PDA

View Full Version : خالی کردن و صفر کردن تمام جدولها با کد

once4ever
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 10:27 صبح
با چه کدی (sql) میشه رکوردها جدولهارو پاک کرد (این مهم نیست)
و تمام مقادیر autonumber هارو صفر کرد
به عبارت دیگه بانک کاملا reset بشه
ممنون

davood-ahmadi
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 10:56 صبح
با استفاده از Delete Query می توانید شما رکوردهای مورد نظر را حذف کنید.
Docmd.RunSql "delete aaa from table1"
با استفاده از Append Query شما می توانید عدد دلخواه را اضافه کنید و لی Reset نمی شود.
Docmd.RunSql "INSERT INTO Table1 ( Id ) SELECT 5 AS kk"

Mahsa Hatefi
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 11:11 صبح
دوست عزیز بعد خالی کردن جدول اگه compact & Repair کنید مقادیر Autonumber ریست می شود البته انشاءاله

once4ever
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 12:07 عصر
ممنون از دوستان
اما قسمت مهم سوال من اینه که با کد کل بانک مخصوصا autonumber ها صفر بشن

moustafa
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 12:13 عصر
اتو نامبر منحصر بفرد هیچ وقت همه باهم دارای یک مقدار برابر نمیشه حال می خواد صفر باشه خالی باشه و .....
اگه برای این از اتو نامبر استفاده می کنی که خودکار به هر رکورد ان فیلد یه عدد اضافه شود
می تونی از نامبر معمولی استفاد کنی وبا استفاده ار کد نویسی به هر رکورد دلخواه یک واحد یا هر مقدار که مدنظرت باشه اضافه کنی و حتی اون کلید قرار بدی

davood-ahmadi
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 23:46 عصر
فقط فکر کنم یک راه حل دارم اونم اینکه شما اون را از از طریق برنامه نویسی یا بصورت Design آن فیلد را حذف و جدول را ذخیره کنید و دوباره آن فیلد را ایجاد کنید و می بینید که صفر شده ولی قبل از این کار از جدول خود یک کپی بگیرید.

once4ever
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 23:56 عصر
فقط فکر کنم یک راه حل دارم اونم اینکه شما اون را از از طریق برنامه نویسی یا بصورت Design آن فیلد را حذف و جدول را ذخیره کنید و دوباره آن فیلد را ایجاد کنید و می بینید که صفر شده ولی قبل از این کار از جدول خود یک کپی بگیرید. راه حل جالبیه و فعلا این تنها راه با کد نویسیه.
اما واقعا به این قسمتش فکر نکردند؟

mehdi.mousavi
جمعه 01 تیر 1386, 00:00 صبح
ممنون از دوستان
اما قسمت مهم سوال من اینه که با کد کل بانک مخصوصا autonumber ها صفر بشن

سلام.
در SQL Server فرمانی هست به اسم TRUNCATE TABLE که باعث از بین رفتن کلیه اطلاعات یک جدول میشه، اما نمیدونم که آیا اکسس هم اونو پشتیبانی می کنه یا نه. در مورد ریست کردن ستونهای Identity هم به این سایت رجوع کنید. (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3ben-us%3b287756)

انگوران
شنبه 02 تیر 1386, 09:31 صبح
اگه منظورتون از صفر کردن فیلد اتونامبر اینه که بعد از حذف رکوردها دوباره فیلد اتو نامبر از 1 شروع بشه که با compact & repair شدنی هست یعنی اگه همه رکوردهای جدول حذف بشه بعد از دستور فوق استفاده کنیم فیلد اتونامبر مجدداً از 1 شروع میشه و اگه بخواین با کدنویسی انجام بدین که احتمالاً بشه با کد زیر انجام داد ( چون من کدنویسیم ضعیفه نتونستم با کد زیر جواب بگیرم ولی اگه دستکاری بشه احتمالاً درست میشه )

Docmd.RunSql "delete * from table1"
Application.SetOption "compact on close", True

haste asli
پنج شنبه 15 آذر 1386, 13:49 عصر
فقط فکر کنم یک راه حل دارم اونم اینکه شما اون را از از طریق برنامه نویسی یا بصورت Design آن فیلد را حذف و جدول را ذخیره کنید و دوباره آن فیلد را ایجاد کنید و می بینید که صفر شده ولی قبل از این کار از جدول خود یک کپی بگیرید.

سلام دوست عزیز
با این راه حلی که دادید حالا اگه اون فیلد کلید که قراره حذف کنیم یک relation به یه جدول دیگه داشته باشه تکلیف اون relation ومقادیر داخل فیلد کلید خارجی چی میشه.

مهدی قربانی
پنج شنبه 15 آذر 1386, 15:15 عصر
سلام
نیازی به حذف جدول نیست کافیه بعد از حذف رکوردها یک بار Compact And Repair کنید تا فیلد AutoNumber ریست یا صفر بشه .

sinpin
یک شنبه 23 دی 1386, 17:59 عصر
این رو هم ببینید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=82242&highlight=reset+autonumber