PDA

View Full Version : Table Designing in Web Pages

Majid2003
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 21:14 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و رفقا....
یه مدت هست که یک سوال برای من پیش اومده....
شما همین صفحه ای رو که الان دارید میخونید یا مثلا سایت http://www.idevcenter.com رو در نظر بگیریر حالا برای اینکه بهتر متوجه بشید قسمت ثبت نام این سایت رو بیارید....اگه به سورس این صفحه نگاهی بندازید میبینید که تمام کنترل های صفحه از دکمه و فیلد متن و...همگی درون tabelهایی تو در تو هستند(به تگ های
<table>, <td> , <tr> توجه کنید) که البته معمولا همه سایتها همین طور هست ولی چون این سایت با دات نت نوشته شده مثال زدم...فکر میکنم این کار برای نظم بخشیدن به صفحه باشه..حالا این همه حرف زدم که این سوال رو بکنم:
چه طور میشه کنترل ها رو وقتی رسم میکنیم(دقت کنید که منظور من در حالت Design هست نه با کد نویسی)اونها رو در داخل یک table(ترجیحا یه ASP Table Control که runatserver هم

باشه!!)قرار بدیم....یه راهش اینه که از یوزر کنترل ها استفاده کنیم....راههای ساده تر و بهتر کدومه؟؟؟؟؟(نمیشه که برای هر دو سه تا کنترل یه یوزر کنترل درست کرد!!!!)...
امیدوارم بعد از این همه پر چانگی منظور من رو متوجه شده باشید :P ...اگه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم :? ....
متشکرم....خدانگهدار.....

Majid2003
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 21:20 عصر
سلام....
:!: :!: :!:
آقا شرمنده :oops: نمیدونم چرا اینطوری نشون داد ......ببخشید......

Abbas Arizi
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 21:20 عصر
راه معمولش اینه که از Table های HTML استفاده میکنند. کافیه که کنترلهای مورد نظر رو بین تگ باز و بسته شدن ستونهای جدول قرار بدید. همین.
کنترل سرور Table معمولا مورد استفاده قرار نمی‌گیره.

Majid2003
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 21:23 عصر
عباس جان :wink: گفتم که از کد نمیخوام استفاده کنم :) ....با استفاده از رسم کنترل ها :P ...

Abbas Arizi
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 21:25 عصر
این تگهایی که توی متن پیامت به کار بردی رو بردار. فکر کنم به خاطر اونه که صفحه بی ریخت شده.

Majid2003
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 23:11 عصر
سلام....
بله :موافق: ...کاملا درسته باید نباید تگ ها رو اونجوری مینوشتم.....معذرت :oops: ....
سوال ما چی شد...؟؟؟؟

Abbas Arizi
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 23:20 عصر
من که حقیقتش منظور شما رو به درستی متوجه نشدم. اگه ممکنه یه کم واضحتر توضیح بدید. ولی به هر حال روش اصولیش همونه. یعنی من یکی تا به حال هر چی Web Application دیدم همین طور بوده.

Spoofed
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 07:39 صبح
در حالت design از کنترل وب جدول استفاده نمی شود و بیشتر کاربرد زمان اجرا دارد.
شما به tab مربوط به html controls مراجعه کنید و از کنترل HTML‌ آن استفاده کنید. این همان چیزی است که می خواهید.
روی آن هم می توان کلیک راست کرد و سپس خواصش را تنظیم نمود.
قرار دادن و نظم بخشیدن به کنترل های وب با این کنترل HTML همیشه پاسخگو است
موفق باشید

Majid2003
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 19:46 عصر
با سلام.....
از جواب دوستان متشکرم......در مورد جواب دوست عزیزم اسپوفد باید بگم همان طور که گفتم میخوام از ASP.NET Server Controls استفاده کنم 8-) .....در مورد جواب عباس خان هم باید بگم والا خودم هم فکر میکردم که متوجه نشین :? ...نمیدونم چرا بعضی موقع ها مغزم رو بعضی چیز های کشک هنگ میکنه :-x ......
باید فکر کنم که چه جوری باید سوالم رو مطرح کنم :متفکر: ......(بابا پروفسور!!!! :mrgreen: )
تا بعد.......خدانگهدار

rsalimian
شنبه 29 فروردین 1383, 12:44 عصر
از منوی table هم می شه استفاده کرد. که عملیات دج ردیف٬ ستون و سلول و ...حذف و الی آخر به سادگی امکان پذیر است.
کلید های میانبر هم رای سادگی کار با جدول وجود دارد. مثلا ALT+CTRL+ARROW KEYS امکان درج ردیف یا ستون در جهات مختلف نسبت به موقعیت جاری را دارد.و ...
من فکر کنم این منو کار کردن با جدول را راحتتر می کند و دیگه نیازی نیست که توی تگهای تو در توی table سردرگم بشیم.
البته برای بعضی ریزه کاریها باید سراغ همون تگهای تو در تو هم بریم.