار مورد استفاده شون کنن.
ببینین به فرض اینکه ابزاری که ازش صحبت میکنیم(access) توانایی های کمی داشته باشه که بنده معتقد به اون نیستم.!!! ولی اگه شما بتونین از تمامی پتانسیل این محیط استفاده کنین به نظر من میتونین برنامه هایی تولید کنین که دوستان با ابزارهای بقول خودشون انچنانی قادر به ایجادشون نباشن.این اپیدمی تو این مملکت رواج زیادی داره که هرکس که ماشین گرون تری داره فکر میکنه راننده ی قابل تری هم هست . شما میتونین با Note pad کدهای Asp بنویسین که شخص دیگری با VS 2005 نتونه بنویسه. مسلما دوستانی که توانایی دارن از تمامی ظرفیت های محیط های پیشرفته تر استفاده کنن میتونن چنین ادعایی داشته باشن که اکسس برای کارشون محیط مناسبی نیست ولی در 80 یا 90درصد مواردی که بنده شاهد بودم دوستانی با ادعای کار با محیط های بسیار پیشرفته برنامه های در رده سنی ج مینویسند و سرمست از اینکه برنامه نویسی در کلاس محیط های پیسرفته همانند VS 2005 هستند. دوستان اینچنینی به نظر حقیر نه تنها گزینه مناسبی برای بحث پیرامون انتخاب محیط برنامه نویسی نیستند در مواردی قابل ترحم و سزاوار دلسوزی نیز می باشند.
1- Access Project بدلیل بهره گیری از SQL Server , یا ..... در لایه Database تفاوتی با هیچ محیط برنامه نویسی ندارد . مهم
2- حال می ماند لایه Application که شما تمامی امکانات را برای کد نویسی به زبانVB و در زیر مجموعه com + را دارید به غیر از DLL , OCX نویسی که همان 80 یا 90 درصد دوستان ذکر شده نیز عموما از این امکانات استفاده ای نمی کنند. با این تفاوت که اگر شما قادر به نوشتن ابجکت هایی با مشخصات فوق باشید میتوانید این آبجکت ها را در محیط های دیگر نوشته و در ACCٍEss از آنها استفاده نمایید
3- آیا براستی برای نوشتن برنامه هایی در گروه سنی ج در صورت وجود حق کپی رایت در این مملکت نیازی به استفاده از محیط های آنچنانی با هزینه های گزاف تولید و توسعه و پشتیبانی می باشد. چند درصد دوستان ذکر شده از تمامی ظرفیت های محیط های ذکر شده استفاده مینمایند ؟؟؟ با نگاهی اجمالی به سئوالات مطرح شده از طرف دوستان در اینگونه بحثها بغیر از اندکی قلیل از اساتید در باقی موارد نتیجه کاملا بیانگر آنچه ذکر شد می باشد.
اما در خصوص توانایی های Access Project اکسس پروجکت : به راحتی میتوان با سرعت زیاد و هزینه اندک بر نامه هایی برای سازمانهایی با مقیاس بزرگ نمود خود بنده تجربه یک چنین کاری را دارم و حال که به گذشته نگاه میکنم به یاد می آورم زمانی را که مدیران سازمان ما نیز به اکسس نگاه مثبتی نداشتند و آن نگاه حاصل القاء یات همان برنامه نویس نماهایی بود که در همان طیف 80 یا 90 درصدی قرار داشتند.
موفق و پیروز باشید