PDA

View Full Version : جلوگیری از حرکت ایتمها در listview

vb_nima
شنبه 16 تیر 1386, 17:56 عصر
با سلام
دوستان من چطروری میتونم از حرکت داده شدن آیتمها در لیست ویو توسط کاربر جلوگیری کنم؟راستش هر چی گشتم گزینه ای برای این کار ندیدم.از دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟

CodeMasterX
شنبه 16 تیر 1386, 18:20 عصر
منظورت از حرکت دادن آیتم ها چیه ؟ تغییر دادن مکان آیتم ها ؟
اگر سوالت همینه که کاربر همچین اختیاری نداره.

__siavash__
شنبه 16 تیر 1386, 18:49 عصر
با سلام
دوستان من چطروری میتونم از حرکت داده شدن آیتمها در لیست ویو توسط کاربر جلوگیری کنم؟راستش هر چی گشتم گزینه ای برای این کار ندیدم.از دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟
حرکت دادن آیتم ها منظورت چیه ؟
من یه لیست ویو دارم فقط از ادیت شدن آیتم ها جلوگیری کردم به بقیه تنظیمات هم کاری نداشتم دیگه کاربر کاری باهاش نمیتونه بکنه !!!

vb_nima
شنبه 16 تیر 1386, 21:55 عصر
منظورم همون تغییر مکان آیتمهاست.
ببینید من یک لیست ویو رو فرم دارم وقتی یه آیتم را درگ میکنم مکانش تغییر میکنه . من میخوام اصلا نشه آیتهما را با درگ کردن موس جابه جا کرد.

__siavash__
یک شنبه 17 تیر 1386, 11:50 صبح
منظورم همون تغییر مکان آیتمهاست.
ببینید من یک لیست ویو رو فرم دارم وقتی یه آیتم را درگ میکنم مکانش تغییر میکنه . من میخوام اصلا نشه آیتهما را با درگ کردن موس جابه جا کرد.
شما مطمن هستید که آیتم ها درگ میشند ؟
من الان یه لیست ویو با چند ستون و ردیف درست کردم و آیتم ها رو فقط میتونم ادیت کنم ولی درگ نمیشند !!!!!

vb_nima
یک شنبه 17 تیر 1386, 16:46 عصر
بله مطمئنم.
همین الان هم امتحان کردم. حرکت میکنند.مثلا با موس میشه اونا را درگ کرد و آورد طرف دیگر لیست ویو

M8SPY_OK
دوشنبه 18 تیر 1386, 10:04 صبح
راست میگن آقا نیما - برای مثال لیست ویو 4 زبانه داره -
میشه این زبانه ها رو کوچیک و بزرگ کرد - مثلاً وقتی که متن طولانی در یکی از این زبانه ها هست باید با مواس اون رو بکشیم تا بزرگ بشه و متن خونده بشه - حالا آقا نیما نمی خواد زبانه کوچیک و بزرگ بشن و ثابت بمونن ! درسته نیما جان ؟؟!!!

__siavash__
دوشنبه 18 تیر 1386, 11:57 صبح
خوب این که دیگه درگ کردن آیتم ها نمیشه !!!
میشه جلوگیری از تغییر سایز سر ستون ها (ColumnHeaders) ؟؟؟

M8SPY_OK
دوشنبه 18 تیر 1386, 14:18 عصر
سیاوش جان پیدات نیست ؟

حالا راه حلی در این مورد میدونی ؟

CodeMasterX
سه شنبه 19 تیر 1386, 04:29 صبح
آقا نیما شما بالاخره میخوایی از چی جلوگیری کنی ؟ حرکت دادن آیتم ها یا سر ستون ها ؟
برای آیتم ها که گفتم اصلا این کنترل بصورت پیش فرض همچین قابلیتی رو به کاربر نمیده.
ولی اگر مشکلت با درگ کردن و تغییر مکان ColumnHeader ها هست باید یکی از قابلیت های این کنترل رو غیر فعال کنی :

ListView1.AllowColumnReorder=False

موفق باشی.

vb_nima
سه شنبه 19 تیر 1386, 18:13 عصر
دوستان من منظورم همون حرکت آیتمهاست. نه تغییر سایز هدر.
ببینید من یه لیست ویو در فرمم دارم وقتی برنامه را اجرا میکنم آیتمهای داخل لیست ویو را میتونم با درگ کردن خرکت بدم. من میخوام اونها همونجا باقی بمونن و اصلا نشه حرکتشون داد.
آقای CodeMasterX میشه شما دوباره امتحان کنید ؟ آخه پس چرا ازمن آیتمها حرکت میکنند؟

CodeMasterX
چهارشنبه 20 تیر 1386, 00:14 صبح
من هنوز هم درست متوجه نشدم.
اون پست قبلی من در مورد جلوگیری از تغییر مکان دادن ستون ها بود نه تغییر سایز اونها.
در مورد آیتم ها هم نمیدونم، تو این کنترل اصلا نمیشه آیتم ها رو جابجا کرد (در حالت پیش فرض).

__siavash__
چهارشنبه 20 تیر 1386, 14:19 عصر
من یه لیست ویو گذاشتم ببین میتونی درگش کنی ؟

vb_nima
چهارشنبه 20 تیر 1386, 16:53 عصر
ببینید دوست عزیز آیتمها در لیست ویو شما حرکت نمی کنند چون از حالت Report استفاده کردید.
ولی من میخوام از حالت Icon یا SmallIcon استفاده کنم. که در این حالت امکان حرکت دادن وجود دارد.
در برنامه که فرستادید به جای خط زیر :

ListView1.View = lvwReport
این خط را وارد کنید و ایندفه امتحان کنید خودتون ببینید

ListView1.View = lvwIcon

__siavash__
چهارشنبه 20 تیر 1386, 17:15 عصر
آره راست میگی :اشتباه:
حالا اینو یه امتحان بکن ببین کارت رو راه میندازه ؟
Enabled = False شده و رنگ پشتش رو هم به رنگ باتن ها تغییر دادم !