PDA

View Full Version : مشکل چاپ رول در ویژوال فاکس

rezamim
چهارشنبه 13 تیر 1386, 07:37 صبح
با سلام به همه دوستان
سئوال من در مورد چاپ بر روی کاغذ رول و با طولهای متفاوت هست.
آیا کسی میدونه چطور میشه این کار رو انجام داد ؟
آیا این مشکل در سایر محیطهای نرم افزاری هم وجود دارد ؟
با تشکر

ali51prog
چهارشنبه 13 تیر 1386, 08:08 صبح
چاپ بر روی چه پرینتری . آیا با پرینتر مورد نظر اکیپ کدهای مربوط به برش - چاپ و... نیست
اگر نام پرینتر و مدلش ذکر بشه شاید بشه کاری کرد.

rezamim
چهارشنبه 13 تیر 1386, 13:58 عصر
هر پرینتری که کاغذ رول بخوره. مثلا
LQ300
LQ1170
LQ2170
LQ2180
...

ولی فکر کنم اصلا ربطی به کدهایی که میگید نداره. چرا؟
چون برای چاپ فارسی باید از درایور چاپگر عبور کنید و با این عبور اون کدها ببخشید یعنی کشک.
ولی برای انگلیسی میشه بیخیال درایور شد و مستقیما عملیات چاپ رو انجام داد .
این سئوالو من بارها در فرومهای مختلف فارسی و انگلیسی پرسیده ام ولی هنوز به جواب قاطع و قانع کننده ای نرسیده ام .

وصال1386
چهارشنبه 13 تیر 1386, 17:10 عصر
آقا رضا با عرض سلام
جسارتا این پرینترها پرینتر کاغذ تکبرگ یا پیوسته هستند . از پرینترهای رول میتوان به TM930- TM950 - POSJET1000 و از این قبیل که عموما جهت صدور فیش هستند اشاره کرد.به نظر من شما نیاز به برنامه واسط دارید و سروکله زدن با اسکیپ کدها فکر نمی کنم فایده ای داشته باشه . براتون جستجو میکنم

abbas.net
جمعه 15 تیر 1386, 19:21 عصر
سلام بر دوستان.
من توی یک شرکت کار میکردم که چاپگر اونها از نوع epson lq1170 بود .همکاری که قبل از من اونجا کار میکرد یک برنامه با foxpro 2.6 نوشته بود که با همون چاپگری که عنوان کردم بر روی کاغذ های رولی چاپ میکرد.من اومدم یک برنامه با vfp6 (که گل سر سبد vfp هاست ) یک برنامه نوشتم .و در اون برنامه خواستم که کاغذ رولی بگیره. اماچاپگر بعد از چاپ صفحه اول کل کاغذ رولی رو eject میکرد. بدون اینکه من اصلا دستور eject رو توی برنامه ام بگذارم.
این رو به خاطر این گفتم که دوستمون در تاپیک قبلی هم در جریان باشند که:
برنامه هایی که با foxpro2.6 نوشته می شن این ایراد ها رو ندارند. این مشکلات چاپگر اگه حل بشه چه میشه.جناب آقای کیا و آقا رضای گل شما چطور ؛ با این مشکل برنخوردید.

mehran_337
شنبه 16 تیر 1386, 08:08 صبح
مشکلی که خودم داشتم اما یه نگاهی بکنید بد نیست.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=57971&highlight=%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1

و این شاید برای جناب معمار هم یاد ایام باشد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=10344&highlight=%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1&page=3

وصال1386
شنبه 16 تیر 1386, 18:31 عصر
سلام بر دوستان.
من توی یک شرکت کار میکردم که چاپگر اونها از نوع epson lq1170 بود .همکاری که قبل از من اونجا کار میکرد یک برنامه با foxpro 2.6 نوشته بود که با همون چاپگری که عنوان کردم بر روی کاغذ های رولی چاپ میکرد.من اومدم یک برنامه با vfp6 (که گل سر سبد vfp هاست ) یک برنامه نوشتم .و در اون برنامه خواستم که کاغذ رولی بگیره. اماچاپگر بعد از چاپ صفحه اول کل کاغذ رولی رو eject میکرد. بدون اینکه من اصلا دستور eject رو توی برنامه ام بگذارم.
این رو به خاطر این گفتم که دوستمون در تاپیک قبلی هم در جریان باشند که:
برنامه هایی که با foxpro2.6 نوشته می شن این ایراد ها رو ندارند. این مشکلات چاپگر اگه حل بشه چه میشه.جناب آقای کیا و آقا رضای گل شما چطور ؛ با این مشکل برنخوردید.
من هنوز متوجه نشدم . شماچطور با سری LQ روی رول پرینت میکنید. یعنی بدون تراکتور
این کارو انجام میدید!!! کاغذ رول شما یعنی کج نمیشه یا یه وری نمیره !!ببخشید چون اولین باره که میشنوم به این نوع پرینترها کاغذ رول میدن . من با کاغذهای پیوسته و تکبرگ کارکردم ولی این مدلیشو ندیدم !! اصلا این کاغذ رول شما چی هست ؟ چند گرمی ؟ چند ستونه است ؟ اسمش چیه ؟ من که گیج شدم سوادم جوابم نمیده .::

abbas.net
شنبه 16 تیر 1386, 21:30 عصر
والا ما رو هم به شک انداختی.
منظور من از کاغذ رول شاید همان کاغذ پیوسته شما باشد.در همه بانک ها از این نوع کاغذ استفاده میشود. اگر در برداشت تعریف از کاغذ رول اشتباه کردم ، عذر خواهی مرا بپإیرید.اصلا از epson lq1170 عموما از این نوع کاغذ استفاده می شود.
درود و دو صد بدرود.

rezamim
یک شنبه 17 تیر 1386, 16:39 عصر
مشکلی که خودم داشتم اما یه نگاهی بکنید بد نیست.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=57971&highlight=%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1

و این شاید برای جناب معمار هم یاد ایام باشد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=10344&highlight=%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1&page=3

مشکلی که قبلا مطرح شده بود مربوط به این بود که مثلا میخواهیم قبض چاپ کنیم ( با بلندی و عرض ثابت ) و نخواهیم کاغذ رول ( یا همان کاغذ پیوسته ) اجکت شود. راه حل هم همان بود که گفتم . اگر کسی راه حل بهتری سراغ دارد ، بسم ا...
ولی مشکل کنونی اینست که گزارش ما عرض ثابت و بلندی متغیر دارد. مثلا گزارش دفتر معین یا کاردکس کالاها ممکن است دارای 5 ردیف یا 100 ردیف باشد. اینجا چه بکنیم ؟؟؟

rezamim
پنج شنبه 21 تیر 1386, 07:49 صبح
ما هنوز اندر خم همان پس کوچه ایم !