PDA

View Full Version : مشکل در وصل شده به DB !

cactuskhan
یک شنبه 10 تیر 1386, 11:44 صبح
ببینید من میخوام connection string رو طوری تغییر بدم که بتونم از رو یه کامپیوتر دیگه تو یه شبکه داخلی که بصورت workgroup همدیگه رو میبینند به دیتابیس (که رو یه کامپیوتر دیگس)وصل شم ! لطفا بگید چی کار کنم ؟؟

asp.net 2.0
C#
sqlserver 2000

babi_wd
یک شنبه 10 تیر 1386, 13:55 عصر
فرقی نمیکنه،به جای اینکه در قسمت Server لوکال هاست خودت یا اسم سرور Sql لوکال خودت رو بدی،اسم سرور Sql اون یکی کامپیوتر رو بده

jeeveh
یک شنبه 10 تیر 1386, 14:07 عصر
دوست عزیز خیلی سر راست و مستقیم یک نمونه connectionString را اینجا برایتان می گذارم:

string cnnString = "Provider=SQLOLEDB;Data Source=YourserverName;User "ID=YourID(That define in DB);Initial Catalog=The DB name
:بامزه:

cactuskhan
یک شنبه 10 تیر 1386, 14:10 عصر
یعنی چی ؟؟ ببین اسم اون کامپیوتر مثلا station1 و sqlserver به صورت local رو اون نصب شده و ویندوز هر دومون هم xp ! حالا توی آدرس سرور چی باید بزنم !؟؟
من اسم اون کامپیوتر رو زدم نشد ! آپی اون رو هم زدم نشد !

ممنون !!

cactuskhan
یک شنبه 10 تیر 1386, 16:29 عصر
چی شد؟؟ کارمون گیره !!
ممنون میشم از دوستان اگه یه F1 به ما بدن !

kiani.mehdi
یک شنبه 10 تیر 1386, 21:02 عصر
چی شد؟؟ کارمون گیره !!
ممنون میشم از دوستان اگه یه F1 به ما بدن !

این مطلب بارها تو سایت مطرح شده
من نمونه کد گذاشتم بگرد پیدا میکنی همچنین توضیحاتش را هم کامل دادم
موفق باشید
مهدی کیانی

alireza1384
دوشنبه 11 تیر 1386, 07:42 صبح
سلام. برای اینکه بتونی دستور صحیح و کامل اتصال به بانکی که در کامپیوتر دیگری در شبکه قراردارد اول با استفاده از ویزارد خود سی شارپ درقسمت ServerExplorer----> DataConnection یک Connection به Database مورد نظر ایجاد کن و بعد Connection String ساخته شده توسط خود سیستم را درکد برنامه ات کپی کن !

sinpin
دوشنبه 11 تیر 1386, 08:08 صبح
یعنی چی ؟؟ ببین اسم اون کامپیوتر مثلا station1 و sqlserver به صورت local رو اون نصب شده و ویندوز هر دومون هم xp ! حالا توی آدرس سرور چی باید بزنم !؟؟
من اسم اون کامپیوتر رو زدم نشد ! آپی اون رو هم زدم نشد !

ممنون !!

روی کامپیوتر سرور باید sql رو بصورت سروری (client+server) نصب کنید و نه لوکالی

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:11 عصر
دوست عزیز خیلی سر راست و مستقیم یک نمونه connectionString را اینجا برایتان می گذارم:

string

cnnString = "Provider=SQLOLEDB;Data Source=YourserverName;User "ID=YourID(That define in DB);Initial Catalog=The DB name

عزیز جان در برخی شبکه ها این خطا میاد:
The word ' Provider' is not suported یا یه چیزی شبیه به اون. این کلمه کلیدی قابل شناسایی نیست.

Mrs.Net
سه شنبه 12 تیر 1386, 21:20 عصر
احتمال داره سرور یا component بانک روی اون دستگاه نصب نباشه

jeus
سه شنبه 12 تیر 1386, 21:40 عصر
با آی پی هم میشه اینکارو کرد ؟
من فکر کنم بشه IP کامپیوتر را بده