PDA

View Full Version : صفحه بندی با Split

PrinceDotNet
چهارشنبه 13 تیر 1386, 18:12 عصر
سلام

من یک متن دارم که می خوام با استفاده از خصوصیت Split که در متغیر String هستش اونو صفحه بندی کنم.
من یک متن دارم و وقتی مثلا جداکننده ی اونو "#" می ذارم اون مقاله رو به درستی وقتی با Split جدا می کنم به 2 قسمت تبدیل می کنه.
ولی وقتی برای جدا کننده از یک Char که دارای کاراکتر بیشتر از 1 است مثلا ("pagebreak") استفاده می کنم اونو به تعداد رشته زیادی تبدیل می کنه که خیلی هاش خالی هست.

Body.Split("#")
OR
Body.Split("pagebreak")

میشه بگید برای اینکه از جدا کننده ی بیشتر از یک کاراکتر که بخوام استفاده کنم باید چکار کنم ؟

ممنون

SalarSoft
جمعه 15 تیر 1386, 16:11 عصر
srcStr.Split(new string[] { "#", "Break", "Others" }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries);
StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries باعث میشه که مقادیر خالی بدست آمده حذف بشه

PrinceDotNet
دوشنبه 18 تیر 1386, 00:33 صبح
چرا از یک آرایه استفاده کردید ؟ مفهومش چیه ؟
برای مثال اگر من بخوام "#pagebreak#" به عنوان جدا کننده استفاده بشه باید چطور اونو تنظیم کنم ؟

SalarSoft
دوشنبه 18 تیر 1386, 20:05 عصر
srcStr.Split(new string[] { "#pagebreak#" }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries);
این syntax جدید در dotNET 2 است که به شما اجازه جدا کردن یک رشته بر اساس چندین رشته رو میده . به طور معمولی امکان برای جدا کردن بر اساس یک رشته یا کاراکتر فراهم نیست.

پس در هر حالت اگر هم بخواهیم بر اساس یک رشته یا یک کاراکتر عمل split رو انچام بدیم نیاز به آرایه است.