PDA

View Full Version : انتقال فایل اکسل به SQL

pi_plusplus
یک شنبه 03 تیر 1386, 13:23 عصر
با سلام و خسته نباشید. من چند ستون در اکسل دارم که آنها را به فایل متنی درآورده و فایل متنی را به SQL منتقل کرده ام. حالا متن های فارسی داخل فیلدها را فقط در محیط SQL میتوانم جستجو کنم و در محیط برنامه نویسی مثل ویژوال بیسیک نتیجه کوئری هایم درست نمی باشد و چیزی بر نمی گرداند. کسی می دونه علتش چیه و راه حلش چی می تونه باشه؟ ممنون.

shadi shiton bala
یک شنبه 03 تیر 1386, 13:39 عصر
sql شما چی هست ؟ اگر 2000 باید در مرحله نصب فارسی انتخاب می کردید

pi_plusplus
یک شنبه 03 تیر 1386, 13:52 عصر
SQL من 2000 است اما تا حالا مادامی که دیتاها از طریق برنامه ویژوال بیسیک وارد بانکم می شدن برای جستجوی اونها هیچ مشکلی نداشتم ولی اگه مستقیما" داخل محیط SQL یا از طریق کانورت دیتاها رو وارد بانک بکنم برای جستجوی اونا توی برنامه مشکل دارم.
یعنی اگه SQL رو فارسی نصب کنم این مشکلا حل میشه؟

mpmsoft
دوشنبه 04 تیر 1386, 10:05 صبح
یه چنتا مسئله

1 - چرا اول تبدیل به تکست کردی بعد اوردی تو SQL
2 - هنگام تبدیل گزینه Unicode را باید انتخاب کنی
3 - تو اکسل حروف ک و ی به دوصورت ذخیره میشه مثل : (ی/ی)

شما اگر می خواهید اطلاعاتتونو از اکسل به SQL تبدیل کنید بهترین راه استفاده از Import / Export خود SQL هستش که می تونی بانک مبدا و بانک مقصدتو انتخاب کنی و با انجام مراحل فوق انتقال اطلاعاتو انجام بدی

sarehsaran
سه شنبه 05 تیر 1386, 10:36 صبح
سلام
من این مشکل را با تبدیل foxpro به sql داشته ام ، هنگام تبدیل به تکست و تبدیل دوباره به sql ، کدهای حروف فارسی تغییر می کنند که می توانید با نوشتن 1 تابع مشکل را برطرف کنید .
این کدهای فارسی در برنامه های sepand قابل دسترسی است .

pi_plusplus
سه شنبه 05 تیر 1386, 14:29 عصر
آقای MPMSoft میشه برای تبدیل مستقیم از اکسل به SQL منو راهنمایی کنید؟
من نمی دونم از کدوم گزینه Import استفاده کنم.
Driver do microsoft Excel یا Micro soft Excel Treiber یا Microsoft Excel 3 یا ...
اکسل من 2003 هست.
گزینه های ایمپورتم چی باشه؟
از کمکتون ممنون.