PDA

View Full Version : ایا شی ADO وجود داره ؟

Mehrdad Tehrani
جمعه 01 تیر 1386, 17:35 عصر
:افسرده: خسته نباشید استادان برنامه نویسی ( یک ویروس نویس خسته رو کمک کنید )

من برنامه نویسی با ADOB رو به فرموده جناب Codemaster یاد گرفتم و روش مسلط شدم ...

ولی یه مشکل و اون اینه که من هیچ شئی رو برای ADOB توی لیست کمپنت ها پیدا نکردم !

ولی برای ADOC بود ، و برای استفاده از ADOB باید تنها رفرنس اون رو به برنامه ات اضافه کنی و شما هیچ شئی رو برای اتصال به یک گرید نداری !

من تو این شرایط چه کار کنم ! ایا گفته های من اشتباهه ؟

لطفا منو کامل راهنمایی کنید و در صورت امکلن سورس فارسی بزارین یه دنیا ممنون میشم

Mehrdad Tehrani
جمعه 01 تیر 1386, 17:45 عصر
من از رفرنس Microsoft Activix data 2.7 Library استفاده می کنم ! ایا توی تمام سیستم ها جواب میده و قابل اجراست ؟

mpmsoft
جمعه 01 تیر 1386, 18:23 عصر
دوست عزیز شما می خوای تو زمان Design Time دیتا گریدتو Bind کنی ؟
اگر از ریفرنس استفاده می کنی باید تو کد این کارو انجام بدی یعنی تو زمان Run Time
ولی یه راه دیگه هست اونم استفاده از DataEnvirnment که من پیشنهاد می کنم همون کدو بنویسی بهتره.

نمونه کدشو برات پایین می ذارم.

Dim Rs as new ADODB.Recordset
If Rs.State =1 Then Rs.Close
Rs.Open "SELECT * FROM TblCustomers",Conn,1,3
If Rs.RecordCount=0 Then Exit Sub
Set DataGrid1.DataSource=Rs

Mehrdad Tehrani
جمعه 01 تیر 1386, 19:28 عصر
مرسی داداش ممنون ، ولی فکر نمی کنی سرعت پایین بیاد ؟

حامد مصافی
جمعه 01 تیر 1386, 19:43 عصر
می دونی که صحبت از هک و کرک بر خلاف قوانین سایت هست؟؟ تو که یک سوال فنی پرسیدی پس چرا لفظ رکیک ویروس نویس رو به کار بردی؟

اما در مورد سوالت:

ولی برای ADOC بود ، و برای استفاده از ADOB باید تنها رفرنس اون رو به برنامه ات اضافه کنی و شما هیچ شئی رو برای اتصال به یک گرید نداری !
درسته.
در واقع ADODC یک شی ocx است که از کلاس های ADODB به نفع راحتی (و البته محدودیتی تحمیلی) برنامه نویس استفاده می کنه.

مرسی داداش ممنون ، ولی فکر نمی کنی سرعت پایین بیاد ؟
نه! نمی دونم جرا این سوال رو می پرسی. اما سرعت ADODB (به دلیل لایه نرم افزاری کمتر) بیشتر از ADODC است. (البته نا محسوس)