PDA

View Full Version : XML Schema

jeus
جمعه 08 تیر 1386, 11:46 صبح
با سلام و خسته نباشید
دوستان،من در تاپیک قبلی سئوالی پرسیدم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=71527که آقای غفوری زحمت کشید و یک سورس برای من قرار داد اما من نمیتونم توی دیتاست نود تعریف کنم و وقتی XML Schema را کار کردم دیدم که دقیقا همون چیزیه که من میخواهم
(عکس نمونه )http://i16.tinypic.com/52ukq5i.jpgحالا من کلا توی این قسمت مشکل دارم که چطور اینو به XML تبدیل کنم چجوری write و read کنم
to be continued ;-)

jeus
جمعه 08 تیر 1386, 18:44 عصر
هیچکس هیچ اطلاعی در رابطه با XML Schema نداره ؟

Alireza_Salehi
جمعه 08 تیر 1386, 20:25 عصر
هیچکس هیچ اطلاعی در رابطه با XML Schema نداره ؟

مگر شما نمی خواستید عکس ها رو از یک پوشه بخونید و نمایش بدید و یک سری متن برای هر عکس در نظر بگیرید؟

سوالتون خیلی مبهمه ، همون طور هم که قبلا گفتند با متد WriteXML و ReadXML خیلی راحت بدون استفاده از دیتابیس وتنها با یک فایل XML می تونید کار کنید.

در ضمن منظورتون از نود تو دیتاست چیه؟

برای این کار اصلا لازم نیست وارد XML Schema Editor بشید تو همون DataSet Designer کارتون راه میفته! اصلا لازم نیست خودتون ر ودرگیر ساختار XML کنید، تو دیتاست یک جدول اضافه کنید و فیلد های مورد نیاز رو بهش اضافه کنید، همین، خودش Schema و ... رو ایجاد میکنه.

سوالتون رو واضح تر بیان کنید!

jeus
شنبه 09 تیر 1386, 09:19 صبح
برنامه ای که من میخواهم بنویسم به این گونه است که پیکربندی خودش را از طریق XML درست کنه همونطور که در بالا کشیدم .
و در صفحه اول گروه اول را نمایش دهد تا شخص بتواند منوهای گزینه های گروه دوم را نیز انتخاب نماید و بر روی آن کلیک کند بعد از کلیک بر روی آن صفحه دیگری باز شده و زیر شاخه سوم را مربوط به همان گروه را نمایش دهد و بعد از نمایش آن با کلیک کردن بر روی هر کدام از گزینه های گروه سوم مشخصات آن نمایش داده شود.
آیا XML Schema قابلیتی دارد که بدون دیتاست خود read , write نماید من باید برنامه ای هم بنویسم در پشت صحنه که بتوانم اطلاعات را وارد نمایم
اصلا من میخواهم بدونم که XML Schema فقط کار یک الگو را انجام میدهد یا اینکه میتوان مثل دیتا ست به آن رکورد اضافه نمود کم کرد گروه اضافه کرد و غیره (البته از طریق برنامه نویسی )