PDA

View Full Version : مقایسه کتاب c#

emad_67
چهارشنبه 13 تیر 1386, 17:53 عصر
در مورد کتاب آقای هاشمیان و کتاب deitel به نظر شما کدومش بهتره چون من ebook های هردو رو نگاه کردم و هر دو شون به نظرم خوب بود ولی خوب بعضی قسمت ها تو کتاب آقای هاشمیان بود و تو deitel نبود و برعکس حالا به نظر شما کدومش بهتره؟

hassan_kahrizy
چهارشنبه 13 تیر 1386, 18:13 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من کتاب wrox رو دارم و اون واقعا یک مرجع هست
کتاب دایتل هم خوندم البته اگر 2005 رو دارید خوبه(برای مبتدی و متوسط خوبه البته من طبق 2003 می گم )
کتاب هاشمیان رو هم خوب دیدم چون خوب گردآوری شده و خوب توضیخ داده شده فکر کنم برای مبتدی ها خوب باشه
در کل اگر می خواهید عمقی و اصولی کارکنید wrox رو پیشنهاد می کنم
در ضممن اگر شما دایتل 2005 دارید امکان ارسالش برای من هست
با تشکر

emad_67
چهارشنبه 13 تیر 1386, 18:16 عصر
من از wrox و 2005 deitel فقط ebook اونو دارم و به نظرم همشون خوب بودن همچنین کتاب آقای هاشمیان ولی تو قسمت هایی بلاخره تفاوت دارن مثلا تو کتاب آقای هاشمیان بحثی در مورد فایل ندیدم که تو deitel وجود داشت و تفاوت های دیگه به خاطر همین موندم که کدوم رو بخرم حالا شما باشید کدوم رو میخرید ضمنا من تا حالا با c# کار نکردم فقط یه مقدار c++ بلدم یعنی تو c# مبتدی ام

once4ever
چهارشنبه 13 تیر 1386, 18:30 عصر
من از wrox و 2005 deitel فقط ebook اونو دارم
هرکدوم دوستان اگه ebook مربوط یه wrox به من بدید ممنون میشم

Alireza_Salehi
چهارشنبه 13 تیر 1386, 18:42 عصر
هرکدوم دوستان اگه ebook مربوط یه wrox به من بدید ممنون میشم

کتاب Wrox Professional C# 2005 خیلی خوبه ، اصلا کتاب های فارسی پیشنهاد نمی کنم !

اگر خواستید پیام خصوصی یا pm بفرستید تا بگم چطوری یا از کجا تهیه کنید!

حجمی در حدود 20 مگابایت با فرمت chm

omid_Ahmadi
جمعه 15 تیر 1386, 18:31 عصر
در مورد کتاب خودم، باید توضیح بدم که این کتاب رو بر اساس روندی که در کتابهای انتشارات Wrox (و اغلب کتابهای Jhon Wiley & Sons) دنبال میشد تدوین کردم، چون به نظر من این روند عملی تر هست و مباحثی نظیر این مطالب (برنامه نویسی تجاری تحت .NET) به کاربرد بیشتر وابسته هست تا به رویکردهای تئوری و آکادمیک وار.

رویکرد کتابهای Deitel بیشتر به صورت تئوری هست، نه عملی. برای مثال در کتاب من مطلبی راجع به فایل قرار داده نشده، چون حس می کردم که اولاً استفاده و کاربرد کمتری در برنامه های تجاری داره (معمولاً اطلاعات به صورت مستقیم در فایل ذخیره نمی شن، یا توی DB هستن یا توی فایلهای XML)، ثانیاً وقتی خواننده برنامه نویسی رو یاد بگیره و با اصول کار آشنا بشه، در صورتی هم که زمانی به کار با فایل نیاز داست فقط کافیه یه جستجو توی MSDN انجام بده تا اسم کلاسهای مربوطه رو بدست بیاره، مابقی کار ساده هست و یا به اندازه کافی مثال وجود داره.

مقایسه کتاب من با کتابهای انتشارات WROX رو هم زیاد درست نمی دونم، چون این کتاب تفاوت چندانی با کتابهای WROX نداره. در قسمتهای زیادی از اون سعی کردم از روند آموزشی که در اون کتابها دنبال میشه پیروی کنم، چون حس می کنم که تاثیر زیادی داره.

واقعا میشه این 2 تارو با هم مقایسه کرد ؟

هر دو خوبن ولی من کتاب انتشارات wrox را پیشنهاد میکنم

متاسفانه این دوستمون اخراج شدن، وگرنه واقعاً دوست داشتم بدونم دلیل این که این دو کتاب رو حتی غیر قابل مقایسه می دونن چیه.

کتاب هاشمیان رو هم خوب دیدم چون خوب گردآوری شده و خوب توضیخ داده شده فکر کنم برای مبتدی ها خوب باشه
هیچ کتاب فارسی برای آموزش مباحث پیشرفته وجود نداره.

من از wrox و 2005 deitel فقط ebook اونو دارم و به نظرم همشون خوب بودن همچنین کتاب آقای هاشمیان ولی تو قسمت هایی بلاخره تفاوت دارن مثلا تو کتاب آقای هاشمیان بحثی در مورد فایل ندیدم که تو deitel وجود داشت و تفاوت های دیگه
در مورد دلیل عدم وجود مبحث فایل در کتاب خودم توضیح دادم، اگر مطلب یا نقص دیگه ای هم شما، یا دیگر دوستان به ذهنشون میرسه که باید در کتاب راجع به اون صحبت می شده و نشده عنوان کنید تا راجع به اون صحبت کنیم. مطمئناً اگر نیاز به قرار دادن اون مطلب باشه، در نگارشهای بعدی این کار رو انجام می دم.

در ضمن از دوستانی که کتاب رو مطالعه کردن خواهش می کنم در صورت امکان نقصهای اون رو در این قسمت عنوان کنن.

موفق باشید

hdv212
شنبه 16 تیر 1386, 00:36 صبح
بچه ها کسی لینک دانلود Professional C# 2005 از wrox رو نداره ؟ اگه داره بذاره اینجا بقیه هم دانلود کنن و همچنین خود من، چون اینجا بحث کتاب مطرح شد، منم اینجا مطرح کردم، با تشکر.

omid_Ahmadi
شنبه 16 تیر 1386, 06:54 صبح
قرار دادن لینک دانلود کتاب در این سایت ممنوعه، همه اعضای سایت هم از این موضوع مطلع هستند. پس بهتره روش دیگه ای رو پیدا کنید.

موفق باشید

M-Gheibi
شنبه 16 تیر 1386, 08:15 صبح
به نظر من هم کتاب های فارسی خیلی بیخود هستن
نه در این زمینه بلکه در اکثر زمینه هادر این تاپیک در مورد مسائل کلی بحث نمی‌شه , موضوع مقایسه‌ی چند کتاب خاص با همدیگه هست ! پس لطفاً اگه در مورد حتی یکی این چند کتاب نظری دارید اظهار نظر کنید و لا غیر !
در مورد کتاب محمد به نظرم برای مبتدیان مرجع بسیار مناسبی هست و در مورد مسائل پیشرفته هم همونطور که خودش گفت تا این لحظه من هم کتاب مناسبی به زبان فارسی ندیدم .
به شخصه نحوه‌ی نگارش کتاب‌های WROX رو می‌پسندم و چون کتاب آموزش C# انتشارات "دیتیل" رو ندیدم نمی‌تونم مقایسه‌ای انجام بدم .

روز خوش

gomnam
شنبه 16 تیر 1386, 14:44 عصر
در این تاپیک در مورد مسائل کلی بحث نمی‌شه , موضوع مقایسه‌ی چند کتاب خاص با همدیگه هست ! پس لطفاً اگه در مورد حتی یکی این چند کتاب نظری دارید اظهار نظر کنید و لا غیر !
در مورد کتاب محمد به نظرم برای مبتدیان مرجع بسیار مناسبی هست و در مورد مسائل پیشرفته هم همونطور که خودش گفت تا این لحظه من هم کتاب مناسبی به زبان فارسی ندیدم .
به شخصه نحوه‌ی نگارش کتاب‌های WROX رو می‌پسندم و چون کتاب آموزش C# انتشارات "دیتیل" رو ندیدم نمی‌تونم مقایسه‌ای انجام بدم .

روز خوش

منظور من هم همین بود شاید بد بیان شد که عذر خواهی میکنم
کتاب آقای هاشمیان برای شروع و مبتدیان خوبه و لی پیشنهاد و تاکیدم برای اونایی که با زبان مشکلی ندارن روی کتاب wrox هست
کتا دایتل را هم دارم
خیلی جامع هست و به نظر من برای شروع خوب نیست
چون من اغتقاد دارم که برای شروع باید کتابی خوند که علاوه بر اینکه درک کلی از مطلب را در یک زمان کم مهیا میکنه بتونه اصول را هم آموزش بده

البته توضیح دادن مطلبی به صورت کلی فکر نکنم تناقضی ایجاد کنه چون کتاب آقای هاشمیان هم جزء کتاب های فارسی محسوب میشه پس اگه یکمی کلی گفتم یعنی اینکه کتاب آقای هاشمیان را هم شامل میشه
عصر خوش

omid_Ahmadi
شنبه 16 تیر 1386, 21:16 عصر
لطفاً به گفته های آقای غیبی بیشتر توجه کنید. در این تاپیک می خواهیم کتابها رو با هم مقایسه کنیم، پس لطفاً اظهار نظر شخصی، بی ربط و یا کلی نکنید. در غیر این صورت پست پاک میشه.

البته توضیح دادن مطلبی به صورت کلی فکر نکنم تناقضی ایجاد کنه چون کتاب آقای هاشمیان هم جزء کتاب های فارسی محسوب میشه پس اگه یکمی کلی گفتم یعنی اینکه کتاب آقای هاشمیان را هم شامل میشه

اگر کتاب رو مطالعه کردید، هر نوع نقصی که به نظرتون میاد خوشحال می شم بشنوم و در برابر اون پاسخگو باشم. در غیر این صورت می تونید ساکت بشینید و به صحبتهای دیگر دوستان گوش کنید، چون این نوع گفته ها هیچ سودی ندارن.

Alireza_Salehi
شنبه 16 تیر 1386, 23:48 عصر
لطفاً به گفته های آقای غیبی بیشتر توجه کنید. در این تاپیک می خواهیم کتابها رو با هم مقایسه کنیم، پس لطفاً اظهار نظر شخصی، بی ربط و یا کلی نکنید. در غیر این صورت پست پاک میشه.
اگر کتاب رو مطالعه کردید، هر نوع نقصی که به نظرتون میاد خوشحال می شم بشنوم و در برابر اون پاسخگو باشم. در غیر این صورت می تونید ساکت بشینید و به صحبتهای دیگر دوستان گوش کنید، چون این نوع گفته ها هیچ سودی ندارن.

با احترام به همه دوستان برنامه نویس و مولف :

کتاب آقای هاشمیان به درد کسانی می خوره که در #C مبتدی هستند و نه در برنامه نویسی ، نتیجه استفاده از این کتاب برای برنامه نویسان مبتدی را به عینه دیده ام ، چون اکثر مطالب به صورت خلاصه بیان شده و اکثر کتاب به صورت مثال طراحی شده و با توجه به این که کمتر از معرفی Syntax دستورات مشابه MSDN و بیان ماهیت دستور استفاده شده بنابراین اگر برنامه نویس مبتدی بخواهد بر اساس این کتاب برنامه پیچیده تری طراحی کند با خطاهای فراوان و سردرگمی مواجه می شود.
البته خواندن این کتاب برای کسانی که با زبان دیگری آشنایی دارند و قصد یادگیری #C را دارند خالی از لطف نیست.در واقع این دسته با توجه به این که مفاهیم را می دانند و نحوه استفاده از MSDN را هم بلدند مشکلی با این کتاب نخواهند داشت. برای برنامه نویسان مبتدی (در حد صفر) سوال هایی وجود دارد که این کتاب به آنها پاسخ نمی دهد.
به هر حال این کتاب تلاشی قابل تقدیر است.

Visual C# How to Program, 2/e (http://vig.prenhall.com/catalog/academic/product/0,1144,0131525239,00.html)
کتابهای سری deitel برای دات نت تقریبا یکسان هستند ولی با Syntax متفاوت (C#,VB,C++) این کتاب معمولا بیشتر با مثال های طولانی از کد به تشریح مطالب می پردازند. ترجمه این سری هم پیدا میشه.

به طور کلی دو کتاب بالا بیشتر تشریح مثال هستند تا منبع برنامه نویس!

Professional C# 2005 (http://www.wrox.com/WileyCDA/WroxTitle/productCd-0764575341.html) و C# 2005 Programmer's Reference (http://www.wrox.com/WileyCDA/WroxTitle/productCd-0470046414,descCd-tableOfContents.html)
کتاب های Wrox را به این دلیل توصیه می کنم که عموما بعد از بیان مقدمات به طور اصولی (بیان Syntax ، هدف و کاربرد موضوع- و نه فقط بیان مثال) به بیان مطالب کاربردی می پردازد و تقریبا در عموم موارد برنامه نویس را آماده فراگیری مطالب پیشرفته تر میکند.

#Visual C (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/kx37x362(VS.80).aspx)
منبع دیگری که به نظر من در حال حاضر به صورت ساده و روان اصول زبان #C را آموزش می دهد بخش C# Programming Guide در MSDN است. منبعی کامل و بدون نقص.

Developement Tools and Languages>Visual Studio>Visual C#

به نظر من اگر دنبال منبع برنامه نویسی با مثال های ساده و بدون ابهام می گردید قسمت های
MSDN (Walktrough , How to,Reference)l را به علاوه کتاب های Wrox را تجربه کنید.

این کتاب ها همگی نهایتا در حد متوسط هستند و برای شروع خوب هستند - برای هر موضوعی باید کتاب تخصصی آن را بخوانید مثل برنامه نویسی Remoting (http://www.wrox.com/WileyCDA/Section/id-105061.html),ADO.NET 2 (http://www.wrox.com/WileyCDA/Section/id-105060.html),XML (http://www.wrox.com/WileyCDA/Section/id-105067.html),..... چون هیچ کدوم این کتاب ها این مطالب را کامل پوشش نمیدهند.