PDA

View Full Version : انواع متدولوژیها

faramarz_s
شنبه 29 فروردین 1383, 20:35 عصر
Methodologies:

Oracle CASE* Method

Oracle CDM Advantage

SSADM

RUP

faramarz_s
یک شنبه 30 فروردین 1383, 08:32 صبح
Microsoft Solutions Framework (MSF) Process Model
کسی در مورد این متد پی دی اف آ«وزشی نداره؟

h_rezaei
یک شنبه 30 فروردین 1383, 09:05 صبح
تو کتابهای MCSD.NET یه کتا ب در همین مورد هست به اسم :Analyzing Requirements and Defigning Microsoft .net solution Architectures

اون رو پیدا نکردی تو کتابهای MCSD هم هست
که مفصل را جع به MSF Enterprise Architecture Model بحث کرده به فرمت chm . هم میتونی پیداش کنی :wink:

faramarz_s
یک شنبه 30 فروردین 1383, 16:50 عصر
حالا فرض کنید پیدایش کردم.
چون برنامه نویسی آینده در ایران را همین دات نت می دانم این متدلوژی را ادامه بدهم یا ... را؟
کمی دارم گیج میشم.صد تا متدلوژی شد ها! :?
بابام برا دات نت کارها کدام لازمه؟چند روزه مهمترین سوال من همینه :mrgreen:

h_rezaei
یک شنبه 30 فروردین 1383, 17:21 عصر
اولا تکلیف خودتو روشن کن . می خوای آنالیست بشی یا Developer
نمی گم نمیشه کسی تو هر دو زمینه تسلط پیدا کنه ولی به هر حال اگه اینو می خوای بدون که به اندازه یه برنامه نویس(پیاده ساز) باید وقت صرف مطالعه کنی . مگه در فاز پیاده سازی(مسامحتا برنامه نویسی ) تکنولژی ها وزبان های مختلف نیست؟ اونجا نمی پرسی آقا ما با چی کار کنیم با جاوا؟ با دات نت با...؟
اما برای دات نت چه متدولژی مناسب است !
گفتم بهترین کار (چیزی که در کشور ما هم رایج است) اینه که template های RUP را برای خودت customize کنی که برای اینکار باید به دیدگاههای مایکروسافت در زمینه تحلیل و تجزیه سیستمهای بزرگ مقیاس (ٍEnterprise) آشنا باشی .
برای Costumize کردن ،خود Rational یه ابزار داره به نام Rational Process Workbench
ضمنا مایکروسافت متدولژی ارائه نداده. چیزی که هست یک سری دیدگاهها در مورد معماری برنامه های مبتنی بر مایکروسافته . تو MSDN 2003 (نسخه آوریل البته ) یه کتاب به اسم Enterprise Development هست که می تونه راهنمای خوبی برای این کار باشه .(مثال پروژه های تحت وب هم که دنبالشی توش هست با Documentation کامل :wink: )

faramarz_s
یک شنبه 30 فروردین 1383, 17:35 عصر
...
اگه شما استاد ما بشید Analyzer یا Analyst هم میشیم :flower:
اما برای دات نت چه متدولژی مناسب است !
گفتم بهترین کار (چیزی که در کشور ما هم رایج است) اینه که template های RUP را برای خودت customize کنی که برای اینکار باید به دیدگاههای مایکروسافت در زمینه تحلیل و تجزیه سیستمهای بزرگ مقیاس (ٍEnterprise) آشنا باشی .
برای Costumize کردن ،خود Rational یه ابزار داره به نام Rational Process Workbench
ضمنا مایکروسافت متدولژی ارائه نداده. چیزی که هست یک سری دیدگاهها در مورد معماری برنامه های مبتنی بر مایکروسافته . تو MSDN 2003 (نسخه آوریل البته ) یه کتاب به اسم Enterprise Development هست که می تونه راهنمای خوبی برای این کار باشه .(مثال پروژه های تحت وب هم که دنبالشی توش هست با Documentation کامل )

:kiss: :flower:
والا 2 هفته منو جلو انداختی.خدا پیرت کنه جوون :flower: :gift: :cake:

faramarz_s
یک شنبه 30 فروردین 1383, 17:46 عصر
http://boein.europe.webmatrixhosting.net/SE/ED01.GIF

REZA-007
جمعه 01 دی 1385, 05:47 صبح
لطفا 1 نفر یک مقاله کامل درباره RUPبرای من ایمیل بزنه.
REZA_1385_2007@YAHOO.COM

miimii
شنبه 09 دی 1385, 13:35 عصر
دوست عزیز اگر RUP را در این تالار جستجو کنید مطالب بسیار مفیدی پیدا خواهید کرد.
اگر بعد از این کار مشکلتان حل نشد اطلاع دهید تا مقاله دیگری برایتان ارسال کنم.
دوستان لطف کردند هم مطالب فارسی هم انگلیسی ارائه دادند.
مطمئن هستم کمکتان خواهد کرد.

موفق باشید

elaheh amin
دوشنبه 11 دی 1385, 10:49 صبح
آقای REZA-007 .به این لینک سر بزنید.یک طبقه بندی کامل از تمام تیترهای مرتبط با RUPرا خواهید یافت وتوضیح کاملی از هر مطلب.
موفق باشید.
http://www.nofa.ir/SubjectsInForum.aspx?ForumID=16&Moderated=False