PDA

View Full Version : چرانام کنترل درکد ظاهر نمی شود؟

alireza1384
یک شنبه 17 تیر 1386, 09:54 صبح
سلام.
من دریک فرم از MenuStrip استفاده کرده ام که دارای چند item می باشد. اصولا باید بتوان درکد به همه آیتمها با استفاده از نامشان دسترسی پیدا کرد . درمورد آیتم نخست این امر امکان پذیر نمی باشد . علت چیست ؟

ghafoori
یک شنبه 17 تیر 1386, 12:29 عصر
من دریک فرم از MenuStrip استفاده کرده ام که دارای چند item می باشد. اصولا باید بتوان درکد به همه آیتمها با استفاده از نامشان دسترسی پیدا کرد . درمورد آیتم نخست این امر امکان پذیر
نمی باشد . علت چیست ؟
برای من که همچین مشکلی ندارم مطمئن هستید که نام را داخل کد درست وارد می کنید یا جای دیگر اشتباه نمی کنید

alireza1384
یک شنبه 17 تیر 1386, 14:00 عصر
برای من که همچین مشکلی ندارم مطمئن هستید که نام را داخل کد درست وارد می کنید یا جای دیگر اشتباه نمی کنید
بله . این مشکل همیشه بروز نمی کند و در مواقعی اتفاق می افتد که با حذف کنترل مورد نظر و ایجاد یک کنترل جدید با خصوصیات مشابه مشکل رفع می شود. که اصولا این اتفاق نبایستی بیافتد. می خواهم بدانم مشکل ازکجاست ؟ احتمال می دهم کامپوننتی مشکل دارد .می خواهم بدانم کدام کامپوننت است ؟

ghafoori
یک شنبه 17 تیر 1386, 20:42 عصر
من احتمال می دم مشکل وقتی بروز می کند که شما داخل ادیتور visual stadio کد اشتباهی وارد می کنید در این صورت دیگر قسمت ادیتور خوب کار نمی کند تا ان خطا بر طرف شود

hdv212
یک شنبه 17 تیر 1386, 20:53 عصر
در فایل Form.Designer.cs ببینید اصلا اون کنترل توی فرمتون ایجاد شده یا نه، اگه بود روی کدش کلیک راست کنید و گزینه ی Find All References رو بزنید تا تمام جاهایی که از این نام استفاده شده براتون لیست بشه، بعد ببینید کجا و چطوری بهش دسترسی داشته و .... . اینطوری میتونی رد کنترلتو بگیری ببینی کجا کمبودی اتفاق افتاده یا اشتباهی پیش اومده.

mohammad272005
جمعه 05 مرداد 1386, 04:27 صبح
1- ممکنه GenerateMember اون کنترل false باشه.
2- ممکنه اسم اون کنترل رو اشتباهی تایپ کنید.
آیا فقط ایتم اول اینطوریه؟