PDA

View Full Version : ارسال و دریافت اطلاعات توسط WinSocket بر روی شبکه

Messenger
شنبه 09 تیر 1386, 17:46 عصر
یه کد رو توسط WinSocket میخوام ارسال کنم و اون سمت دریافتش کنم . چطور باید اینکار رو انجام بدم ؟
برای مثال میخوام از سمت سرور متن Hello و I am Ali رو ارسال کنم و سمت کلاینت Caption مربوط به دو Lable با نام های Lable1 و Lable2 رو تغییر بدم تا به Hello و I am ali تغییر کنند .

amirhosein
شنبه 09 تیر 1386, 20:24 عصر
یه سرچ بزن تو اینترنت انقدر کد میاد که نتونی جمعشون کنی!

noorsoft
یک شنبه 10 تیر 1386, 07:08 صبح
دوست عزیز شما باید کامپیوتر سرور را روی یک پورت Listen کنی و بعد کامپیوتر کلاینت را روی همان پورت و شماره ip کانکت کنی و بعد کامپیوتر سرور RequestID را قبول کنی تا ارتباط برقرار بشه حالا با استفاده از SendData میتونی اطلاعاتت را ارسال کنی اگه لازم میدونی بگو چند برنامه نمونه برات بذارم

CodeMasterX
یک شنبه 10 تیر 1386, 23:09 عصر
آقا/خانم Messenger شما روی آی دی من جستجو کن یه برنامه کلاینت-سرور گذاشتم تو همین بخش برای فرستاند پیغام متنی و ارسال فایل.قبلا تو چند تا تاپیک بحث شده.لطفا قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید که سایت با تاپیک ها و پست های الکی حجیم نشه.

Messenger
جمعه 15 تیر 1386, 16:19 عصر
سلام
خوب یکی دو روز سرور مشکل داشت انگا من نتونستم بیام... خدا رو شکر که الآن مشکل بر طرف شده
با تشکر از همه دوستان، تونستم ارتباط بین کلاینت و سرور رو برقرار کنم، اما حالا یه سری مشکلات پیش اومده که میخوام بات کمک شما اونا رو حل کنم :
مشکل اول اینه که نمیتونم همزمان چندتا کلاینت داشته باشم،
مشکل دوم که شبیه به مشکل اول هست، اینه که اگه کلاینت بسته بشه و دوباره باز بشه، ارتباط بین اون و سرور برقرار نمیشه

ممنون میشم راهنمایی کنید .

Messenger
جمعه 15 تیر 1386, 16:20 عصر
ببخشید یکی از دوستان گویا پاسخ داده بودن :

دلیلش اینه که شما باید در رخداد Close هر دو برنامه Winsock1.close را بنویسید و سوکت سرور را دوبار Listen کنید

البته یه جای دیگه، که من تست میکنم بهتون اطلاع میدم .

Messenger
جمعه 15 تیر 1386, 16:25 عصر
ببخشید یکی از دوستان گویا پاسخ داده بودن :

دلیلش اینه که شما باید در رخداد Close هر دو برنامه Winsock1.close را بنویسید و سوکت سرور را دوبار Listen کنید

البته یه جای دیگه، که من تست میکنم بهتون اطلاع میدم .

Messenger
جمعه 15 تیر 1386, 19:45 عصر
متاسفانه این روش هم جواب نداد...