PDA

View Full Version : قیمت پروژه

delphi_yar
سه شنبه 12 تیر 1386, 13:16 عصر
سلام
من تازه عضو این سایت شده ام و می خاستم از برنامه نویسان محترم بالاخص برنامه نویسان زبان شیرین دلفی سراغی از اوضاع بازار را بگیرم و این که یه پروژه با یک بانک و مقداری کد نویسی در سطح متوسط البته کار بازاری است حدوداچقدر حق الزحمه اش می شود(البته مطالب بانک بسیار زیاد است و در کل نرم افزار تولیدی چیزی حدود 3 سی دی میشود )
اگه ممکنه قیمتها رو دقیق بگویید چرا که قرار است بنده پروژه ای انجام دهم ولی در مورد قیمت مردد هستم و این بار اولم است که کار بازاری انجام می دهم تو نمی دانم چه قیمتی بگوییم
در ضمن اگه بخواهم بانک رو هم پر کنم (با توجه به اینکه پر کردن بانک زمان بیشتری نسبت به کد نویس میبرد و بانک بسیار وسیع است) هزینه اش چقدر است؟
ممنون از همه برنامه نویسان
امیدوارم در ره دلفی پایدار باشید و جاویدان

SYNDROME
سه شنبه 12 تیر 1386, 13:40 عصر
با سلام
قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید.
\http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=71235&highlight=%DE%26%231740%3B%E3%CA
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=65816&highlight=%DE%26%231740%3B%E3%CA
اگر باز هم مشکل حل نشد در سایت جستجو کن.تاپیک های دیگری نیز می توانی پیدا کنی.
موفق باشی

delphi_yar
سه شنبه 12 تیر 1386, 21:10 عصر
گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
تورو خدا یکی جواب بده من نمی دونم به یارو چه قیمتی بگم
می ترسم خیلی پرت بگم اونوقت دیگه ...

SYNDROME
سه شنبه 12 تیر 1386, 21:50 عصر
با سلام
مشخصات سیستم را بیشتر توضیح بده و از امکانات آن بگو تا دوستان نظرات خود را بیان کنند.

noorsoft
چهارشنبه 13 تیر 1386, 05:53 صبح
با سلام
مشخصات سیستم را بیشتر توضیح بده و از امکانات آن بگو تا دوستان نظرات خود را بیان کنند.

دقیقا .
باید بدونیم برنامه چه جیزایی داره (امکانات - گزارشات و ...) تا بشه قیمت داد

delphi_yar
دوشنبه 18 تیر 1386, 05:24 صبح
مشخصات برنامه من:

برنامه من تشکیل شده از چیزی بیش از 10000 رکورد و که البته بحث ورود اطلاعاتش جداست

و در قسمت برنامه نویسی که بنده باید اولا برنامه ورود اطلاعاتش را بنویسم ثانیا در قسمت خود نرم افزار که قسمت اصلی کار من است قسمتهایی برای نمایش اطلاعات موجود در بانک و جستجوی دقیق است جستجوی دقیق یعنی اینکه کلمه ای که وارد می شود در هر کجای بانک باشد را بتواند پیدا کند و این مهمترین قسمت است و البته قسمتهایی دیگر دارد مثل ویرایش متن و نت برداری و...

خواهشا دوستان یه قیمتی به من بگویند که هنوز گیرم

در ضمن قیمت ورود اطلاعات رو هم چقدر بگم

(با توجه به اینکه در مورد ورود اطلاعات مطالب تایپ شده است ولی بسیار زیاد است و باید هر قسمتی از متن در فیلد یا رکوردی قرار گیرد)

گزارش گیری ندارد

Batman
دوشنبه 18 تیر 1386, 06:29 صبح
آقای delphi_yar عزیز من فکر کنم شما باید بطور کلی توضیح بدید که اصلا برنامه شما چکاری انجام میده تا بتونیم بیشتر کمک کنیم البته تاپیکهای معرفی شده آقای syndrome کاملا گویا هستش
موفق باشید

delphi_yar
دوشنبه 18 تیر 1386, 10:43 صبح
اصل برنامه مربوط به چندین تحقیق است که می خواهند تمامی این تحقیقها را بصورت نرم افزار تهیه کنند البته بصورت فهرستی یعنی کل متن یک تحقیق در یک فیلد نمی گنجد بلکه بر اساس فهرستی که تهیه می شود هر قسمتی در یک فیلد جداگانه ریخته می شود
و کار اصلی من نوشتن این برنامه است بنابراین قسمت اصلی نمایش و جستجو است بعلاوه اینکه قسمتهای جزیی دیگر مثل یادداشت برداری چاپ و ... را نیز دارد
اگه ممکنه قیمتی برای این پروژه بگویید و نیز اینکه قسمت ورود اطلاعاتش رو چگونه باید قیمت گذاری کرد؟

یه سوال دیگه
در مورد چاپ اسناد و متن باید از Quickreport استفاد کنم؟ با توجه به اینکه قلم من فارسی است(قلمهای فارسی رایج ویندوز و نه قلم سفارشی)

SYNDROME
دوشنبه 18 تیر 1386, 14:34 عصر
با سلام

اصل برنامه مربوط به چندین تحقیق است که می خواهند تمامی این تحقیقها را بصورت نرم افزار تهیه کنند البته بصورت فهرستی یعنی کل متن یک تحقیق در یک فیلد نمی گنجد بلکه بر اساس فهرستی که تهیه می شود هر قسمتی در یک فیلد جداگانه ریخته می شود
و کار اصلی من نوشتن این برنامه است بنابراین قسمت اصلی نمایش و جستجو است بعلاوه اینکه قسمتهای جزیی دیگر مثل یادداشت برداری چاپ و ... را نیز دارد
اگه ممکنه قیمتی برای این پروژه بگویید و نیز اینکه قسمت ورود اطلاعاتش رو چگونه باید قیمت گذاری کرد؟

منظور دوستان از توضیح ، نحوه انجام کار نرافزار شما است(مثلا ذخیره نام و نام خانوادگی ، جستجو و چاپ و . . . )
در ضمن قابلیتهای خاص نرم افزار خود را (در صورت داشتن چنین قابلیتی)بیان کنید.
کمی هم روشنتر توضیح دهید.

یه سوال دیگه
در مورد چاپ اسناد و متن باید از Quickreport استفاد کنم؟ با توجه به اینکه قلم من فارسی است(قلمهای فارسی رایج ویندوز و نه قلم سفارشی)
سوال شما باید در یک تاپیک جداگانه مطرح شود.
موفق باشید

delphi_yar
دوشنبه 18 تیر 1386, 15:51 عصر
دیگه چی بگم
دکمه های موجود در برنامه
فهرست مطالب
که این عناوین خود به زیر فهرست تقسیم می شود
که با کلیک روی قسمت مورد نظر متن نمایش داده می شود
جستجو
جستجو به دو طریق خود کلمه یا مشابه کلمه انجام می شود
صفحه قبلی
- صفحه بعدی
چاپ
یادداشت
که در مورد یادداشت باید جایی که کاربر عنوان یادداشت برداری کلیلک می زند حفظ شود و در مراجعه بعدی به این قسمت بتواند یادداشت خود را ببیند یا ویرایش کند
گه توضیحات کافی است یه قیمتی بگید

و اگه نه بگید حداقل قیمت برنامه نویسی توی بازار برای یه برنامه یه ماهه چند است

soroush_vs
دوشنبه 18 تیر 1386, 17:50 عصر
ببین قیمت گذاری یه فاکتور استاندارد نیست.همه چیز بستگی به خودت داره.حتی بستگی به طرز صحبت با مشتری و باور از برنامت داره که وقتی به مشتری میگی قیمتش اینه اون یه طور دیگه نگاهت نکنه.حتی بستگی به این داره که تو توی مکدوم شهر زندگی میکنی(این مورد شاید خنده دار به نظر بیاد ولی حقیقت داره).در شهری مثل تهران اجرت برنامه نویس ها خیلی بیشتر از شهرستان ها هست(البته این در مورد همه شغل ها صادق هست).بنابراین کسی ممکنه قیمتی رو توی سایت بهت بگه که به احتمال زیاد به درد تو نخوره.
یه دوستی داشتم که میگفت روند کاسبی و بازار این طوری که تو به مشتری هر چقدر هم که پولدار باشه باید از قیمت پایین ولی معقول شروع کنی مثلا بگی این برنامه قیمتش X تومن هست حالا اگه بخای این امکانات رو هم داشته باشه انقدر اضافه میشه و ادامه میدی در ضمن همیشه قبل از شروع به کار سعی کن که سر قیمت به توافق رسیده باشی نه اینکه بزاری برای آخر کار( قرار داد نوشتن برای این کار از اصول هست)در ضمن هر چی اصولی تر کار کنی دیگران (مشتری)بیشتر بهت ایمان میارن و این خیلی مهمه
امید وارم بعد از این همه صحبت نگی که توی این همه کلمه یه قیمت ندادی و کاملا توجیه شده باشی
فکر میکنم که کار اولت باشه در مورد قیمت زیاد ناراحت نباش چون هر چقدر هم که باشه تو برنده هستی .اگه قیمت رو کم بگی و بعدا متوجه اشتباهت بشی یه تجربه بزرگ بدست میاری .
یه نظر دیگه هم هست و اون اینه که میتونی از شرکت های محل زینگیت این مورد رو سوال کنی به عنوان مشتری تماسی باهاشون برقرار کنی و بگی من این پروژه رو میخام وقیمت رو از اونها بگیری.این قیمت باورت از قیمت رو خیلی زیاد میکنه و خیلی میتونه کمک باشه ولی اینجا یا کسی چیزی نمیگه یا هر کسی یه چیزی میگه.
موفق باشی

delphi_yar
سه شنبه 19 تیر 1386, 10:49 صبح
دوست عزیزسلام
از این وقت گذاشتید و منو راهنمایی کردید بسیار ممنونم
حرفهای شما همگی درست و متین هستند درست است, این اولین تجربه کاری من به این صورت می باشد گرچه من قبلا کارهای کوچک و در حد پروژه های دانشجویی یا دبیرستانی انجام داده ام ولی به این وسعت بار اولم است و در زمینه بازار کاری من اصلا تجربه ای ندارم و در اطرافم کسی نیست که بتوانم با ایشان مشورت کنم لذا بعد کلی سرچ و جستجو در اینترنت من این سایت با حال رو پیدا کردم و احساس می کنم که در آن واحد دوستان زیادی یافته ام و این بود که تصمیم گرفتم سوالم رو مطرح کنم که پاسخ بسیار منطقی دریافت کردم گرچه من به جوابم نرسیدم ولی در عوض حرفهای شما راهگشای کارم بود
بنابراین من که تازه کار هستم باید راه زیادی رو طی کنم تا تجارب ارزشمندی را کسب کنم
با تشکر
امیدوارم در ره دلفی پایدار باشید و جاویدان

SYNDROME
سه شنبه 19 تیر 1386, 14:48 عصر
با سلام
کلیه حرفهای دوستان درست است ولی به یک نکته توجه کن که برنامه های دانشجویی بعد از نوشته شدن تمام می شود.
ولی برنامه هایی که دارای پشتیبانی نیز هستند باید هزینه های پشتیبانی نیز در نظر گرفته شود(مثلا برای 6 یا 12 ماه)که اگر درست حساب نکنی به جای سود برای شما ضرر نیز نیز خواهند رساند.(شاید چون کار اول شما است مجبور باشی تاوان این ضرر را نیز پرداخت کنی)

delphi_yar
چهارشنبه 20 تیر 1386, 14:33 عصر
منظورتان از پشتیبانی چیه و آیا کار من نیاز به پشتیبانی دارد
البته ممکن است نسخه های مختلف داشته باشد که هنوز به این نتیجه نرسیده ایم

SYNDROME
چهارشنبه 20 تیر 1386, 20:30 عصر
با سلام

منظورتان از پشتیبانی چیه و آیا کار من نیاز به پشتیبانی دارد
البته ممکن است نسخه های مختلف داشته باشد که هنوز به این نتیجه نرسیده ایم
مگه می شه برنامه ای را به جایی فروخت و بگویید پشتیبانی ندارد:متفکر:
پشتیبانی = فایل های جدید + رفع اشکال + اضافه کردن امکانات + . . .
موفق باشید

jirjirakk
چهارشنبه 20 تیر 1386, 21:07 عصر
پولی که آدم از پشتیبانی می تونه در بیاره معمولا از قیمت خود نرم افزار خیلی بیشتر هستش