PDA

View Full Version : تاسف تاسف تاسف

kiani.mehdi
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:03 عصر
خواستم این تاپیک را در بخش نظرات بذارم ولی گفتم شاید اینجا بیشتر بهش توجه بشه
به هرحال اگر مدیران سایت لازم میدونن این تاپیک را بایک لینک به مکان مناسبی که میدونن انتقال بدن ممنونم

واقعا به عنوان یه جزِء کوچیک جامعه برنامه نویسی متاسفم
تا وقتی که ما اینطوری از همدیگه دزدی میکنیم (ببخشین این کلمه را به کار بردم) و مطالب دیگران را به نام خودمون تمام میکنیم به هیج جا نخواهیم رسید

حتما میگین جریان چیه آره ؟ یه نگاهی به این تاپیک بکنین و بعد ادامه مطلب را بخونین
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69806

مقاله ای که کاربر wish master نوشتن و به نام خودش را میتونین توی تاپیک زیر ببینین البته این بار کاربری به نام Maryam_y_m همین مقاله را به نام خودشون توی سایت نوشتن
جالب تر اینجاست که در همون تاپیک کاربری به نام صابر لینک اصلی مقاله را از یه وبلاگ گذاشتن

لینک تاپیک :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=42755&highlight=%C8%D1%E4%C7%E3%E5+%E5%C7%26%231740%3B+N-Tire

جالبه نه ؟ 2 تا مقاله مثل هم از 2 کاربر به ظاهر حرفه ای و دائمی سایت به نام های خودشون در صورتی که مال هیچ کدوم نیست

لینکی که کاربر صابر دادن یعنی لینک اصلی مقاله اینه http://hamed.blogfa.com/post-19.aspx

حالا اگه این هم اصل مقاله نباشه و مقاله مال یه بد بخت دیگه ای باشه چی ؟

جالب تر اینجاست که تا وقتی کسی از این موضوعات چیزی نمیدونه و متوجه نمیشه که مقاله دردی هست نویسندگان مقالات هم چیزی نمیگن ولی تا یه نفر متوجه میشه و بهشون تذکر میده جوابی که میدن اینه میگن یادمون رفت که منبع مقاله را ذکر کنیم

نمونه دیگه ای هم بود که الان لینکش یادم نیست
پیداش کردم براتون میذارم

بعد مدیران سایت به بنده خرده میگیرن که چرا دائما دارم توی سایت جنجال به پا می کنم
واقعا اینا جنجاله ؟
یه پیشنهاد هم به عنوان عضو کوچیکی از این جامعه بزرگ برنامه نویسی از مسئولین محترم سایت دارم اونم اینه که یه بخش هم به عنوان فرهنگ سازی برنامه نویسی توی سایت بذارین
تا افرادی از جمله خود بنده همش به فکر نوشتن کد نباشیم و کمی هم به فکر چیزای دیگه باشیم

در پایان تقاضا میکنم از کاربران محترم که نظرشون را راجع به این مسائل و اتفاقات بگن
موفق باشید
مهدی کیانی

jeus
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:28 عصر
واقعا درکت میکنم اما مشکل تو کشورما عادی شده وقتی نرم افزارهایی را که یک شرکت دیگه با هزار دنگ و فنگ آماده کرده را برن بدون مجوز بفروشند دیگه توقع اینو نداشته باش که مطلب تورو ندزدند

SalarSoft
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:43 عصر
اول اینکه اینجا محل مناسبی برای مطرح کردن این مبحث نیست.
و دوم این درد خیلی از ما است و این درد کپی رایت است که به جان افتاده. ای کاش فقط همین کپی رایت قانونی بود. که نیست؛ مثل اینکه کپی رایت اخلاقی هم برای ما وجود نداره

یک دعای خیلی خوب میگه که : خدایا قبل از اینکه چیزی رو به من بدی ظرفیت استفاده صحیح از اون رو به من بده

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:51 عصر
ببخشید ، برنامه نویسان و اهالی محترم برنامه نویسی !

ویندوز رو چند خریدید؟
ویژوال استودیو چنده؟

خدایش کدومتون دارید کپی رایت رو رعایت می کنید؟

jeus
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:54 عصر
منم حرفم همینه
ایران -- کپی رایت -- توبه:قهقهه:

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 19:58 عصر

ویندوز رو چند خریدید؟
ویژوال استودیو چنده؟

هر وقت از خودتون شروع کردید بیایید شکایت کنید.

kiani.mehdi
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:00 عصر

ویندوز رو چند خریدید؟
ویژوال استودیو چنده؟

بله کاملا حق با شماست
اونها هم باید درست بشن
شاید این حرف درست نباشه اما نکته اینجاست تا ما برای خودمون ارزش قائل نباشیم نمیتونیم برای دیگران ارزش قائل بشیم
من هم کانلا موافقم که هم ویندوز و هم همه چیز دیگه باید قانونی و به نظر من مهمتر از قانون اخلاقی تهیه بشه اما فعلا همه ماها داریم از اونا به یه شکل استفاده می کنیم
ولی این دلیل نمیشه که چون پول ویندوز نمیدیم باید همه چیز را زیر پا بذازیم
بعدش هم هیچ کدوم از ماها این ادعا را نداریم که ویژال استودیو یا ویندوز یا هر چیزه دیگه مال خودمونه
دزسته که از اونا استفاده میکنیم ولی اینو میدونیم و قبول داریم که اونا مال کسه دیگه ای هستند
حرف من این نیست که از مطالب دیگران استفاده نشه
حرف من اینه که در پایان یه مطلب اگه مطلب از کس دیگه ای هست در پیان یه اسم کوچیک از اون بد بختی که اون مطلب را نوشته ببریم
باز هم از نظرات همگی ممنونم
موفق باشید
مهدی کیانی

kiani.mehdi
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:02 عصر

ویندوز رو چند خریدید؟
ویژوال استودیو چنده؟

خدایش کدومتون دارید کپی رایت رو رعایت می کنید

هر وقت از خودتون شروع کردید بیایید شکایت کنید.
؟

شما اگه یه مطلب بنویسین و توی همین سایت یکی اونو با نام خودش یه جای دیگه سایت بزاره چیکار میکنی؟
کمترین کاری که میکنی اینه که شاکی میشی و حداقل به تاپیک یا یه پست در اون مورد میدی نه ؟
من هم فقط حواستم تذکر بدم
اول به خودم بعد هم به همگی

jeus
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:15 عصر
آقای کیانی اگر از حال روز من خبر بشی تازه میفهمی که مشکلت در کنار مشکل من هیچه
خدارو شکر میکنی
فکر کن اگر نرم افزاری را که بعد از 8 ماه زحمت به یک نفر فروختی بعد از 2 ماه میبینی 10 نفر دیگه هم از دارن از نرم افزارت استفاده میکنن تازه اینجاش جالبه که قیمتی که اونا از طرف خریداری کردند 2 برابر قیمتیه که تو به اون فرد فروختی

داغ دلم تازه شد :گیج::قهقهه::گریه::افسرده:

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:15 عصر
از مال خدوم هم توی این سایت بوده که به اسم یکی دیگه از یه جای دیگه سر در آورده.
بعدشم ، زکاة العلم نشره.
اما ، با رعایت اخلاق برنامه نویسی و اصول حرفه ای آن به اضافه رعایت حق امانت و امانت داری.
کار اون بنده خدا قشنگ نیست. اما برای ما هم صبر خوب است.
اگر قرار است همه به فکر پیشرفت ایران عزیزمان باشیم ، کمی از خود گذشتگی لازم است . البته با حفظ حق برخورد با متجاوزان به حقوق حقه مان. هر کی میخاد باشه ، باشه.

choobin84
سه شنبه 12 تیر 1386, 20:20 عصر
یه چیز جالب و احتمالا باگ باگ برای برنامه نویس دات ارگ
اگر نگاه کنید اون بالا دو تا پاسخ برای این تایپیک می بینید که هر دوتا شون تقریبا یه مطلب رو میگن، هر دو تا شون مال خودمه.
اون اولی رو اومدم ویرایش زدم ولی ظاهرا همزمان با من یکی دیگه داشته یه پاسخی رو آپ می کرده و همزمان داشتیم تایپیک رو آپ دیت می کردیم. اما به جای ویرایش پاسخ قبلی ام، اومده یه پاسخ جدید درست کرده؟

kiani.mehdi
سه شنبه 12 تیر 1386, 21:05 عصر
آقای کیانی اگر از حال روز من خبر بشی تازه میفهمی که مشکلت در کنار مشکل من هیچه
خدارو شکر میکنی
فکر کن اگر نرم افزاری را که بعد از 8 ماه زحمت به یک نفر فروختی بعد از 2 ماه میبینی 10 نفر دیگه هم از دارن از نرم افزارت استفاده میکنن تازه اینجاش جالبه که قیمتی که اونا از طرف خریداری کردند 2 برابر قیمتیه که تو به اون فرد فروختی

براتون صبر ایوب مسئلت دارم

اول اینکه اینجا محل مناسبی برای مطرح کردن این مبحث نیست.

در ابتدای صحبت هام در مورد این مسئله توضیخ دادم

از مال خدوم هم توی این سایت بوده که به اسم یکی دیگه از یه جای دیگه سر در آورده.

بعدشم ، زکاة العلم نشره

هیچ سنخیتی با هم ندارن

اما ، با رعایت اخلاق برنامه نویسی و اصول حرفه ای آن به اضافه رعایت حق امانت و امانت داری.

کاملا موافقم

کار اون بنده خدا قشنگ نیست. اما برای ما هم صبر خوب است

باز هم هیچ ربطی به هم ندارن

اگر قرار است همه به فکر پیشرفت ایران عزیزمان باشیم ، کمی از خود گذشتگی لازم است

در چه زمینه ای ؟ اینکه مثل .... کار کنیم و بعد یکی دیگه حالشو ببره ؟ به این میگن از خود گذشتگی ؟؟؟؟؟؟؟

jeus
سه شنبه 12 تیر 1386, 22:12 عصر
ببین اینهمه صحبت آب تو هاون کوبیدنه
هرچقدر میخوای اعتراض کن ولی وقتی من بیام فقط تصدیق کنم که کار اون شخص اشتباه بوده و باز فرداش خودم یه مطلبو تویه یه جای دیگه بدون منبع ذکر کنم دیگه حرفی برای گفتن میمونه؟
اما یک کشوری مثل هند وقتی تو فرمهاشون نگاه میکنی میبینی مطالبی از همین سایت گذاشتن با ذکر منبع نشاندهنده اینه که کشور ما فرهنگش جا نیوفتاده .
تنها کاری هم که میتونی بکنی اینه که از خودت شروع کنی وامیدوارم که بتونی .

M-Gheibi
سه شنبه 12 تیر 1386, 22:40 عصر
بعد مدیران سایت به بنده خرده میگیرن که چرا دائما دارم توی سایت جنجال به پا می کنم
واقعا اینا جنجاله ؟ دقیقاً همینی هست که گفتید ! جنجال ...
اگر هدف شما صرفاً حل مشکل کپی‌رایت در این سایت --> سایت‌های فارسی زبان --> ... --> و نهایتاً کشور ایران است (!) راهش این نیست که در بخشی نامناسب ، تاپیکی با عنوان نامناسب بسازید و در اون حرف از عدم جنجال بزنید ! در مورد این مشکلی که گفتید بخشی برای گزارش مخالفت خود با یک پست وجود دارد . تا زمانی که پستی گزارش نشود و توسط مدیران مورد بررسی قرار نگیرد نباید انتظار یک محیط سالم و عاری از هرگونه ایراد داشت . همیشه در هر جامعه‌ای اشتباهات وجود دارد ( حالا چه عمدی و چه سهوی )

یه پیشنهاد هم به عنوان عضو کوچیکی از این جامعه بزرگ برنامه نویسی از مسئولین محترم سایت دارم اونم اینه که یه بخش هم به عنوان فرهنگ سازی برنامه نویسی توی سایت بذارین
تا افرادی از جمله خود بنده همش به فکر نوشتن کد نباشیم و کمی هم به فکر چیزای دیگه باشیم
موافقم

وقتی شما پی در پی قوانین سایت رو زیر پا میذارید و هیچگونه همکاری‌ای برای حفظ نظم و یکپارچگی تاپیک‌ها نمی‌کنید انتظار برخوردی متناسب با این رفتار رو باید داشته باشید .
برای بار چندم هست که به نحوی قوانین سایت رو زیرپا می‌گذارید ؟ میشه گفت رکورد دار شدید !

// این تاپیک قفل و به محل مناسب‌تری منتقل شد .