PDA

View Full Version : systray

ashkan_gorg
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:50 عصر
ببخشید من از طریق کلاس systrayخود ویژوال فااکس پرو یک آیکون رو تو خود systray ویندوز به نمایش درمیارم وقتی فرم رو در حالت عادی اجرا می کنم آیکن پایین نمایش داده میشه ولی وقتی برنامه رو exe می کنم اثری از آیکن نیست.میشه بگید باید چه کار کنم.:متفکر:

binyaz2003
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:22 عصر
باید آیکون مورد نظر رو همراه فایل اجرایی داشته باشید.

ashkan_gorg
چهارشنبه 13 تیر 1386, 10:19 صبح
وقتی فایل رو exe میکنم تو همون پوشه که فرم ها وپروژه ها روساختم فایل آیکن هم درهمون پوشه قرار داره ولی بازهم آیکن نمایش داده نمی شود.

ashkan_gorg
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:59 عصر
سلام دوستان
من وقتی فرم رو exe میکنم آیکن تو systray نمایش داده نمی شه من یک فرم رو با متعلقاتش گذاشتم اگه کمک کنید ممنون میشم تا تویه exe نمایش داده بشه ممنون میشم11217

ashkan_gorg
دوشنبه 09 مهر 1386, 12:32 عصر
حتماٌ باید التماس کنم تا یکی بیاد جواب بده/شمارو به خدا کمک کنید دارم دیوونه میشم

rezaTavak
دوشنبه 09 مهر 1386, 13:21 عصر
سلام

نه لازم نیست هر کس اینجا هرچی بلد باشه میگه حتما کسی تا حالا همچین چیزی براش پیش نیامده است که جواب نمیدهند.

binyaz2003
دوشنبه 09 مهر 1386, 15:26 عصر
نکته اول اینکه شما با اینکه ایکون رو کنار فایل قرار دادید باز هم آدرستون Home()+.. هست کافیه شما در متد init فرم دستور this.systray.iconfile="myicon.ico" قرار بدید.
نکته بعد که نمیدونم علتش چی هست کلاس systray رو که در پوشه جاری گزاشتید حذف کنید و کلاس رو از همون پوشه solutions-toledo انتخاب و به پروژه اضافه کنید همینطور شئ روی فرم رو.
برای من با این اقدامات درست شد و در حالت exe هم فایل رو اضافه میکنه.امیدوارم مشکلتون حل بشه.

ashkan_gorg
دوشنبه 09 مهر 1386, 19:36 عصر
دوست عزیز خیلی متشکرم ولی یک مشکل دیگه پیش اومده وقتی VFPSKIN رو فرم میزارم 2تا خطا HEIGHT و WIDTH میده میشه اینجا هم کمکم کنید؟

binyaz2003
سه شنبه 10 مهر 1386, 19:28 عصر
پس مشکلتون حل شد؟
البته من از Binyaz Skin استفاده میکنم و مشکل ندارم (تبلیغات و حال میکنی) اما مشکل به این دلیله که چون شئ systray شما خاصیت width,height نداره.حدس میزنم از VFPSkin2.0 استفاده میکنید.پس سورسش و دارید و باید دستی درستش کنید جایی که اشیا رو جابجا میکنه.

ashkan_gorg
سه شنبه 10 مهر 1386, 19:57 عصر
نه من از VFPSkin3.0استفاده می کنم سورسش رو هم دارم ولی با تغییراتی که توش میدم تمام اشیای داخل فرم تغییر میکنه.درمورد Binyaz Skin هم باید گفت که اسکین ها حالت طبیعی مثل vpf skin ندارند وتعداد اسکین هاش هم خیلی کمه.بازم ممنون اگه کمکم کنید ممنون میشم