PDA

View Full Version : فقط خواندنی کردن Database

lililili
یک شنبه 17 تیر 1386, 08:49 صبح
سلام خدمت همه دوستان

چگونه می توانم برنامه ای را که نوشتم دیگران ReadOnly ببینند و نتوانند تغییری دهند ؟

تشکر از تحمل شما

مهدی قربانی
یک شنبه 17 تیر 1386, 11:38 صبح
سلام ، اگر منظورتون دسترسی به طراحی و ساختار برنامه هست بهترین حالت اینه که فایلتون رو MDE کنید .

lililili
یک شنبه 17 تیر 1386, 12:08 عصر
ممنونم
ولی منظور من این بود که :

نفر اول که با این برنامه کار می کند هم می تواند رکوردی را اضافه کند هم حذف هم اصلاح و....

و بعد این کارمند می خواهد این برنامه را به مدیرش نشان بدهد ولی نمی خواهد که مدیرش رکوردی را اضافه یا حذف یا اصلاح کند ، فقط داده های آن جدول را ببیند ReadOnly

تشکر.

moustafa
یک شنبه 17 تیر 1386, 13:12 عصر
سطح دسترسی براش تعریف کن

lililili
یک شنبه 17 تیر 1386, 13:16 عصر
ممنون از راهنمایی شما
ولی من بلد نیستم که این کار را انجام بدهم ، چون خودم هم دسترسی محدود دارم زیرا در محل کارم می باشم . ::

مهدی قربانی
یک شنبه 17 تیر 1386, 13:45 عصر
این دو راه برای شما قابل اجراست :
1. تعریف کاربر و ایجاد سطح دسترسی
2. ایجاد فایل با Linke Table و ایجاد محدودیتهای لازم برای کاربر دوم ( مدیر ) به ترتیب مراحل زیر :
1 . ایجاد یک فایل جدید .
2 . در قسمت Table جداول مورد نظر رو با استفاده از ویزارد Link Table از فایل اصلی ایجاد کنید .
3 . فرمهای مورد نظر رو با استفاده از جداول لینک شده بسازید .
4 . در محیط Design فرمها / برگه Data ، خصوصیتهای Data Entry و Allow Addition به No و یا خصوصیت Record Locks به All Records تنظیم شود .
با اجرای مراحل بالا کاربر شما فقط قادر به باز کردن بانک و مشاهده اطلاعات خواهد بود .
موفق باشید .

moustafa
یک شنبه 17 تیر 1386, 17:07 عصر
اینجا رو بخون ببین چیزی دستگیرت میشه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=38053
در ضمن دسترسی خودت محدود باشه که اصلا نمی تونی به خواسته ات برسی
مگه اینکه یه برنامه جدید بسازی که جدوالش به جداول برنامه اصلی لینک شده باشه وعملیات و نیازهای مرتبط با خودت رو اونجا پیاده کنی