PDA

View Full Version : شماره تلفن

Evil 69
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 10:38 صبح
می خاستم ببینم چطوری میشه شماره تلفن رو از مودم گرفت .

ممنون

noorsoft
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 12:51 عصر
اولا مودو شما باید ID CAller داشته باشه
بعد هم با استفاده از دستورات AT مودم و هم با توابع TAPI اینکار را میتونی انجام بدی

Evil 69
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 12:57 عصر
توابع TAPI دیگه چیه؟

میشه کمی بیشتر توضیح بدی . ممنون

mpmsoft
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 14:03 عصر
دوست عزیز وقتتو نذار بابتش چون مودم ها فقط سیستم FSK 1 رو ساپورت می کنه

مناطق مخابراطی ایران از سوئیچ های مختلف استفاده می کنند بنابراین ممکنه برنامت تو بعضی مناطق مخابراطی جواب بده و تو بعضی ها نه

من بهت پیشنهاد می کنم دستگاه کالر آیدی بگیر نه مودم
اگر دستگاه خواستی برام پیغام بذار
دستگاهها کالر آی دی سیستمهای :DTMF - FSK 1 - FSK2 رو ساپرت می کنه

فرق FSK 1 با FSK 2 تو اینکه وقتی کسی از بهت زنگ بزنه شماره مبدا و شماره مقصد رو هم بر می گردونه

Evil 69
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 15:07 عصر
ممنون من این برنامه رو برای یک تاکسی تلفنی میخاستم .

حالا که این توره باید به طرف بگم که باید یک آدی کالر بخره تا من براش برنامه بنویسم

( بازم ممنون چون کاره من رو کم کردی)

noorsoft
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 18:22 عصر
البته این کار نشد نیست ولی به قول دوستمون به دردسرش نمی ارزه (با این مخابرات خراب و ویرونی که کشور ما داره) ممکنه برنامت یکجا کار کنه و یکجا ی دیگه کار نکنه

noorzadeh2004
یک شنبه 10 تیر 1386, 00:07 صبح
ببخشید این مواردی که شما میگید در تمامی زبانها کاربرد داره

amirhosein
یک شنبه 10 تیر 1386, 06:55 صبح
من بهت پیشنهاد می کنم دستگاه کالر آیدی بگیر نه مودم

چه جوری باید شماره رو از این کالر آی دی خوند؟

s_mahmoud_z
دوشنبه 11 تیر 1386, 02:57 صبح
سلام
راستش من امروز تازه اومدم تو این سایت ولی خوب خوشبختانه جواب این سوال رو کاملا بلدم (اگه خدا قبول کنه!)
چیزی که الان تو بازار مد شده استفاده از دستگاهیه به نام CPL . (شاید CLP) به هر حال.
این دستگاه از 2 تا 24 خط تلفن رو ساپورت می کنه و شما خیلی راحت شماره تلفن تماس گیرنده رو بدست میارید. البته فروشنده ها کدهای vb این کار رو هم به شما میدن.
قیمت این دستگاه تقریبا به ازای هر خط 25 هزار تومنه.
از شرکت کاسپین نرم افزار میتونید بخرید.

amirhosein
دوشنبه 11 تیر 1386, 08:40 صبح
سلام
چیزی که الان تو بازار مد شده استفاده از دستگاهیه به نام CPL . (شاید CLP) به هر حال.
این دستگاه از 2 تا 24 خط تلفن رو ساپورت می کنه و شما خیلی راحت شماره تلفن تماس گیرنده رو بدست میارید. البته فروشنده ها کدهای vb این کار رو هم به شما میدن.

از کجا میشه این cpl یا clp رو گیر آورد؟جای خاصی اونو میفروشن؟

noorsoft
سه شنبه 12 تیر 1386, 08:00 صبح
ببخشید این مواردی که شما میگید در تمامی زبانها کاربرد داره
بله فرقی نمی کنه

noorsoft
سه شنبه 12 تیر 1386, 08:05 صبح
سلام
راستش من امروز تازه اومدم تو این سایت ولی خوب خوشبختانه جواب این سوال رو کاملا بلدم (اگه خدا قبول کنه!)
اما روش دوم با مودم...
ها....
من و دوستم پس از ماهها تلاش تونستیم مودمی پیدا کنیم که شماره ها رو نمایش میده.
چه خط FSK باشه چه DTMF فرقی نداره.
البته یه تیکه برنامه خفن هم از جایی گیر اوردیم که با اون مودم رو ست می کنیم.
با عرض پوزش چون ما این کار رو برای یه برنامه رستوران اجرا کردیم و داریم اون رو میفروشیم و دوما اینکه دوستم هم شاید راضی نباشه فعلا نمیتونم اسم اون مودم و اون تیکه کد رو بدم.
اگه خیلی ضروریه باهام تماس بگیرید. 09121965704 محمود

اولا مودمی که فعلا در همه مناطق بدون مشکل کار میکنه موتورولا 56K
دوما برنامه خفن احتیاج نداره چند دستور ساده AT مودم باعث بدست آوردن شماره تلفن میشه

sara.radan
شنبه 10 فروردین 1387, 15:46 عصر
من میخواستم ببینم میشه تو اکسس از caller ID استفاده کرد. اگه کسی بلده لطفا راهنماییم کنه. میخوام اگه کسی زنگ زد شمارش توسط برنامه اکسس نمایش داده بشه. آیا نیاز به کد VB داره؟ لطفا راهنماییم کنید. sara.radan@yahoo.com

mpmsoft
شنبه 10 فروردین 1387, 19:27 عصر
دوست عزیز این کالر آیدی که عرض کردم خدمتتون هم OCX داره و هم شما می تونید اطلاعات کالر آیدی رو از روی پورت بصورت مستقیم بخونید

برای اطلاعات بیشتر http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=99419