PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات از دیسکت بانک ها

فرزاد دلفی باز
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 08:29 صبح
با سلام :
جستجو کردم چیزی نبود
من می خواهم برنامه ایی برای گرفتن صورت مغایرت بانکی در بنویسم که اطلاعات موجود در سیستم رو با دیسکتی که از بانک می گیرم مقایسه کنه؟
سوال من اینه که ساختار اینوع فایل ها چطوریه و چطور میشه اطلاعات اونها را خواند و ....

با تشکر

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 08:46 صبح
با سلام :
جستجو کردم چیزی نبود
من می خواهم برنامه ایی برای گرفتن صورت مغایرت بانکی در بنویسم که اطلاعات موجود در سیستم رو با دیسکتی که از بانک می گیرم مقایسه کنه؟
سوال من اینه که ساختار اینوع فایل ها چطوریه و چطور میشه اطلاعات اونها را خواند و ....

با تشکر
ممکنه واضحتر توضیح بدید

فرزاد دلفی باز
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:14 صبح
دوست عزیز واضحه شما مراجعه می کنید بانک و گردش حساب خودتون را در یک محدوده تاریخی می گیرید اما بجای صورتحساب کاغذی به شما دیسکت می دهن.اینه که ساختار اینوع دیسکت ها چیه و چطور میشه اطلاعات اونها را خواند و آیا هر بانکی با بانک دیگه ساختارش فرق داره سوال منه !!!!!!!!!!!!!

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:15 صبح
آیا شما نمونه ای از این دیسکتها دارید؟

فرزاد دلفی باز
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:22 صبح
شما در این باره اطلاعاتی دارید؟؟؟

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:25 صبح
راستش من دیسکتهای بانک رو ندیدم ولی در مورد دیسکتهای بیمه کار کردم که فایلهای آن dbf هستن

فرزاد دلفی باز
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:27 صبح
پس شما export کردین ولی من با inport کار داردم یعنی تبدیل فایل داس به ویندوز ....

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:33 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=26982

SYNDROME
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 14:55 عصر
با سلام

با سلام :
جستجو کردم چیزی نبود
با تشکر
این نوع دیسکتها با توجه به نام بانک فرمتهای مختلفی دارند.
این فرمتها را از خود شعبه مرکزی هر بانک می توانی بگیری.

Saeid59_m
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 15:16 عصر
ساختار رو از بانک بپرسین یه فرمهای آماده ای دارند که نشونتون می دن .
البته من خیلی وقت پیش برنامه ای نوشتم که حقوق و دستمزد کارکنان را درون دیسکت ذخیره می کرد یعنی برعکس چیزی که شما می خواهید .

در ضمن هر بانکی ساختارش با بقیه بانکا فرق می کنه .

برای خواندن فایل هم از همان دستورات پاسکال با کمی تغییر می توانید استفاده کنید . چون فایلها از نوع Text‌هم می تونن باشن . من فایل Text ‌رو برای بانک می فرستادم .

فرزاد دلفی باز
جمعه 01 تیر 1386, 22:09 عصر
با سلام

این نوع دیسکتها با توجه به نام بانک فرمتهای مختلفی دارند.
این فرمتها را از خود شعبه مرکزی هر بانک می توانی بگیری.

متشکرم باید سری به بانک بزنم اگه txt باشه بهتره

best_ariya
جمعه 01 تیر 1386, 23:32 عصر
دیسکتهای بانک ها به صورت فایل متنی بوده و نه به صورت dbf و یا بانک اطلاعاتی دیگر
و ساختار آن با توجه به هر بانکی فرق می کنه به طور مثال بانک کشاورزی با بانک ملی و یا مسکن فرق می کنه .
حال همراه با گرفتن دیسکت که در یک محدوده خاص زمانی می باشد (به طور مثال یک سال ) که معمولا در پایان سال مالی ادارات بخصوص سال مالی هزینه ای (جاری) این کار بیشترین کاربرد رو دارد همراه با گرفتن لیست گزارش از اطلاعات دیسکت این کار به راحتی صورت می گیرد .

من هم برای ارسال دیسکت به بانک و صندوق های مختلف برای برنامه های مختلف از جمله حقوق و دستمزد برای اطلاعات حقوقی و اضافه کار و بیمه به مراکز مختلف از جمله سازمان بازنشستگی کشور ، بیمه تکمیلی ، تامین اجتماعی و غیره و همچنین دریافت دیسکت کار کرده ام در بعضی از این دیسکتها نیاز به تبدیل اطلاعات از ویندوز به داس و برعکس نیز داری که بیشتر برای نام استان و نام اداره و آدرس نیاز می باشد مانند دیسکت تامین اجتماعی ولی برای دیسکت مورد نظر شما نیاز به تبدیل نمی باشد چون با شماره حساب و مبلغ سروکار داری.

javad_hosseiny
شنبه 02 تیر 1386, 12:50 عصر
بدنیست این تایپیک ها را نیز ملاحظه کنید: (البته این مطالب راجع به ایجاد دیسکت بانک هستند ولیکن به راحتی قابلیت معکوسش نیز هست (خواندن از فایل تکست و ذخیره در جدول) )
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59800
یا
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59678