PDA

View Full Version : تشخیص اینکه چه کسی در حال مشاهده سایت می باشد؟

maryam_80
پنج شنبه 07 تیر 1386, 22:40 عصر
با سلام

من در website ایکه دارم طراحی می کنم ،2 تا فرم ورودی دارم که فقط توسط مدیر آن website مقدار دهی (data entry)می شود و کاربران دیگر در فرم های دیگر می توانند فقط آن اطلاعات را ببینند.(مثل اینکه شما یک فرم اطلاعات پایه داشته باشید و در فرم های دیگر فقط یک gridview برای مشاهد اطلاعات قرار دهید)
برای این بتوانم تشخیص دهم که چه کسی الان در حال مشاهده سایت هست ، مجبور شدم تا از کنترل login استفاده کنم و aspnetdb را به پروژه ام اضافه کنم.در ضمن فقط مدیر می تواند این دو فرم را ببیند.

می خواهم بدانم که آیا راه دیگری وجود دارد که بتوان بدون استفاده از login تشخیص دهم که الان چه کسی دارد این website را مشاهده می کند یا نه؟
چون در این پروژه اصلا سطح دسترسی وجود ندارد و همه می توانند بدون login تمام فرم ها را ببینند الا فرم های ورودی.

azmoodeh
پنج شنبه 07 تیر 1386, 22:49 عصر
خوب آخه اگر کسی وارد نشه و اسم کاربری وارد نکنه چجور میتونید اسمش رو پیدا کنید ؟!؟!؟
بدون LOgin فقط می تونید تعداد بازدید کننده هر صفحه به اضافه یک اطلاعات دیگه مثل اینکه از چه IP هستند و .. رو داشته باشید . ولی اگر قبلا لاگین کرده باشند و یک کوکی رو کامپیوترشون ست کرده باشید می تونید بفهمید دقیقا کی ها دارن یک فرم رو می بینند

maryam_80
پنج شنبه 07 تیر 1386, 23:01 عصر
سایت من یک سایتی هست که قرار است فقط یکسری اطلاعات در مورد املاک را نمایش دهد (البته این اطلاعات در database ذخیره می شود).و تمام page های ان برای تمام کاربران قابل رویت هست بدون هیچ محدودیتی.تنها چیزی که من احتیاج دارم این هست که فقط یک نفر (مشتری)اطلاعات این سایت را بروز کند.
حالا برای این ،بهترین راه کار چی هست؟

azmoodeh
پنج شنبه 07 تیر 1386, 23:08 عصر
برای این کار که باید روی صفحات مدیریتی و ورود اطلاعات سیستم امنیتی طراحی کنید(که اون مقوله ای جداست ) و کاربرای مخصوص اونجا رو داشته باشید ، اما برای اینکه ببینید که کی داره از کاربرای معمولی سایت (و بدون لاگین ) جواب من همون هست که بالا گفتم

maryam_80
پنج شنبه 07 تیر 1386, 23:12 عصر
برای این کار که باید روی صفحات مدیریتی و ورود اطلاعات سیستم امنیتی طراحی کنید(که اون مقوله ای جداست ) و کاربرای مخصوص اونجا رو داشته باشید

دقیقا همین را می خواهم .2 تا فرم که فقط توسط یک شخص خاص مشاهده می شود و توسط همان شخص هم اطلاعاتش بروز می شود
میشه بیشتر توضیح بدهید

azmoodeh
پنج شنبه 07 تیر 1386, 23:23 عصر
سلام
خوب این موضوع چه ربطی به عنوان تاپیک داره !!!!؟!؟؟!؟!؟
این موضوع خیلی مفصله و میشه ابتدایی تا خیلی خیلی پیشرفته بهش نگاه کرد
اما راه حل عمومی که خود مایکروسافت پیشنهاد میکنه رو می تونی از لینک زیر دنبال کنی
http://devhood.com/Tutorials/tutorial_details.aspx?tutorial_id=85

موفق باشی