PDA

View Full Version : انتخاب نام فارسی برای جداول

setare7sky
شنبه 09 تیر 1386, 12:46 عصر
سلام
آیا راهی هست که برای جداول در SQL نام فارسی انتخاب کرد . البته نمی خوام اسم جداول فارسی باشه بلکه مثل فیلدها که Description دارند که می شه در اون نام فارسی برای فیلد انتخاب کرد آیا جداول هم همچین خصوصیتی دارند ؟ و اگه دارند چطور می شه بهش دسترسی پیدا کرد؟

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 09 تیر 1386, 14:40 عصر
تا اونجایی که من میدونم جدوال Description ندارن

hdv212
شنبه 09 تیر 1386, 23:13 عصر
تا اونجایی که میتونی سعی کن هیچ وفت در کلیه ی فعالیتهای برنامه نویسی و فنی، از حروف غیر استاندارد استفاده نکن.

setare7sky
یک شنبه 10 تیر 1386, 08:07 صبح
ببخشید حروف غیر استاندارد یعنی چی ؟:ناراحت:
من می خوام یه Query Builder بنویسم که کاربر به جای نام فارسی برای جداول نام انگلیسی اونها رو ببینه . قبلا هم دیدم که افراد دیگری این کار رو کردن و مطمئنم که از هیچ جدولی برای نگهداری نام فارسی برای جداول استفاده نکردن ولی حالا اینکه این نام رو چه جوری ذخیره و بازیابی می کنند نمی دونم . منظور من دقیقا Description نبود . بلکه چیزی شبیه اون که بتونیم اسم فارسی برای جداول رو توش ذخیره کنیم .

manager
یک شنبه 10 تیر 1386, 09:36 صبح
اگر از یک جدول دیگه استفاده کنی دستت باز تره و می تونی اطلاعات دیگه ای رو هم ذخیره کنی، در ضمن از نظر فنی سالم تر هم هست.

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 10 تیر 1386, 10:41 صبح
ببخشید حروف غیر استاندارد یعنی چی ؟:ناراحت:
من می خوام یه Query Builder بنویسم که کاربر به جای نام فارسی برای جداول نام انگلیسی اونها رو ببینه . قبلا هم دیدم که افراد دیگری این کار رو کردن و مطمئنم که از هیچ جدولی برای نگهداری نام فارسی برای جداول استفاده نکردن ولی حالا اینکه این نام رو چه جوری ذخیره و بازیابی می کنند نمی دونم . منظور من دقیقا Description نبود . بلکه چیزی شبیه اون که بتونیم اسم فارسی برای جداول رو توش ذخیره کنیم .

شما میتونین برای راحتی کار خودتون و کاربر جداولی که در گزارش سازتون مورد نیاز هست را به صورت View به کاربر نشان بدین و این View ها رو با نام فارسی بسازین (من خودم این کار رو کردم)

CREATE VIEW [dbo].[جدول مشتری]
WITH ENCRYPTION
AS
SELECT * FROM dbo.Customers

حالا به راحتی قابل استفاده هستش

SELECT * FROM [dbo].[جدول مشتری]

نکته : من در ساخت View از WITH ENCRYPTION استفاده کردم که کاربر نتونه داخل View شما رو ببینه (جهت بالا بردن امنیت) و فقط بتونه ازش اطلاعات بخونه.