PDA

View Full Version : مشکل دوم ComboBox

lililili
چهارشنبه 13 تیر 1386, 11:05 صبح
سلام
و یک فرم دارم که داخل آن یک Combobox می باشد و کاربر می خواهد وقتی مثلا شماره تعمیر 10 را از این ComboBox انتخاب کرد در همان فرم اطلاعات مربوط به شماره تعمیر 10 بیاید " در همان فرم " . و اگر هم مثلا شماره 20 را وارد کرد که در Combo نبود همان فرم را به صورت خالی نشان دهد که مثلا آماده ثبت است "همان فرم"

ممنونم

Mahsa Hatefi
شنبه 16 تیر 1386, 13:49 عصر
دوست عزیز

میتوانید از دو روش این کار را انجام دهید

روش اول اگر از فرم boundاستفاده می کنید کاربرد دارد

در رویداد آفترآپدیت کومبو ، کنترل سورس فرم رو تغییر بده

روش دوم با رکوردست این کا رو انجام بده

اگر موفق نشدید بفرمایید در اولین فرصت یه نمونه می سازم ، آپلود می کنم
موفق باشید

lililili
شنبه 16 تیر 1386, 14:20 عصر
ممنونم از توجه شما

می شه خواهشا یک مقدار جزیی تر توضیح دهید

انگوران
یک شنبه 17 تیر 1386, 08:42 صبح
اگه بتونین برنامه خودتون رو ضمیمه کنین بهتر میشه کمک کرد من دقیقاً متوجه منظورتون نشدم که فرم جستجو می خواین بسازین یا ...

lililili
یک شنبه 17 تیر 1386, 09:04 صبح
خسته نباشید

آقای انگوران برنامه همان قبلی هست که فرستاده بودم برایتان DB_identification_Computer
خاطرتون هست که کمکم کردین
در اون برنامه یک فرم دارم به نام FormTamirat-Insert که دارای یک combo است به نام شماره تعمیر که این combo از 1 تا 10 مقدار دهی شده {یعنی این کامپیوتر چند بار برای تعمیر رفته} حال کاربر می خواهد که وقتی که شماره مثلا 10 را از این combo انتخاب کرد و این شماره قبلا ثبت شده بود ، در همان فرم اطلاعات مربوط به آن شماره تعمیر را بیاورد .
و اگر هم مثلا شماره 20 را وارد کرد که در Combo نبود همان فرم را به صورت خالی نشان دهد {که مثلا آماده ثبت است }

ممنونم

انگوران
یک شنبه 17 تیر 1386, 10:40 صبح
فکر می کنم اگه شما کمبو رو به شکل زیر بسازین مشکلتون حل بشه .
زمانیکه از ویزارد برای ساخت کمبو استفاده می کنین کادری باز میشه که سه تا انتخاب داره اگه انتخاب سوم رو ادامه بدین (... find record ) کمبوی دلخواه شما ساخته میشه .

lililili
سه شنبه 19 تیر 1386, 10:30 صبح
سلام
مشکل من رفع نشد.

بی زحمت اگه ممکنه ...ایده بدهید .یک مقدار عجله دارم.

انگوران
سه شنبه 19 تیر 1386, 10:47 صبح
ممکنه برخی از تنظیمات فرم فرق کرده باشه شما یه فرم معمولی بسازین و بعد ویزارد کمبو رو تست کنین ببینید باز هم دو تا گزینه می بینین .

lililili
سه شنبه 19 تیر 1386, 11:22 صبح
سلام
امروز که چک کردم درست شده بود ولی کاری که من می خواهم انجام دهم را انجام نداد
اطلاعات مربوط به آن combobox را در همان فرم نشان دهد......
این پیغام را می دهد .
Data cannot to retrieved from the source you have selected. you must select a different table or query to continue in the wizard