PDA

View Full Version : تفاوت e.Item.Cells(0) در دیتا گرید و گرید ویو

keyvanB
دوشنبه 04 تیر 1386, 14:25 عصر
من قبلا در دیتا گرید یک ستون Button Column ایجاد میکردم و در روال
ItemCommand وقتی کلید کلیک میشد به وسیله
e.Item.Cells(0) به تمام ستون ها دسترسی داشتم
ولی با گرید ویو نمیتونم این کار رو انجام بدم. بجای
e.Item.Cells(0 ) چی باید بنویسم؟؟

keyvanB
سه شنبه 05 تیر 1386, 10:56 صبح
کسی نمی تونه جواب بده؟؟

amir.NET2
سه شنبه 05 تیر 1386, 18:40 عصر
با سلام

چنین چیزی در GridView نداریم عزیز مگر اینکه از Event های Edit و Delete استفاده کنید که دو اون Event ها هم می تونید توسط e به propery های سلول دسترسی داشته باشید

برای مسلط بودن بر کارهایی که انجام می دهید باید از رویداد RowCommand استفاده کنید

تازه اونجا هم از e فقط CommandName و CommandArgument به دردتون می خوره

که با این دوتا Property شما تانک هم می تونی هوا کنی

keyvanB
چهارشنبه 06 تیر 1386, 08:40 صبح
متشکرم ،
ولی من میخوام یک کلید کنار هر کدام از سطر های گرید بذارم که هر وقت کلید کلیک میشه TextBox ها بر اساس همان رکورد گرید پر شوند.
میتونم از RowCommand استفاده کنم؟؟

Alireza_Salehi
چهارشنبه 06 تیر 1386, 09:27 صبح
متشکرم ،
ولی من میخوام یک کلید کنار هر کدام از سطر های گرید بذارم که هر وقت کلید کلیک میشه TextBox ها بر اساس همان رکورد گرید پر شوند.
میتونم از RowCommand استفاده کنم؟؟

در GridView به جای رویداد ItemCommand باید از رویداد RowCommand استفاده کنید و به جای Datagrid1.Item[i].cells[j] باید از GridView1.Rows[i].Cells[j] استفاده کنید.

اگر پارامتر CommandArgument را مقدار دهی نکرده باشید در هنگام اجرای رویداد RowCommand خاصیت e.CommandArgument حاوی شماره سطری است که دکمه آن کلیک شده و به وسیله کد زیر می توانید به مقادیر سلول های سطر مورد نظر دسترسی داشته باشید:

GridView1.Rows[Convert.ToInt32(e.CommandArgument)].Cells[i]

i : شماره ستون از صفر

protectedvoid GridView1_RowCommand(object sender, GridViewCommandEventArgs e)
{

}

mhi.iranmanesh
سه شنبه 28 آذر 1396, 20:05 عصر
در GridView به جای رویداد ItemCommand باید از رویداد RowCommand استفاده کنید و به جای Datagrid1.Item[i].cells[j] باید از GridView1.Rows[i].Cells[j] استفاده کنید.

اگر پارامتر CommandArgument را مقدار دهی نکرده باشید در هنگام اجرای رویداد RowCommand خاصیت e.CommandArgument حاوی شماره سطری است که دکمه آن کلیک شده و به وسیله کد زیر می توانید به مقادیر سلول های سطر مورد نظر دسترسی داشته باشید:

i : شماره ستون از صفر

protectedvoid GridView1_RowCommand(object sender, GridViewCommandEventArgs e)
{

}

سلام دوستان من این کار رو انجام دادم و نتیجه گرفتم حالا اگر بخوام بجای کلیک روی button روی یک img کلیک کند و نتیجه فوق حاصل شود چه باید بکنم؟
لطفا راهمایی کنید.