PDA

View Full Version : سیستم عاملی مجازی برای برنامه ای که خودمان می نویسیم

akrami1980
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 16:41 عصر
سلام دوستان کسانی که AntiVirus kaspersky را دیده اند و با آن کار می کنند حتماً متوجه شده اند که CD مربوطه این قابلیت را دارد که در هنگامی که کامپیوتر بوت می شود بدون اینکه ویندوز لود شود از CD محیطی مجازی را لود می کند که در داخل آن بدون اینکه احتیاجی به ویندوز نصب شده بر روی سیستم باشد شروع به چک کردن سیستم برای ویروس می کند طبق بررسی هایی که کردم دیدم یک شاخه I386 مربوط به وینوز CD WinXP قرار دارد که محیط مجازی را از طریق آن لود می کند می خواستم بپرسم کسی اطلاعاتی در مورد اینکه آیا می شود چنین کاری را ما هم بتونیم انجام دهیم راهنمایی کند تا برنامه ای که ما می نویسیم دیگر لازم نباشد که ویندوز سیستم لود شود و با لود شدن این سیستم مجازی از CD که ما ارائه می دهیم برنامه نوشته شده ما اجرا شود و قابلیتهای ویندوز را داشته باشد

noorsoft
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 18:47 عصر
اینکار چه مزیتی داره چون ما دیگه از هیچ یک از سرویسهای ویندوز نمی تونیم استفاده کنیم

majidghost
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 20:54 عصر
اینکار چه مزیتی داره چون ما دیگه از هیچ یک از سرویسهای ویندوز نمی تونیم استفاده کنیم
حداقل آنتی ویروس هایی که این قابلیت رو دارند, میتونند ویروسهایی که خودشونو درون بایوس ذخیره میکنند شناسایی کنند.

mehrzad007
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 00:00 صبح
قبلا در این مورد بحث شده بود . آقای اینپرایز توضیحات جالبی داد در مورد این گونه برنامه ها البته نام تاپیک رو یادم نیست ...

CodeMasterX
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 04:03 صبح
مطالب عمو اینسپی رو بخونید.
در ضمن عنوان تاپیک اصلا نه ربطی به این موضوع داره و نه مناسبه.به این کار نمیگن ساختن سیستم عامل مجازی! قبل از بوت شدن ویندوز هم باز شما دارین روی سیستم عامل کار می کنید.به این میگن Shell ساختن از سیستم عامل و اجرای برنامه روی اون.روی اینترنت کلی مثال و مقاله داریم، جستجو کنید.

akrami1980
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 09:44 صبح
با تشکر از دوستان که راهنمایی کردند در مورد دوستی که فرمودند که چه مزایایی دارد این مطلب را ذکر کنم که چنانچه چنین مزیتی را بتوانیم به نرم افزار اضافه کنیم کاربر مشکل اینکه چنانچه سیستم Reset شد دیگر نه برنامه آسیب ببیند و نه سیستم عاملی که از آن استفاده می کند و طبق بررسی هایی که انجام دادم بسیاری از کاربران هستند که چنانچه سیستم عامل ویندوز خراب شود تا زمانی که سیستم ترمیم و رفع اشکال شود و یا دوباره نصب شود نارضایتی های زیادی امکان دارد برای مشتریان بوجود آید که مشابه این وضعیت برای صندوق های قرض الحسنه وجود دارد اما دوستی که فرمودند در اینترنت مطالب زیادی وجود دارد بی زحمت منبعی که بتوان هرچه سریعتر به جواب رسید معرفی کنند چون حقیقت امر من در حال حاضر شدید به چنین مطالبی احتیاج دارم

emadct
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 10:50 صبح
دوست عزیز
شما میتونید با دریافت نرم افزار BartPE برای خودتون Windows Live بسازید. Windows Live یعنی Windowsi که نیاز به نصب نداره و میشه اون رو از روی CD بوت کرد.

در ضمن این کار رو دستی هم میشه انجام داد فقط باید بدونید که چه DLLهایی رو لازم دارید؟ آیا Shell گرافیکی میخواهید یا نه ؟ و ...

به همراه این DLLها شما نیاز به یک Boot Loader دارید که استاندارد خود Windows یعنی ntldr مناسب.

در ضمن همه اینکارهارو اون نرم افزار به صورت اتوماتیک انجام میده و به شما به ISO میده که میتونید Write کنید روی CD و نرم افزارهای Exe خودتون رو هم بهش اضافه کنید

موفق باشید
EmadCT
Microsoft Certified Solution Developer