PDA

View Full Version : مسیر دهی به pictuerbox

zahra_67
سه شنبه 12 تیر 1386, 11:41 صبح
من اگه بخوام به یک picturebox از طریق کدنویسی یک عکس نسبت بدم باید چی کار کنم؟ هرچی باهاش ور رفتم نشد!!!:عصبانی++: ممنون اگه جوابمو زودتر بدین اخه باید پروژه تحویل بدم!!

senator_aka
سه شنبه 12 تیر 1386, 11:51 صبح
این یه مثال برای این کار :

خیلی ساده هست چون فقط می خواستم به کد اشاره داشته باشه اگه چیز دیگری هم می خواستی بگو اگه بتونم حتما کمکت می کنم.

noorsoft
سه شنبه 12 تیر 1386, 16:21 عصر
از تابع LoadPicture استفاده کن

mehran8
سه شنبه 12 تیر 1386, 18:42 عصر
// ویرایش شد.....

zahra_67
چهارشنبه 13 تیر 1386, 09:56 صبح
سلام .ممنون از فایلتون ولی یه مشکلی که هست اینه که من چون win rar ندارم نمیتونم فایل شما رو باز کنم اگه ممکنه تو یه فرمت دیگه بنویسین!! یه مشکل دیگه هم اینه که من هر تغییری که توی فرمم میدم توی اجرا نمیبینم یعنی مثلا یه text box گذاشتم یا رنگ label هامو عوض کردم ولی توی اجرا هیچ کدوم دیده نمیشن .visibel هاشونم true هست ولی باز دیده نمیشن! اگه ممکنه کمکم کنید. خیلی خیلی ممنون میشم!!

zahra_67
چهارشنبه 13 تیر 1386, 09:59 صبح
از تابع LoadPicture استفاده کن

سلام. از این تابع هم استفاده کردم ولی همش error میگیره.ممکنه طرز به کار گیری و sintax این تابع رو بنویسین! ممنون

mobin_co
چهارشنبه 13 تیر 1386, 10:23 صبح
picture1.Picture = loadpicture("C:\test.bmp")شما میتونید به جای مسیر پیش فرض از کنترل Microsoft CommonDialog و خصوصیت FileName آن استفاده کنید.

senator_aka
چهارشنبه 13 تیر 1386, 11:46 صبح
سلام .ممنون از فایلتون ولی یه مشکلی که هست اینه که من چون win rar ندارم نمیتونم فایل شما رو باز کنم اگه ممکنه تو یه فرمت دیگه بنویسین!! یه مشکل دیگه هم اینه که من هر تغییری که توی فرمم میدم توی اجرا نمیبینم یعنی مثلا یه text box گذاشتم یا رنگ label هامو عوض کردم ولی توی اجرا هیچ کدوم دیده نمیشن .visibel هاشونم true هست ولی باز دیده نمیشن! اگه ممکنه کمکم کنید. خیلی خیلی ممنون میشم!!

دوست گرامی در این سایت تنها میشه فایل ها را با پسوند zip و rar به اشتراک گذاشت پس قبل از هر چیز دنبال یه نرم افزار مناسب برای اینکار باشید.

من برای راحتی شما فایل را با پسوند zip هم گذاشتم.

در ضمن دوستان هم همان کدی را گفتند که من در آن استفاده کردم.

نکته مهم این هست که ورژن برنامه vb که باهاش کار می کنید را بگید که خیلی مهم هست.

مشکل save کردن هم بستگی به ورژن vb داره که با آن کار می کنید.
من تو vb 2005 این مشکل را دیدم که گاهی اوقات تغییرات کاربر را save نمی کرد اگر می خواهید راحت شوید باید یه پروژه جدید باز کنید و از دوباره همه ی کار ها را انجام دهید

فکر کنم که حل بشه اما اگر دوستان نظری در این رابطه دارند خوشحال می شم اگه بیان کنن.

zahra_67
جمعه 15 تیر 1386, 20:43 عصر
سلام. ممنون از این همه راهنماییتون.اگه مشکلی داشتم باز هم مزاحمتون میشم!!

zahra_67
جمعه 15 تیر 1386, 20:48 عصر
picture1.Picture = loadpicture("C:\test.bmp")شما میتونید به جای مسیر پیش فرض از کنترل Microsoft CommonDialog و خصوصیت FileName آن استفاده کنید.

نمیتونم از کنترل common dialog استفاده کنم چون عکسهها باید به صورت رندوم داخل picturebox ها بشینند. من از اون تابع به این شکل استفاده میکنم ولی نمیدونم چرا ارور میده:
PictureBox1.Image = loadpicture("e:\picture\gol\6.jpg")
:اشتباه:
ممنون اگه بازم راهنمایی کنین در ضمن ورژنی که من استفاده میکنم 2005 هست ربطی به اون نداره؟؟ یا شایدم با یک دوباره کاری همه چی درست شه؟؟!!!

senator_aka
جمعه 15 تیر 1386, 22:35 عصر
دوست گرامی سلام
در مورد save کردن که من به شما توضیح دادم ، من چند بار در vb2005 و C#2005 و درواقع با اکثر محیط های ویژوال 2005 با این مشکل بر خوردم که نمیدونم از باگ های برنامه هست یا از چه چیز دیگری نکته جالب اینجاست وقتی یه پروژه جدید بازمیکنید و همون برنامه ها را می نویسید بدون مشکل همه آنها را ذخیره می کنه !!!!!

در مورد کد هم که نوشتید من هیچ مشکلی نمی بینم که بخوام بیان کنم.
یه بار در یک پروژه جدید کارها را انجام دهبد بعد نتیجه را بیان کنید.