PDA

View Full Version : ابزار گزارش سازی خوب برای وب چیه؟

msvbgod
دوشنبه 11 تیر 1386, 14:37 عصر
سلام.
من یک پروژه دارم که می خوام توش از ابزار گزارش سازی تحت وب استفاده کنم.
از Crystal Report متنفرم چون هزار و یک جور مشکل داره. اگه کسی بر نمی خوره من نمی دونم. بهترین چیزی که پیدا کرده ComponentOne بود که متاسفانه فیلدهای RightToLeft نداره و البته مشکل Pdf فارسی داره.

کسی هست که به غیر از Crystal از ابزار دیگه ای برای گزارشات تحت وب استفاده کرده باشه که البته مشکل فارسی هم نداشته باشه؟

sm
دوشنبه 11 تیر 1386, 14:44 عصر
خوش آمدین
بنظر من اگه بتونین تا اونجایی که امکان داره از Grid خود محیط برنامه نویسی استفاده کنین خیلی بهتره. اما ابزار دیگه ای هم برای این منظور هست.

من خودم ابتدا از Data Grid خود دات نت و بعد هم از کریستال استفاده می کنم.

موفق باشید

sh
دوشنبه 11 تیر 1386, 16:52 عصر
برای وب بهتره از ReportViewer خود ویزوال استدیو 2005 استفاده کنی

msvbgod
سه شنبه 12 تیر 1386, 15:25 عصر
ممنونم. ولی نیاز به پرینت توی گزارش من مهمه. Crystal و ComponentOne هر دو امکان پرینت را دارند. Grid میکروسافت این قابلیت رو نداره. به هر حال همه گزارش ها هم که Grid نیستند.

اگر منظورتون همون CrystalReportViewer هست عرض کردم که Crystal Report هزارو یک جور مشکلات داره. من چون از Crystal 5.5 داشتم با این نرم افزار کار می کردم به بیشتر اشکالاتش آشنا هستم برای همین تصمیم دارم از ابزار بهتری استفاده کنم.

کسی نظر دیگه ای داره؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 12 تیر 1386, 16:10 عصر
اگر منظورتون همون CrystalReportViewer هست عرض کردم که Crystal Report هزارو یک جور مشکلات داره. من چون از Crystal 5.5 داشتم با این نرم افزار کار می کردم به بیشتر اشکالاتش آشنا هستم برای همین تصمیم دارم از ابزار بهتری استفاده کنم.
البته من فکر می کنم شما حوزه ی دیدت در محدوده ی Win App هست و آشنایی زیادی با Crystal Report دات نت نداری!
Crystal Report در وب هیچ مشکلی نداره، اگر به شکل صحیح ازش استفاده کنی.

موفق باشید.