PDA

View Full Version : قفل کردن یک کامپوننت.

SYNDROME
پنج شنبه 07 تیر 1386, 20:45 عصر
با سلام
می خواهستم بدانم آیا راه حلی وجود دارد که با آن یک کامپونت را قفل کنم به صورتی که اگر بر روی آن کلیک شد Source آن نمایش داده نشود.
مثال زمانی که شما بر روی TEdit کلید می کنید Unit مربوط به این کامپونت با کلیه دستورات نمایش داده می شود.
آیا راه حلی برای جلوگیری از نمایش وجود دارد؟
با تشکر

Inprise
پنج شنبه 07 تیر 1386, 22:12 عصر
البته وقتی روی یک TEdit کلیک میکنی سورسش رو نمیبینی ، اما بهر حال در دسترسه . اگر میخواهی سورس Component ها رو منتشر نکنی کافیه در قالب یک Package زمان طراحی و اجرا Compile اش کنی و bpl هاش رو منتشر کنی . دیگران میتونن از Component ها استفاده کنن ، و تنها چیزی که دارن دو تا فایل باینری ای است .

SYNDROME
جمعه 08 تیر 1386, 07:41 صبح
با سلام
ممنون از جواب شما.
زمانی که هم Pacjage کردم باز هم فایل pas آن را خواست.
می توانید کمی بیشتر درباره مراحل بالا توضیح دهید .

Mahmood_M
جمعه 08 تیر 1386, 22:56 عصر
سلام

با سلام
ممنون از جواب شما.
زمانی که هم Pacjage کردم باز هم فایل pas آن را خواست.
می توانید کمی بیشتر درباره مراحل بالا توضیح دهید .
برای این کار باید یک بار کامپوننت خودتون رو وارد و کامپایل کنید ، بعد از کامپایل کامپوننت ، یک فایل با پسوند Bpl ساخته میشه ( در مسیر : Delphi7/Projects/BPL ) ، بعد میتونید فایل BPL رو منتشر کنید ...
مراحل هم به صورت زیر هست :
ابتدا یونیت کامپوننت خودتون رو می نویسید ، بعد اون رو ذخیره کرده و سپس از منوی Components ، گزینه Install Components رو انتخاب می کنید و یونیت مورد نظر رو وارد می کنید و توی پنجره ای که باز میشه اون رو Compile کنید ، بعد از این کار ، یک فایل BPL ساخته میشه که میتونید از اون استفاده کنید ... ، اگر از دلفی 7 استفاده میکنید ، فایل BPL در مسیری که ابتدا گفتم ساخته میشه ....
مراحل بالا برای دلفی 7 بود ولی فکر کنم شما از دلفی 2007 استفاده میکنید ، درسته ؟

برای نصب این فایل BPL ، به عنوان کامپوننت ، میتونید از منوی Components ، گزینه Install Packages رو انتخاب کنید و توی پنجره باز شده با استفاده از گزینه Add ، فایل رو وارد کرده و نصب کنید ...

موفق باشید ...

SYNDROME
یک شنبه 10 تیر 1386, 15:26 عصر
با سلام
آقا من این کار را کردم.
ولی بعد از نصب bpl فایل Pasرا می خواهد؟؟؟؟؟

SYNDROME
دوشنبه 18 تیر 1386, 15:05 عصر
با سلام
راستی بنده با دلفی 2007 کار می کنم.
لطفا اگر دوستان برایشان امکان دارد بنده را راهنمایی کنند.
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم.
با تشکر

Arman_1367
دوشنبه 18 تیر 1386, 22:11 عصر
دوست عزیزم فایلهای دی سی یو نیز نیاز می باشد در واقع کمپایل شدهی هر یونیت شما
در ضمن اگر پکیج کمپایل شده شما در جایی غیر از پوشه دلفی هست باید آدرس اون پوشه را به library for win32 اضافه کنید.آدرس دی سی یو ها را هم همینطور بعد دیگه فایل پاسکال نمی خواهد.

kadir_4
سه شنبه 06 فروردین 1387, 01:47 صبح
نمیشه یک فایل setup درست کرد که تمام فایلهای مورد نظر برای نصب یک فایل bpl رو روی یک سیستم دیگه خودش اضافه کنه؟
اصلاً وقتی دلفی یک فایل bpl رو کامپایل میکنه چه فایلهایی رو به کجاها اضافه میکنه که اون کامپوننت رو میشناسه ودر واقع اون کامپوننت نصب میشه؟

SYNDROME
سه شنبه 06 فروردین 1387, 08:15 صبح
نمیشه یک فایل setup درست کرد که تمام فایلهای مورد نظر برای نصب یک فایل bpl رو روی یک سیستم دیگه خودش اضافه کنه؟
اصلاً وقتی دلفی یک فایل bpl رو کامپایل میکنه چه فایلهایی رو به کجاها اضافه میکنه که اون کامپوننت رو میشناسه ودر واقع اون کامپوننت نصب میشه؟
سوال خود را در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید.
شما می توانید فایلهای مورد نیاز برنامه را در فایل Setup قرار دهید که زمان نصب برنامه این فایلها کپی شود.
موفق باشید

دنیای دلفی
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 21:02 عصر
نکات جالبی داشت . ولی در دلفی بعد از تولید فایل اجرایی نیازی به فایل BPL نداره

SYNDROME
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 08:04 صبح
نکات جالبی داشت . ولی در دلفی بعد از تولید فایل اجرایی نیازی به فایل BPL نداره
تاپبک فوق برای یک سال قبل است.
زمانی که شما پکیجها را به صورت Run Time قرار دهید نیاز دارید فایلهای bpl را کنار آن قرار دهید.
در ضمن منظور من در زمان کد نویسی بود.
موفق باشید

kadir_4
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 22:01 عصر
من سوال زیر رو در تاپیک دیگری هم مطرح کردم اما هنوز جواب نگرفته ام

غیر از مورد زیر

سوال خود را در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید.
شما می توانید فایلهای مورد نیاز برنامه را در فایل Setup قرار دهید که زمان نصب برنامه این فایلها کپی شود.
موفق باشید
میشه بگید کدوم فایلها رو کجا باید کپی کنم تا دلفی کامپوننت رو بشناسه(نصب بشه)

baradar
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 12:01 عصر
این را ببینید

SYNDROME
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 21:28 عصر
بعد از نصب کامپونتها بایبد مسیر فایلهای آن را در
Tools->Environment Options->Library->Library Path
اضافه کنید نا مسیر فایلها برای برنامه شناخته شده باشد.
موفق باشید