PDA

View Full Version : مشکل دریافت اطلاعات فارسی از access و ...

Behnama
سه شنبه 12 تیر 1386, 12:18 عصر
سلام به دوستان
مشکل من با اکسسِ . موقعی که می خوام متن فارسی رو از این دیتابیس به داخل برنامه وارد کنم یا درون یک فایل بریزم ، مقادیر ؟؟؟؟؟ دریافت می کنم . کلاً خیلی وقت ها با متنهای فارسی مشکل دارم . اگر کمکی می تونید بکنید .
در ضمن دو تا سوال دیگه هم دارم .
اول اینکه من هرچی کتاب میخونم و کار می کنم باز حس می کنم که یه آماتور تمام عیارم در زمینه برنامه نویسی VB.NET ! چطور می تونم خودم رو جلو ببرم ؟
سؤال بعدم در مورد نحوه استفاده از dll هاست . چون تا حالا نه کتاب خانه درست کردم و نه ازشون استفاده کردم . ممنون می شم توضیح بدید .

با تشکر

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:38 عصر
سلام به دوستان
مشکل من با اکسسِ . موقعی که می خوام متن فارسی رو از این دیتابیس به داخل برنامه وارد کنم یا درون یک فایل بریزم ، مقادیر ؟؟؟؟؟ دریافت می کنم . کلاً خیلی وقت ها با متنهای فارسی مشکل دارم . اگر کمکی می تونید بکنید .
در ضمن دو تا سوال دیگه هم دارم .
اول اینکه من هرچی کتاب میخونم و کار می کنم باز حس می کنم که یه آماتور تمام عیارم در زمینه برنامه نویسی VB.NET ! چطور می تونم خودم رو جلو ببرم ؟
سؤال بعدم در مورد نحوه استفاده از dll هاست . چون تا حالا نه کتاب خانه درست کردم و نه ازشون استفاده کردم . ممنون می شم توضیح بدید .

با تشکر
مشکل اول رو فکر کنم با یه فارسی ساز بتونید حل کنید.
در مورد برنامه نویسی هم باید بگم هر چی آدم در علم پیشرفت کنه ،بقول ابن سینا بشتر متوجه میشه که چیزی بلد نیست.
در مورد سئوال بعدی .
اگر می خاهید یک دی ال ال بسازید ، باید یک پروژه جدید با از نوع Windows Control Library بسازید.
توابع و کلاسهایتان را در آن بنویسد و Ctrl+Shift+B را فشار دهید.
در این حالت شما یک فایل دی ال ال ساخته اید و می توانید از آن در برنامه هایتان استفاده کنید.
اما چطوری؟
وقتی یه پروژه نرم افزاری جدید می سازید و میخاهید از این دی ال ال استفاده کنید بر روی Solution Explorer رفته و روی Refrences راست کلیک کرده و Add Refrence را انتخاب کنید . بع مسیری که فایل دی ال ال ساخته شده رفته و آنرا به مجموعه برنامه تان اضافه کنید .
اما برای اینکه بتوانید از توابع و کلاسهای درون آن استفاده کنید لازم است که از آن یک نمونه بسازید. مثلا اگر یک دی ال ال با نام Student داریم در وی بی اینگونه عمل کنیم:

Dim s as New Student و در سی شارپ باید اینطوری نوشته باشیم:

Student s=new Student();حالا با بردن نام نمونه ای که ساخته اید و عملگر نقطه، به توابع و کلاسهایی که بصورت Public تعریف کرده اید دست می یابید.
اینطوری؛
s.CourceName();

Sharif Lotfi
شنبه 16 تیر 1386, 07:28 صبح
دوست عزیز در تاپیک Code samples نمونه برنامه برای اتصال به دیتابیس های مختلف از جمله mdb یا همون بانکهای Access هست . اونا رو ببینید. اگه اون برنامه درست کار کرد و دیتاتون رو کامل دیدید یه خبر بدین.