PDA

View Full Version : فیلتر کردن بانک SQL راهنمایی!

kimia1
شنبه 09 تیر 1386, 07:39 صبح
سلام من یه دیتابیس دارم که میخوام یه جستجوی داینامیک براش داشته باشم. در ضمن نمیخوام کاربرانم هم دستورات SQL بنویسند. و میخوام مثلا از فرمی مثل شکل زیر ابتدا فیلدهایی که بر اساس اونها جستجو انجام میشه را انتخاب کنند و بعد مقدار اونها را تعیین کنند و همچنین فیلدهایی را که باید نشان داده بشوند را هم نشون بدن، در ضمن تعداد فیلدها هم حدود 30 تایی میشه. حالا از دوستان چند تا سوال دارم:
1- آیا یک دستور SELECT بنویسم و در این صورت با توجه به تعداد زیاد فیلدها مشکلی ایجاد نمیشه؟
2- آیا از Parameters استفاده کنم؟
3- از Filter استفاده کنم؟
4- اصولا در این موارد چه روشی پیشنهاد میشه؟

SYNDROME
شنبه 09 تیر 1386, 16:18 عصر
با سلام

سلام من یه دیتابیس دارم که میخوام یه جستجوی داینامیک براش داشته باشم. در ضمن نمیخوام کاربرانم هم دستورات SQL بنویسند. و میخوام مثلا از فرمی مثل شکل زیر ابتدا فیلدهایی که بر اساس اونها جستجو انجام میشه را انتخاب کنند و بعد مقدار اونها را تعیین کنند و همچنین فیلدهایی را که باید نشان داده بشوند را هم نشون بدن، در ضمن تعداد فیلدها هم حدود 30 تایی میشه. حالا از دوستان چند تا سوال دارم:
1- آیا یک دستور SELECT بنویسم و در این صورت با توجه به تعداد زیاد فیلدها مشکلی ایجاد نمیشه؟
2- آیا از Parameters استفاده کنم؟
3- از Filter استفاده کنم؟
4- اصولا در این موارد چه روشی پیشنهاد میشه؟
فکر نکنم نوشتن Select سخت باشد و فقط یک کمی طولانی است.(نیاز به IF دارد)
البته از Filterنیز می توانید استفاده کنید.
ولی بنده برای چنین فیلتری که در برنامه بود از Select استفاده کردم و برای شلوغ نشدن برنامه در یک تابع شرطها را ایجاد کرده و به ADOQuery فرستادم.

موفق باشید.