PDA

View Full Version : سیستم نوبت دهی

mahsa_kb
دوشنبه 04 تیر 1386, 16:53 عصر
سلام به همه ،
من می خوام یه برنامه بنویسم شبیه برنامه نوبت دهی که الان تو اکثر بانکها وجود داره .
حالا مشکلم تو اعلام ( صدا کردن ) شماره است . فرض کنید نوبت نفر 125 است ،من می خوام برنامه این اعداد رو تفکیک کنه و بعد یکی یکی بخونه تا مجبور نشم یه دیتابیس بزرگ درست کنم . میشه برای درست کردن دیتابیسم راهنمائی کنید.......
علاوه بر این می خواستم بدونم حتما باید برای اجرای یه فایل صوتی از mediaplayer استفاده کنم ؟ یا تابع دیگری هم هست ؟

Valadi
دوشنبه 04 تیر 1386, 16:57 عصر
برای جدا کردن اعداد یا تفکیک اعداد
عدد تقسیم بر 10

Valadi
دوشنبه 04 تیر 1386, 17:00 عصر
علاوه بر این می خواستم بدونم حتما باید برای اجرای یه فایل صوتی از mediaplayer استفاده کنم ؟ یا تابع دیگری هم هست ؟

شما برای این کار باید در ثابتها توابعی بنویسی که بعد از تفکیک اعداد فایل صوتی مربوطه را پخش کند

mahsa_kb
دوشنبه 04 تیر 1386, 17:07 عصر
شما برای این کار باید در ثابتها توابعی بنویسی که بعد از تفکیک اعداد فایل صوتی مربوطه را پخش کند

ممنون از راهنمائی تون ولی من متوجه منظورتون نشدم ، لطفا دقیق تر توضیح بدین .
اگه تابع های مورد نیاز رو هم بنویسین خیلی ممنون می شم .

Valadi
دوشنبه 04 تیر 1386, 17:15 عصر
در دلفی دستوری به case داریم این دستور برای نسبت دادن مثلا یک کاراکتر به یک عبارت

mehdi_mohamadi
دوشنبه 04 تیر 1386, 18:09 عصر
شما برای هر رقم مثلا" 1 تا 10
10 تا 90 به صورت ده تا ده تا
100 تا 900 به صورت 100 تا 100تا و....................
فایلهای صوتی را ایجاد کنی و هنگام نوبت دهی این صداها را با هم ترکیب کنی و متناظر با عددت در بیاری
--------------------
موفق باشی

SYNDROME
دوشنبه 04 تیر 1386, 20:25 عصر
با سلام

شما برنامه ای داریدکه عدد 123 را بگیرد و چاپ کند "یکصدو بیست و سه"؟
اگر این برنامه را ندارید اول آن را بنویسید سپس با همین روش می توانید به جای نوشتن "بیست" فایل صوتی بیست را فراخوانی کنید.