PDA

View Full Version : کامپوننت های UI جاوااسکریپتی

reza_62
سه شنبه 12 تیر 1386, 12:36 عصر
با سلام خدمت دوستان من می خواستم یک مسئله را درباره آن طرح می کنم ولی این کامپوننت ها را از این سایت دانلود و مشاهده کنید تا بعدا بیشتر صحبت کنیم
www.ExtJS.com

reza_62
سه شنبه 12 تیر 1386, 14:33 عصر
لطفا نظر خود را درباره این کامپوننت ها بگوئید تا بحث اصلی خودم را بگویم .

babi_wd
سه شنبه 12 تیر 1386, 15:05 عصر
به طرز وحشتناکی کند هستن

reza_62
سه شنبه 12 تیر 1386, 15:30 عصر
قبول دارم اما :
1 - می شود با استفاده از تکنیک های فشرده سازی gzip حجمشان را کاهش داد .
2 - در خود این سایت قسمتی وجود دارد که شما می توانید کامپوننت های مورد نیازتان را انتخاب کرده وسپس فایل js برای شما تولید می شود .
3 - با استفاده از برنامه ای مانند packer می توان کد های js را obfuscate کرد که حجم آن را نیز تا حدود زیادی کاهش می دهد .
اما این کامپوننت به یک کار دیگری نیز می آید که بعدا می گویم ، مشتاقم نظراتتان را جویا شوم .

reza_62
چهارشنبه 13 تیر 1386, 14:51 عصر
با عرض سلام
اما کاربرد دیگر این library امکان ایجاد برنامه های دسکتاپ به کمک Adobe Air می باشد که شرح کامل آن را در وبلاگ برنامه نویس آن که لینک آن را در انتهای این متن قرار داده ام می توانید ببینید .
http://extjs.com/blog/2007/06/29/building-a-desktop-application-with-ext-air-aptana-and-red-bull/

babi_wd
چهارشنبه 13 تیر 1386, 15:06 عصر
نگاهی به مقاله انداختم
اینطور بخ نظر میاد که همون شکل تحت وبی رو به Win app در میاره
طراحی سایتش بده
آدم رو سردر گم میکنه

reza_62
چهارشنبه 13 تیر 1386, 16:25 عصر
دقیقا منظور من همین بود نمی دانم نظر بقیه چیست اما این که آدم یک کاری ( برنامه نویسی وب ) رو بلد باشه و دو جا استفاده کنه ( win و web ) فوق العاده است .

reza_62
سه شنبه 19 تیر 1386, 11:56 صبح
یک IDE برای کار با این کتابخانه که می توانید هم به تنهایی و یا روی Eclipse و یا Aptana نصب کنید
http://spket.com

reza_62
یک شنبه 24 تیر 1386, 18:06 عصر
این هم نمونه ای زیبا از یک cms که UI آن با این کتابخانه نوشته شده است واسم جالبه اگه این جا کرکه کامپوننتهای ComponentArt یا Telerik را می گذاشتم همه دنبالش بودند و خودشان را می کشتند اما یک کتابخانه پر از کامپوننت که مجانی و اوپن سورس و بسیار زیبا است را لینکش را قرار داده ام وهیچ کس ( غیر از babi_wd ) واسش مهم نبوده که نگاهش کند و یک نظری ( چه موافق چه مخالف ) بدهد
http://www1.siteclx.com/admin
با موارد زیر login شوید
username:admin
password:admin
این هم تاپیکی که در مورد آن بحث شده است :
http://extjs.com/forum/showthread.php?t=9185

mahdi_negahi
یک شنبه 24 تیر 1386, 20:32 عصر
جالبه و خدائی خیلی کنه
بدشم componentArt خیلی خداست و سرعتش واقعا بینظیره ولی قیمتشم بینظیره

reza_62
دوشنبه 25 تیر 1386, 00:03 صبح
برای بار دوم می گویم حجم js ای که این کتابخانه دارد هم در بخش download و هم از طریق برنامه ای به نام JS Builder که برنامه نویس همین کتابخانه نوشته است قابل customize شدن می باشد . این کتابخانه یک فایل core دارد که در حد 40 کیلو می باشد وبسیاری از کارهای low level جاوااسکریپت را به راحتی در آن می توانید انجام دهید . ادیتوری هم که در بالا لینکش را آورده ام خاصیت intellicense را برای این کتابخانه آورده است علت اصرار من این است که این کتابخانه در دید ajax کارها بسیار طرفدار پیدا کرده است . و هر کتابخانه آژاکسی که نوشته می شود یک adapter هم برای استفاده از این کتابخانه برای آن می نویسند مانند MooTools. باز هم تشکر از mahdi_negahi که نظری داد .

mahdi_negahi
دوشنبه 25 تیر 1386, 07:58 صبح
با توضیحاتی که دادی و با استفاده ار اینترنت ADSL میگویم واقعا جالبه و قیمت دارد مرسی دوست عزیز

mahdi_negahi
دوشنبه 25 تیر 1386, 09:49 صبح
من یک پیشنهاد دارم که اگر مدیریت قبول کنه فکر این تاپیک موفق باشد .اگر دوست خوبمون شروع کند به آموزش این ابزار بپردازید البته منظورم این است که یک صفحه aspx ساده (که به دات نت عزیز ما مربوط باشه :چشمک:)را بااستفاده از EXjs پیاده سازی کنید و آموزش

reza_62
دوشنبه 25 تیر 1386, 09:53 صبح
من کاملا با نظر شما موافقم و دقیقا هم هدفم از شروع این بحث نیز همین بود ولی می خواستم ببینم نظر بقیه اعضای فروم چیست . امیدوارم آقای راد موافقت کنند . یک خوبی این کتابخانه کار کردن راحت با انواع زبانهای سمت سرور ASP.NET ، PHP و Ruby و . . . است .

mahdi_negahi
دوشنبه 25 تیر 1386, 10:13 صبح
دقیقا من هم به این مورد رسیم

یک خوبی این کتابخانه کار کردن راحت با انواع زبانهای سمت سرور ASP.NET ، PHP و Ruby و . . . است .

امیدوارم آقای راد موافقت کنند
بنده هم امیدوارم

Behrouz_Rad
دوشنبه 25 تیر 1386, 10:42 صبح
شروع بفرمایید.
هستیم در خدمتتون.

reza_62
دوشنبه 25 تیر 1386, 13:49 عصر
با سلام .
ابتدا درباره این برنامه مقدمه ای را می آورم و سپس با یک pattern به نام Module Pattern ( یا Singelton ) که در مثالهای این کتابخانه بسیار به کار رفته آغاز می کنم .
با تشکر .

mahdi_negahi
دوشنبه 25 تیر 1386, 15:51 عصر
یک چیزی که ذهن منو مشغول کرده :
آیا میشه Grid این کنترل را به سورسهای موجود در دات نت وصل کرد

reza_62
دوشنبه 25 تیر 1386, 16:51 عصر
منظورتان از source دات نت چیست ؟

mahdi_negahi
دوشنبه 25 تیر 1386, 23:31 عصر
dataset و objectdatasource

reza_62
سه شنبه 26 تیر 1386, 13:26 عصر
این کنترل تنها داده هایی با فرمت xml ، json و آرایه های جاوااسکریپتی را قبول می کند . برای آموزش این کتابخانه یک تاپیک جدید به نام آموزش ExtJS درست می کنم و مطالب را آن جا قرار می دهم .

YasaKashi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:45 عصر
من تازه دارم در موردش تحقیق می کنم یه سوال داشتم چطور با ,Net مچش کنم . و اون روش zip کردن فایل ها که گفتی رو می شه بیشتر توضیح بدی . مرسی

eAmin
یک شنبه 18 فروردین 1387, 17:19 عصر
سلام.

برای زیپ کردن به این آدرس برو....
http://javascriptcompressor.com/

soheiltn
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:09 صبح
سلام
من این کامپوننت را کار کردم به صورت حرفه ای و خیلی هم خوب هست . اصلا هم سنگین نیست .

همه جا به درد نمی خوره ولی در کل عالیه .