PDA

View Full Version : یه کنترل Validation برای چند تا تکس باکس

federrer
جمعه 08 تیر 1386, 08:14 صبح
من میخوام یه کنترل Validation رو برای چند تا Text box استفاد کنم . شما بهتر از من میدونید که تو خاصیت ControlToValidate فقط میشه اسم یه Text box رو انتخاب کرد.

راه حلی وجود د اره که مجبور نشم واسه هر Textbox یه Validate بذارم ؟

fereshte22
جمعه 08 تیر 1386, 08:56 صبح
خوب همون طور که میدونید میشه از یک کنترل validationsummary برای چاپ پیغام های خطای همه کنترل های اعتبار سنجی استفاده کرد ولی اینکه برای هر textbox یک validation قرار دهیم فکر نمیکنم بشود.

federrer
جمعه 08 تیر 1386, 10:29 صبح
میشه از یک کنترل validationsummary برای چاپ پیغام های خطای همه کنترل های اعتبار سنجی استفاده کرد .

چه جوری ؟؟

fereshte22
جمعه 08 تیر 1386, 11:25 صبح
یاداوری میکنیم که تا اونجایی که من میدونم شما با وجود validatinsummary باز هم باید برای هر textbox از یک کنترل اعتبارسنجی استفاده کنید.
اما برای استفاده از validationsummary به این صورت عمل کنید که خاصیت text تمام کنترل های اعتبارسنجی که قبلا در فرم قراردادهاید را برابر ستاره قراردهید.این کار موجب میشود اگر فیلدی دارای پیام خطابود پیام خطای موجود در erromessage در validatinsummary ظاهر شود و برای جلوگیری از شلوغ شدن صفحه در کنار ان فیلد علامت ستاره قرار میگیرد.
خاصیت showmessagebox را true کنید و showsummary را نیز false کنید تا پیام های خطا در خارج از کادر ظاهر نشوند.
اینهم یک نمونه از این کنترل:

<asp:ValidationSummary ID="ValidationSummary1" runat="server" ShowMessageBox="True"
ShowSummary="False" />

<asp:TextBox ID="txtcity" runat="server"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator
ID="RequiredFieldValidator6" runat="server" ControlToValidate="txtcity" ErrorMessage="enter city">*</asp:RequiredFieldValidator>

fereshte22
جمعه 08 تیر 1386, 12:32 عصر
در مورد پیغام خطا خاصیت errormessage کنترل ها که با هم فرق میکنند.پس مشکلی وجود ندارد.در ضمن استفاده از ستاره برای جلوگیری از شلوغ شدن کادر است.
در ضمن ببخشید به جای خاصیت headertext گفته بودم errormessage

babi_wd
جمعه 08 تیر 1386, 14:13 عصر
یا fereshte22 اشتباه متوجه شده یا من
من فکر کنم دوستمون میخواد با استفاده از یه Validation چند تا کنترل دیگه رو چک کنه
که اینکار نشدنیه و برای این کار باید از جاوا اسکریپت استفاده کنی

federrer
جمعه 08 تیر 1386, 21:23 عصر
از fereshte22 معذرت می خوام اخرین پستم رو نادیده بگیرید .

با Validation Summery تونستم پیغامهای خطا رو جم و جور کنم .

اگه توضیح لازمه اینو اضافه کنم که :

مثلا من تو صفحه ام 5 تا کنترل Text Box دارم که هیچ کدومشون زمان Submit کردن نباید خالی ( بدون مقدار) باشن .

برای هر کدوم هم میخوام پیغام خطای مخصوص خودشو بده .

با Validation Summary یه ذره پیغا مهای خطا سر و سامان گرفت ولی مجبور شدم واسه هر Text Box یه RFV بذارم . میشه یه کاری کرد که واسه همشون یه RFV گذاشت ؟؟

RFV = RequiredFieldValidator

Behrouz_Rad
شنبه 09 تیر 1386, 09:12 صبح
با Validation Summary یه ذره پیغا مهای خطا سر و سامان گرفت ولی مجبور شدم واسه هر Text Box یه RFV بذارم . میشه یه کاری کرد که واسه همشون یه RFV گذاشت ؟؟
نه نمیشه اما...
فردی تلاشی برای این رفع این مشکل کرده که ممکنه تو رو به خواستت برسونه... اما باید قید ValidationSummary رو بزنی!
http://www.codeproject.com/aspnet/ZatakTextBox.asp

موفق باشید.