PDA

View Full Version : بهینه ترین روش برای به روزآوری Database در ADO.NET

Shahram1974
یک شنبه 03 تیر 1386, 19:26 عصر
درود به شما دوستان

من در ابتدای انجام یک پروژه تحت وب هستم خواستم بپرسم بهینه ترین روش برای Database modifying
در ado.net چیه ؟ واضحتر اگر بخوام بگم اینه که درسته ado.net مدل discounnected رو ارائه میده و کلاس بسیار قدرتمند dataset رو پیشنهاد میکنه ولی شما بهتر از من میدونید استفاده از این کلاس به خاطر memory resource زیادی که می بره آدم رو مردد می کنه ؟

راه حل اول )استفاده ازdataset ,data adapter و command builder که memory resource زیادی استفاده میکنه ؟ولی خوبیش اینه که disconnected هست
راه حل دوم)استفاده از stored procedure که توسط خود برنامه نویس ایجاد و هر وقت که بخواد باید connection بزنه خوبیش اینه که rosource نمی بره , و بدیش اینه که عملا داری از ADO
استفاده استفاده میکنی یعنی connected

از دوستان عزیزی که پست منو می خونن خواهش میکنم تجربه های خودشون رو هم بگن.
با نهایت تشکر

SalarSoft
یک شنبه 03 تیر 1386, 20:07 عصر
مسلما راه حل دوم.
به چند علت .
اول اینکه منابع سیستم رو کمتر میگیره.
دوم اینکه استفاده از stored procedure بسیار سریع تر از یک Query معمولی است.
سوم امنیت قابل قبول stored procedure در مقابل امنیت کم ایجاد Query (مبحث SQL Injection)

اما اشکالش اینه که زمان بر است و نیاز به مدیریت صحیح SP ها و ارتباطات و کانکشنها داره.

این رو هم در نظر داشته باشین که برای یه پروژه یک صفحه ای! لازم نیست زیاد خودمون رو به دردسر بیاندازیم و باید اقتصادی فکر کرد.

Shahram1974
یک شنبه 03 تیر 1386, 20:52 عصر
سالار عزیز

مرسی از جوابت

فقط یه چیزی Dataset کجای قضیه قرار میگیره چون فقط یه دیتا خوندن میمونه که اونم با datareader میشه انجام داد.

SalarSoft
دوشنبه 04 تیر 1386, 18:26 عصر
فقط یه چیزی Dataset کجای قضیه قرار میگیره چون فقط یه دیتا خوندن میمونه که اونم با datareader میشه انجام داد.
در ASP.NET هیچ چا! مگر اینکه:

برای یه پروژه یک صفحه ای! لازم نیست زیاد خودمون رو به دردسر بیاندازیم و باید اقتصادی فکر کرد.
استفاده از DataSet در winApp با صرفه تر است.