PDA

View Full Version : Time Field

zman123456
سه شنبه 05 تیر 1386, 11:26 صبح
سلام
یه برنامه دارم می نویسم که باید تو یکی از جدول ها یک فیلد ساعت داشته باشم و روی اون هم Query های سنگینی اجرا بشه.می خواستم بدونم بهترین Datatype که بتونم باهاش راخت کار کنم چیه و چطور؟DateTime‌ رو امتحان کردم تاریخ و ساعت رو با هم میزنه در حالی که من فقط ساعت رو می خوام اونم به صورت 12:30 .یعنی با فرمت Short.
از همفکری دوستان تشکر میکنم.

A.Nemati
سه شنبه 05 تیر 1386, 12:42 عصر
چه جور پردازشی توی Queryهاتون می‌خواهید روش انجام بدید؟
آیا اصلا پردازش خاصی باید روش انجام بدید یا فقط بعنوان یک فیلد خروجی می‌خواهید مقدارش رو بدست بیارید و به DataSet خودتون برگردونید؟

zman123456
سه شنبه 05 تیر 1386, 13:17 عصر
باید یک سری کنترلها روی ساعات انجام بشه.مثلا ست میشه که فلان کار تو این ساعت تا این ساعت انجام بشه و امثال این.

SYNDROME
سه شنبه 05 تیر 1386, 13:30 عصر
با سلام

باید یک سری کنترلها روی ساعات انجام بشه.مثلا ست میشه که فلان کار تو این ساعت تا این ساعت انجام بشه و امثال این.
می توانی یک (Nvarchar(4 بگیری و ساعت را به صورت
دو رقم دقیقه : دو رقم ساعت
و سات ها را به صورت زیر ذخیره کنی.
23:50 - 12:15 - 01:03

zman123456
چهارشنبه 06 تیر 1386, 11:23 صبح
مرسی از آقایان و همچنین syndrom‌ جان.با توجه به راه اندازی بحث و کارشناسی با دیگر دوستان با هم به این نتیجه رسیده بویم.از همگی متشکرم.
ولی حالا وقتی من می خوام روی ساعات مختلف کار کنم حتما باید از Convert دیتاتایپ ها استفاده کنم.
روش دیگری هم هست.اگر هست یه مثال لطف کنید.

Answer
چهارشنبه 06 تیر 1386, 11:56 صبح
گفته نشده که از چه بانکی میخوای استفاده کنی
اکسس، پارادکس یا ..

vcldeveloper
چهارشنبه 06 تیر 1386, 12:31 عصر
از همون DateTime استفاده کن. اینطوری در محاسباتت بر روی ساعت هیچ مشکلی نخواهی داشت، از طرفی حجم داده های بانک هم کمتر میشه، سرعت پردازشت هم بیشتر میشه چون از نوع داده nvarchar سریعتر پردازش میشه. لازم نیست کاری به کار بخش Date اش داشته باشی. نوع داده DateTime یک عدد اعشاری هست که بخش صحیح اش تاریخ، و بخش اعشاری اش ساعت را مشخص می کند. برای پردازش تاریخ و ساعت روی این نوع داده هم تا دلت بخواد دلفی و SQL Server توابع مختلفی ارائه کردند. برای نمایش این نوع داده هم می تونید از انواع فرمت های نمایش تاریخ یا ساعت استفاده کنی، و لازم نیست خودت براش کار خاصی انجام بدی.

SYNDROME
چهارشنبه 06 تیر 1386, 12:58 عصر
ولی حالا وقتی من می خوام روی ساعات مختلف کار کنم حتما باید از Convert دیتاتایپ ها استفاده کنم.
منظورتان را متوجه نشدم.
کمی واضحتر توضیح دهید.
(نام بنده SYNDROME است:چشمک: )