PDA

View Full Version : ساختن گالری عکس

یاسر مددیان
شنبه 09 تیر 1386, 23:43 عصر
سلام
من می خوام تو سایتم گالری عکس بذارم به صورتی که مدیر بتونه گالری تعریف کنه. با ساختن گالری مشکلی ندارم .
ابتدا مدیر گالری رو تعریف می کنه و عکس ها رو به اون نسبت میده. حالا کاربر که وارد سایت میشه روی گالری مورد نظر کلیک می کنه و در صفحه بعد عکس های مورد نظر رو می بینه.

مشکل من اینجاست که چه جوری تو صفحه نمایش عکس ها ، عکس ها رو تو 4 ستون نمایش بدم ؟ باید از 4 تا datalist یا datagrid استفاده کنم یا یکی ؟

اگه کمک کنید ممنون می شم.

با تشکر.

azmoodeh
یک شنبه 10 تیر 1386, 00:37 صبح
یک UserControl بسازید که 4 تا عکس رو نشون بده ، مثلا بهش ID عکس اول اون 4 تا عکس رو بدید و اون خودش 4 تا رو تشخیص و نشون بده ، حالا این UserControl رو توی یک گرید با Paging مثلا 1 بزارید.
به این ترتیب دست شما برای نمایش 4 تایی به هر صورتی که می خواید باز خواهد بود

موفق باشید

Behrouz_Rad
یک شنبه 10 تیر 1386, 16:24 عصر
ساختار نمایش رو با استفاده از یک تگ Table ایجاد کن و قسمت هایی که تکرار میشن رو در Repeater قرار بده.

موفق باشید.

یاسر مددیان
یک شنبه 10 تیر 1386, 17:34 عصر
خوب من الان یه Table تعریف می کنم با 4 ستون ، بعد بیام تو هر سلول یه repeater بزارم ؟
یا اینکه به صورت پویا Table تعریف کنم؟
اگه یه خورده بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.

Behrouz_Rad
یک شنبه 10 تیر 1386, 17:55 عصر
فرض کن تو الان ساختار جدول رو درست کردی.
اون چیزی که نیازه تکرار بشه، ردیف ها هستند.
نیاز داری تا TR ها رو در یک Repeater قرار بدی.
پس 4 TD داری و یک TR که مقادیر این TD ها که نام عکس ها هستند از دیتابیس استخراج میشه و اونها رو با Eval به خاصیت ImageUrl یک Image نسبت میدی.

?any Problem

Chabok
یک شنبه 10 تیر 1386, 18:55 عصر
با سلام
میشه هم DataList استفاده کنید.
یه پراپرتی به نام ...Column داره که میتونه تمپلیت شما رو در تعدا ستونی که بهش میدین
تکرار کنه
بگردین حتما پیدا میکنید .
در این سایت هم من استفاده کرده ام : http://www.fanoos-system.com/Default.aspx?id=2
اون محصولات که میبینید یک تمپلیت براشون تعریف شده که خود DataList در سه تا ستون جداشون میکنه

موفق باشید .

یاسر مددیان
یک شنبه 10 تیر 1386, 20:17 عصر
فرض کن تو الان ساختار جدول رو درست کردی.
اون چیزی که نیازه تکرار بشه، ردیف ها هستند.
نیاز داری تا TR ها رو در یک Repeater قرار بدی.
پس 4 TD داری و یک TR که مقادیر این TD ها که نام عکس ها هستند از دیتابیس استخراج میشه و اونها رو با Eval به خاصیت ImageUrl یک Image نسبت میدی.

?any Problem

ممنون آقای راد :بامزه:
گاهی اوقات هم آدم قاطی می کنه. شرمنده. من هنوز این و پیاده نکردم . از اول هم همین به فکرم زد ولی یه کم پرت رفته بودم. به هر حال ممنونم.

یاسر مددیان
یک شنبه 10 تیر 1386, 20:21 عصر
با سلام
میشه هم DataList استفاده کنید.
یه پراپرتی به نام ...Column داره که میتونه تمپلیت شما رو در تعدا ستونی که بهش میدین
تکرار کنه
بگردین حتما پیدا میکنید .
در این سایت هم من استفاده کرده ام : http://www.fanoos-system.com/Default.aspx?id=2
اون محصولات که میبینید یک تمپلیت براشون تعریف شده که خود DataList در سه تا ستون جداشون میکنه

موفق باشید .

ممنون از راهنماییت.
کارت خیلی قشنگ بود. از Ajax استفاده کردی درسته ؟

Chabok
دوشنبه 11 تیر 1386, 09:44 صبح
با سلام
راستش از همه چیز استفاده کرده ام بجز Ajax .
کجاش توجه شما رو جلب کرد ؟

در ضمن بگم مشکل شما صد در صد با این روش حل میشه و بسیار راحت است .
پیدا کردین اون پراپرتی مربوط به DataList رو که خودش ستون بندی میکنه ؟
برای این کار از این سه ویژگی استفاده کنید .
RepeatColumns
RepeatDirection
RepeatLayout

موفق باشید .